• Informacje na temat:

  zarobki adwokata

Artykuły na temat: zarobki adwokata
 • ...opłaty sądowe? Komentarz eksperta: W sądzie nie uzyskamy porady prawnej. Kto nie czuje się na siłach samodzielnie poprowadzić swojej sprawy sądowej, powinien skorzystać z pomocy adwokata lub radcy(...) z darmowej pomocy adwokata, to w razie przegrania sprawy i tak trzeba oddać koszty zasądzone na rzecz drugiej strony.

 • Menedżerowie mogą łatwo uniknąć 70-proc. PIT

  Jest sposób na obejście drakońskiej daniny od odpraw i odszkodowań. Członkowie zarządów i menedżerowie zwalniani ze spółek Skarbu Państwa i firm komunalnych nie płacą 70-proc. podatku, jeżeli wypłata wynika z porozumienia z pracodawcą, a nie z umowy o pracę.

 • ...„Mąż wystąpił do sądu z wnioskiem o rozwód. Z dokumentów, które otrzymałam, wynika, że wynajął adwokata. Mnie nie stać na prawnika. Czy przysługuje mi adwokat z urzędu?” Dorota L. z Poznania.

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 15): Czy kredytobiorca ma prawo do obrony własnej egzystencji przed bankowym oprawcą?

  Dzięki temu, że kolejne odcinki Poradnika ukazują się na kilku portalach, tworzony przez mnie przewodnik po meandrach i ciemnych zaułkach bankowości, może mieć charakter interaktywny.

 • Czeka cię sprawa sądowa i boisz się, że ją przegrasz, bo nie stać cię na adwokata? Możesz wystąpić o przyznanie prawnika z urzędu.

 • Nowe przepisy dotyczące uprawnień emerytalnych będą obowiązywać od 1 października br. Ponieważ mieliśmy najpierw podwyższenie wieku emerytalnego i jego zrównanie dla mężczyzn i kobiet, a następnie powrócono do stanu prawnego sprzed 2013 r., potrzebne było ujednolicenie, dotyczące ochrony pracowników w okresie przedemerytalnym.

 • Rekrutacja do przedszkoli z pytaniem o zarobki rodziców

  Ruszyła rekrutacja do samorządowych przedszkoli w Warszawie. Rodzice mogą rejestrować dzieci za pomocą elektronicznego systemu. W styczniu radni wprowadzili dodatkowe kryterium w postaci dochodu na jednego członka rodziny.

 • Europie grozi długotrwały zastój

  Fed w ubiegłą środę zakończył program luzowania ilościowego. Eksperci ostrzegają, że brak podobnego programu w Unii grozi stagnacją strefy euro. Ucierpieć może szczególnie Europa Wschodnia.

 • Firma, w której pracuję, zaproponowała mi obniżenie zarobków. Odmówiłam przyjęcia nowych warunków i otrzymałam 3-miesięczne wypowiedzenie. Czy przysługują mi dni wolne na poszukiwanie nowej pracy?

 • Rządowy lex Uber. Koniec z jazdą bez licencji

  Pośrednicy w przewozie osób będą odpowiadać za to, czy zlecane przez nich usługi świadczone są pojazdami z ważnym OC i badaniami technicznymi, a kierowcy mają wymagane licencje. Będzie można stracić licencję pośrednika za zlecanie usług podmiotom nieposiadającym odpowiednich uprawnień (albo zapłacić karę w wysokości do 100 tys. zł).