• Informacje na temat:

  zarobki budowlańca

Artykuły na temat: zarobki budowlańca
 • ​Zarobki budowlańców w Europie. W tych krajach opłaca się pracować na budowie

  .... Niemcy Niemieckie płace w budowlance są najwyższe. Zarobki wykwalifikowanego pracownika sięgają nawet 22 euro za godzinę, szczególnie we wschodniej części kraju. W zachodniej będzie to 14,7 euro za(...) dłuższy i liczy 41 godzin. W zimie tygodniowo nie przekracza się 38 godzin. A gdzie najmniej płaci się budowlańcom? O ile na wysokie zarobki mogą też liczyć budowlańcy m.in. w Irlandii - do 17,4

 • Ile średnio zarabia deweloper na mieszkaniu?

  Ceny nowych mieszkań w większych miastach naszego kraju są dość wysokie. Obecnie mało kto może sobie pozwolić na zakup dużego lokalu bez pomocy kredytu hipotecznego. Przyczynę wysokiej stawki za m kw. nieruchomości często upatrujemy w chciwości deweloperów. Ale czy naprawdę ich zarobki są tak wysokie? I w jakim stopniu przekładają się na podniesienie cen mieszkań?

 • Pensje budowlańców w Polsce i za granicą - czy nadal opłaca się wyjechać?

  Pracodawcy zmuszeni zostali zweryfikować zarobki proponowane pracownikom i specjalistom, aby zatrzymać ich w kraju. W ostatnich latach pracownicy budownictwa woleli wyjeżdżać za granicę, gdzie za tę samą pracę otrzymywali wielokrotnie wyższą pensję. Czy pracownikom budownictwa nadal opłaca się wyjeżdżać za granicę mimo rosnących zarobków w Polsce? Zarobki w budownictwie w Polsce i za granicą...

 • Wielkie inwestycje w polskiej energetyce

  - Polska to największy energetyczny plac budowy w Europie. Obecnie w budowie znajduje się ponad 6000 MW nowych mocy wytwórczych. Wartość tych przedsięwzięć wynosi ok. 30 mld zł, a w przygotowaniu znajdują się projekty warte kolejne kilka miliardów złotych - powiedział Wiesław Różacki, dyrektor wykonawczy Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe na Polskę, podczas Forum Zmieniamy Polski Przemysł 2015.

 • Zarobki Polaków w Norwegii

  Norwegia to prawdziwe zarobkowe eldorado dla naszych rodaków. Zapotrzebowanie norweskiego rynku pracy na specjalistów, w szczególności budowlanych, jest olbrzymie. Dlatego tak wielu naszych rodaków decyduje się na pracę w tym kraju na stałe. Poniżej przedstawiamy porównanie cen w obu krajach, liczbę imigrantów oraz zarobki na stanowiskach, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków.

 • W Niemczech mieszka 783 tys. Polaków

  W Niemczech mieszka 4,3 mln cudzoziemców pochodzących z krajów Uni Europejskiej. Najliczniejszą wśród nich grupę stanowią Polacy - jest ich 783 tys. - zapowiedział w piątek w Berlinie wiceszef Federalnego Urzędu Statystycznego DESTATIS Georg Thiel.

 • W Unii przybywa specjalistów IT. Budowlańcy w odwrocie

  ..., pracowników budowlanych przy budowie budynków oraz robotników pomocniczych. Marta Kowalówka Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki...

 • Rekordowo niskie bezrobocie wymusza na pracodawcach inwestycje. Rosną wynagrodzenia i zmieniają się warunki pracy

  Bez pracy jest zaledwie nieco ponad milion dorosłych Polaków. Pracodawcy mają więc coraz większy problem z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników, dlatego muszą inwestować. Pierwszą oznaką tego jest wzrost wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych. Firmy zmieniają też środowiska pracy - unowocześniają biura, umożliwiają pracę zdalną, w dużych międzynarodowych zespołach. To zadanie ułatwiają im rozwijające się prężnie technologie.

 • Francuscy budowlańcy tną zatrudnienie obcokrajowców. Szukają pracowników 3 w 1

  ...gwarancji, że te nie przyślą im budowlańca z innego kraju.

 • Oświadczenia majątkowe odstraszą ekspertów od przetargów

  Postępowania będą albo mniej innowacyjne, albo bardziej pogrążą się w szarej strefie. Takie paradoksalnie mogą być skutki wejścia w życie ustawy o jawności życia publicznego.