• Informacje na temat:

  zarobki doradcy finansowego

Artykuły na temat: zarobki doradcy finansowego
 • ...wzroku i z niepełnosprawnością intelektualną mają utrudniony dostęp do wielu usług bankowych. Wykluczeni na wsi Problem wykluczenia finansowego dotyczy także osób mieszkających na wsi i w małych(...), np. na poczcie, w kasie sklepu. Często biorą pożyczki w różnych firmach pożyczkowych na zbyt wysoki procent. Nie mogą bowiem zaciągnąć kredytu w banku. Skutków wykluczenia finansowego doświadczyła...

 • Zawód księgowy - czy to się opłaca?

  Nawet 10 tys. złotych netto wynagrodzenia może otrzymywać księgowy, kiedy średnia zarobków w tej branży w 2016 roku wynosiła 3,9 tys. Skąd wynikają tak duże różnice i jakie warunki trzeba spełniać, aby zarabiać wysokie kwoty?

 • Zarobki w bankowości w 2009 roku

  ...kierowników różnica w wysokości zarobków wyniosła 600 PLN na korzyść przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 1000 pracowników. Ile wyniosły zarobki na wybranych stanowiskach w bankowości? W 2009 roku najlepiej zarabiali dyrektorzy oddziałów banków. Mediana ich płac wyniosła 8000 PLN. Kolejna lokata przypadła kierownikom oddziałów banku (5120 PLN). W środku zestawienia znaleźli się doradcy finansowi...

 • KNF ogranicza dźwignię finansową. Ma być bezpieczniej

  16 lipca 2015 roku w życie wejdzie nowelizacja ustawy o obrocie instrumentami finansowym. Jej nowe zapisy ograniczają stosowaną przez firmy inwestycyjne wysokość dopuszczalnej dźwigni finansowej.

 • Szantaż i wygórowane warunki to codzienność. Branża IT ma dość millenialsów

  Deficyt informatyków na rynku pracy sprawia, że nawet niedoświadczeni i mało kompetentni specjaliści stawiają wysokie wymagania finansowe pracodawcom. Zaledwie po kilku miesiącach wdrażania ich do obowiązków, oczekują już znaczących podwyżek. Należy przy tym zaznaczyć, że zarobki w IT sięgają pięciocyfrowych kwot.

 • Większość Polaków spodziewa się emerytury w wysokości 1,5 tys. zł lub mniejszej

  Polacy wiedzą, że przyszłe emerytury tylko z ZUS nie wystarczą nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Do dodatkowego oszczędzania potrzebują jednak zachęty, zwiększenia zarobków i dopłat ze strony pracodawcy - stwierdzili uczestnicy debaty PAP pt. "Życie albo przeżycie, czyli Polak na emeryturze".

 • Ile zarabia pośrednik?

  Pośrednicy zarabiają lepiej niż 80 proc. pracujących Polaków. Zarobki dobrego pośrednika, np. kredytowego, to ok. 6 tys. złotych. A może zarabiać dużo więcej.

 • Emerytury obywatelskie. Polska powinna iść śladem Australii?

  Od nowego roku Australijczycy otrzymują emerytury obywatelskie według zmienionych zasad i kalkulacji. Wycena wartości emerytury odzwierciedlać ma sytuację finansową emeryta - stan jego posiadania, własność nieruchomości i innych aktywów. Oznacza to różną wysokość świadczenia nie tylko dla większości emerytów, ale także dla różnych okresów czasu. To ciekawe rozwiązanie do rozważenia również w warunkach polskich.

 • Finansiści dobrze opłacani przez pracodawców

  Jak pokazują dane serwisu zarobki.pracuj.pl, w 2014 roku doradca korporacyjny ds. średnich i dużych przedsiębiorstw zarobił przeciętnie 7664 złotych netto. Wpływ na zarobki finansistów, przekraczające średnią krajową, ma wiele czynników. Jednym z nich może być fakt, że - jak wynika z raportu Pracuj.pl "Podwyżka bez tabu" - 50 proc. z nich samodzielnie podejmuje z szefem rozmowy o podwyżce.

 • Jak sprzedać mieszkanie obciążone hipoteką?

  Kwestia możliwości sprzedaży mieszkań obciążonych kredytem hipotecznym to dziś kluczowa sprawa dla tysięcy właścicieli, którzy chcą uciec od zobowiązania. Jakie mamy możliwości w tym zakresie? Wyjść jest kilka, jednak stoi przed nami bardzo trudne zadanie, bowiem ceny nieruchomości znacznie spadły i nasze mieszkania często są obecnie warte mniej, niż wynosi kwota kredytu pozostałego do spłaty.