• Informacje na temat:

  zarabiają radni

Artykuły na temat: zarabiają radni
 • Wójt, burmistrz czy prezydent zarobią więcej. Mogą liczyć nawet na 20 tys. złotych

  ...zarabiać znacznie więcej, bo są odpowiedzialni za podział wielomilionowych budżetów. - Nie ma co dyskutować, że włodarze dużych, wielomilionowych metropolii zarabiają za mało. Efekt jest taki, że na(...) wynagradzania powinien być zbliżony. Samorządowcy podkreślają, że należałoby się także zastanowić nad uniezależnieniem wynagrodzeń od decyzji radnych. - W Żaganiu i w Nowym Miasteczku radni obniżyli...

 • ...przypadkach błędów lekarskich czy korupcji. Z kolei o pielęgniarkach wiadomo powszechnie jedynie, że mało zarabiają. Polacy wysoko oceniają także zawód rolnika (69 proc. deklaracji dużego poważania...

 • Co robią radni za pieniądze podatnika?

  Po zmianach w ustawie samorządowej rola miejskich radnych została poważnie ograniczona na rzecz prezydenta czy burmistrza. Ile i czy w ogóle pracuje więc samorządowiec? Reporterzy RMF wezmą dziś pod lupę radnych.

 • Czyj portfel najbardziej utyje?

  W niedzielę, 12 listopada, zdecydujemy, kogo zatrudnimy na stanowiska urzędników miejskich. Zatrudnimy - to słowo jest tu jak najbardziej na miejscu, bowiem prezydenci miast, radni, burmistrzowie i wójtowie opłacani są z kieszeni podatników.

 • Dostaną do 1540 zł podwyżki

  Od 310 do 1540 zł wzrosną minimalne wynagrodzenia zasadnicze pracowników samorządowych z wyrównaniem od stycznia tego roku.

 • Dziś Barbórka - Dzień Górnika

  Zwały pełne niesprzedanego węgla, wysokie straty niektórych spółek węglowych, perspektywa gigantycznych redukcji zatrudnienia i zamykania ścian wydobywczych - w takich warunkach górnicy świętują w tym roku Barbórkę - Dzień Górnika.