• Informacje na temat:

  zamożność społeczeństwa

Artykuły na temat: zamożność społeczeństwa
 • Sondaż Deutsche Bank: Zamożność po polsku - co to znaczy dobrze zarabiać nad Wisłą

  .... zł na rękę. - W opinii znacznej części społeczeństwa osoba zamożna powinna zarabiać co najmniej trzy do pięciu razy więcej niż średnia krajowa - mówi Monika Szlosek, dyrektor bankowości detalicznej(...) sytuowanym, o dochodach przekraczających 7 tys. zł netto miesięcznie. Wynik badania może być zaskakujący. W ich przypadku opinie nie różnią się za bardzo od tych, wyrażonych przez ogół społeczeństwa...

 • Liczba zamożnych i bogatych Polaków w 2016 roku przekroczy 1 milion. Najwięcej takich osób mieszka w woj. mazowieckim, śląskim i dolnośląskim.

 • Bunt szczurów. Polacy nie chcą tracić życia na nadgodzinach za kiepskie wynagrodzenie

  ...do zamożności danego społeczeństwa. Według statystyk OECD, najdłużej pracują narody najmniej zamożne (oczywiście spośród członków organizacji) - liderem są Meksyk (2255 godz.) i Kostaryka (2212 godz(...) - zdrowie (38 proc.). Praca zajmuje na tej liście czwarte miejsce (9 proc.), a powiązane z nią pieniądze i zamożność - piąte (8 proc.). To wciąż wysokie pozycje, ale jeśli porównamy tegoroczne odpowiedzi...

 • Gospodarka senioralna rynkiem wartym grube miliardy

  Polskie społeczeństwo szybko się starzeje. Za 25 lat co czwarty Polak będzie po 65 roku życia. Zdaniem analityków to bardzo atrakcyjna grupa docelowa na której może zyskać wiele branż. Gospodarka senioralna stanie się niedługo trzecią gałęzią gospodarki wartą miliardy złotych.

 • Uwolnić matki. Niepracujące Polki to największy ukryty kapitał naszej gospodarki

  ...politycy sądzą, że wiedzą najlepiej, co jest dobre dla społeczeństwa. A są oni bardziej zachowawczy w kwestiach kulturowych niż sami obywatele. Gdy dziewięć lat temu trwały prace nad wprowadzeniem(...) z niego coraz więcej mężczyzn. Czasem warto wprowadzać zmiany, które tylko teoretycznie wydają się trudne, a w praktyce mają pozytywny wpływ na kondycję rodziny, społeczeństwa, gospodarki - tłumaczy...

 • Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego jest aktem wstępnie nakreślającym plany związane z przewidywanym zagospodarowaniem terenu. Dokument ten, jak się okazuje o kluczowym znaczeniu dla potencjalnych inwestorów, ma na celu promocję gminy poprzez ukazanie jej możliwych perspektyw rozwoju.

 • Mała skłonność do oszczędzania - pięta achillesowa polskich finansów

  Stopa oszczędności w Polsce jest najniższa w regionie. Tymczasem odpowiedni poziom pieniędzy odłożonych przez indywidualne osoby jest konieczny dla wspierania prawidłowego rozwoju gospodarki.

 • Bogaci mają niższą inflację. Jak to możliwe?

  Złe wiadomości dla osób zarabiających poniżej średniej. W styczniu inflacja w Polsce była najwyższa od czterech lat - podaje GUS. Bardziej niż ogólny wzrost cen niepokoją ceny żywności, które w porównaniu do ub. roku zwiększyły się aż o 3.3 proc. To najmocniej odczują gorzej sytuowani konsumenci - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • "Co byś zrobił, gdybyś był prezydentem?"

  Spędziłem właśnie bardzo interesujący tydzień w Atenach i Paryżu, dwóch stolicach, z których każda musiała się zmierzyć z własną dawką dysfunkcyjnej polityki. W ramach moich licznych podróży odwiedzam rocznie ponad 30 krajów i jedno z pytań, które słyszę najczęściej, to:"Co byś zrobił, gdybyś był prezydentem?".

 • Mija właśnie 10 lat od założenia Quercus TFI S.A. W tym czasie towarzystwo pozyskało blisko 5 mld zł aktywów, głównie wśród zamożnych i bardzo zamożnych inwestorów. Po 10 latach Quercus TFI S.A. należy do grona największych niezależnych TFI na polskim rynku z 3 proc. udziałem. Co więcej, polski Quercus należy także do liderów w naszym regionie Europy.