• Informacje na temat:

  żarnowiec elektrownia

Artykuły na temat: żarnowiec elektrownia
 • GE Hitachi Nuclear Energy zainteresowana inwestowaniem w Szczecinie

  .... Elektrownię jądrową w Polsce ma budować koncern energetyczny PGE. Rozważane są trzy lokalizacje: Gąski (Zachodniopomorskie) oraz Choczewo i Żarnowiec (Pomorskie). Ostateczna decyzja lokalizacyjna ma zapaść do...

 • Nie zapadła decyzja o budowie elektrowni jądrowej - poinformowało w piątek Ministerstwo Energii. Resort podał jednoczesnie, że spółka PGE EJ1 prowadzi badania środowiskowe w dwóch lokalizacjach w województwie pomorskim: "Lubiatowo-Kopalino" (gm. Choczewo) i "Żarnowiec" (gm. Krokowa i gm. Gniewino).

 • Sobolewski: Koszt budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce to 40-70 mld zł

  Koszt budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce w zależności od jej mocy szacowany jest na 40-70 mld zł - poinformował Józef Sobolewski, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w ministerstwie energii. Lokalizacja elektrowni powinna być znana na przełomie 2019/2020 roku.

 • Sondaż: Mieszkańcy gmin popierają elektrownię jądrową w sąsiedztwie

  Dwie trzecie ankietowanych mieszkańców gmin, w których może stanąć pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce, popiera jej budowę w sąsiedztwie - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie prowadzącej projekt jądrowy spółki PGE EJ1.

 • Elektrownia jądrowa w Polsce? Czy są alternatywy?

  Choć ewentualna budowa elektrowni jądrowej w Polsce to melodia dalekiej przyszłości, nie cichnie debata o zasadności takiej inwestycji. Porównywane są koszty energetycznych przedsięwzięć i ich bezpieczeństwo.

 • Mielno świętuje wygaszenie decyzji ws. elektrowni atomowej

  Bieg, pokaz laserów i wręczenie pamiątek osobom zaangażowanym w ruch antyatomowy - to niektóre z atrakcji piątkowych uroczystości w gminie Mielno (Zachodniopomorskie), która świętuje wygaszenie decyzji o lokalizacji budowy elektrowni atomowej w Gąskach.

 • Emilewicz: Efektem dyskusji o PEP powinna być lokalizacja elektrowni atomowej

  - Dyskusja o projekcie polityki energetycznej (PEP) ma się zakończyć do 15 stycznia, jednym z jej efektów powinno być wskazanie lokalizacji elektrowni atomowej - powiedziała w poniedziałek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

 • W 2017 r. założenia polskiej jądrówki

  Ministerstwo energii przedstawi w pierwszym kwartale 2017 r. założenia, model finansowania i postępowania przetargowego dla polskiej elektrowni jądrowej - poinformował resort. Aktualizacja samego programu polskiej energetyki jądrowej powstanie - jak zapowiada resort - do końca 2017 r.

 • W 2019 roku dowiemy się, gdzie powstanie elektrownia jądrowa

  - PGE EJ 1, spółka odpowiedzialna za budowę elektrowni jądrowej w Polsce zakłada, że decyzje administracyjne dotyczące wyboru lokalizacji siłowni zapadną w 2019 roku. Spółka zapowiada, że podstawowy wariant lokalizacyjny wskaże już w 2017 roku.

 • Pięciu chętnych do budowy polskiej elektrowni jądrowej

  - Jest pięciu chętnych do uczestnictwa w postępowaniu zintegrowanym, które ma wyłonić dostawcę technologii dla pierwszej polskiej elektrowni jądrowej - poinformował w piątek prezes spółki PGEEJ1 Jacek Cichosz.