• Informacje na temat:

  zarobki doradcy finansowego

Artykuły na temat: zarobki doradcy finansowego
 • ...wzroku i z niepełnosprawnością intelektualną mają utrudniony dostęp do wielu usług bankowych. Wykluczeni na wsi Problem wykluczenia finansowego dotyczy także osób mieszkających na wsi i w małych(...), np. na poczcie, w kasie sklepu. Często biorą pożyczki w różnych firmach pożyczkowych na zbyt wysoki procent. Nie mogą bowiem zaciągnąć kredytu w banku. Skutków wykluczenia finansowego doświadczyła...

 • KNF ogranicza dźwignię finansową. Ma być bezpieczniej

  16 lipca 2015 roku w życie wejdzie nowelizacja ustawy o obrocie instrumentami finansowym. Jej nowe zapisy ograniczają stosowaną przez firmy inwestycyjne wysokość dopuszczalnej dźwigni finansowej.

 • Zarobki w bankowości w 2009 roku

  ...kierowników różnica w wysokości zarobków wyniosła 600 PLN na korzyść przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 1000 pracowników. Ile wyniosły zarobki na wybranych stanowiskach w bankowości? W 2009 roku najlepiej zarabiali dyrektorzy oddziałów banków. Mediana ich płac wyniosła 8000 PLN. Kolejna lokata przypadła kierownikom oddziałów banku (5120 PLN). W środku zestawienia znaleźli się doradcy finansowi...

 • Większość Polaków spodziewa się emerytury w wysokości 1,5 tys. zł lub mniejszej

  Polacy wiedzą, że przyszłe emerytury tylko z ZUS nie wystarczą nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Do dodatkowego oszczędzania potrzebują jednak zachęty, zwiększenia zarobków i dopłat ze strony pracodawcy - stwierdzili uczestnicy debaty PAP pt. "Życie albo przeżycie, czyli Polak na emeryturze".

 • Ile zarabia pośrednik?

  Pośrednicy zarabiają lepiej niż 80 proc. pracujących Polaków. Zarobki dobrego pośrednika, np. kredytowego, to ok. 6 tys. złotych. A może zarabiać dużo więcej.

 • Emerytury obywatelskie. Polska powinna iść śladem Australii?

  Od nowego roku Australijczycy otrzymują emerytury obywatelskie według zmienionych zasad i kalkulacji. Wycena wartości emerytury odzwierciedlać ma sytuację finansową emeryta - stan jego posiadania, własność nieruchomości i innych aktywów. Oznacza to różną wysokość świadczenia nie tylko dla większości emerytów, ale także dla różnych okresów czasu. To ciekawe rozwiązanie do rozważenia również w warunkach polskich.

 • Finansiści dobrze opłacani przez pracodawców

  Jak pokazują dane serwisu zarobki.pracuj.pl, w 2014 roku doradca korporacyjny ds. średnich i dużych przedsiębiorstw zarobił przeciętnie 7664 złotych netto. Wpływ na zarobki finansistów, przekraczające średnią krajową, ma wiele czynników. Jednym z nich może być fakt, że - jak wynika z raportu Pracuj.pl "Podwyżka bez tabu" - 50 proc. z nich samodzielnie podejmuje z szefem rozmowy o podwyżce.

 • Jak sprzedać mieszkanie obciążone hipoteką?

  Kwestia możliwości sprzedaży mieszkań obciążonych kredytem hipotecznym to dziś kluczowa sprawa dla tysięcy właścicieli, którzy chcą uciec od zobowiązania. Jakie mamy możliwości w tym zakresie? Wyjść jest kilka, jednak stoi przed nami bardzo trudne zadanie, bowiem ceny nieruchomości znacznie spadły i nasze mieszkania często są obecnie warte mniej, niż wynosi kwota kredytu pozostałego do spłaty.

 • Wynagrodzenia w handlu w 2008 roku

  W roku 2008 branża handlowa oferowała swoim pracownikom stosunkowo niskie zarobki. Mediana ich wynagrodzeń wynosiła 3500 PLN, podczas gdy mediana dla Polski wynosiła 3800 PLN. Mimo to, w stosunku do roku poprzedniego zarobki uzyskane w handlu uplasowały się wyżej o jedno miejsce w klasyfikacji wynagrodzeń w branżach.

 • Nawet kilkaset złotych długu może doprowadzić do bankructwa

  Niewielkie kwoty od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych doprowadzają do bankructwa. Właśnie takie pożyczki zaciągane wielokrotnie są najczęstszą przyczyną ogłaszania upadłości konsumenckich. Tylko w maju tego roku ogłoszono ich aż 513, czyli o połowę więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.