• Informacje na temat:

  zarobki inżynierów budowlanych

Artykuły na temat: zarobki inżynierów budowlanych
 • Zarobki w branży budowlanej w 2018 r.

  W 2018 roku w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń wzięło udział ponad 9000 pracowników z branży budowlanej. Około 60 proc. badanych stanowili mężczyźni. Mediana miesięcznych zarobków w tej branży wyniosła 4684 zł brutto miesięcznie, co daje kwotę wyższą o niecałe 200 zł od mediany OBW, która w 2018 roku wyniosła 4500 zł. 25 proc. najwyżej wynagradzanych pracowników otrzymywało zarobki nie niższe...

 • Pracownik zacznie dyktować warunki a pracodawcy powalczą o fachowców

  Powracająca koniunktura oddziałuje na coraz więcej branż. Rynek, na którym do niedawna dominowali pracodawcy, szybko ewoluuje. Karty zaczynają rozdawać pracownicy.

 • Zarobki Polaków w Niemczech

  ...trzy lata. Według raportu opublikowanego przez NBP w 2015 roku ich średnie miesięczne zarobki w 2012 roku wyniosły 2000 euro brutto. Dużą społeczność stanowią Polacy, którzy pracują w Niemczech sezonowo(...) i Polacy najmniej zarabiają na wschodzie Niemiec. - Im bliżej wchodu, tym niższe zarobki, często nawet wykwalifikowany pracownik zarabia na terenie pogranicza 8,50 euro na godzinę (płaca minimalna...

 • Inżynier zarobi więcej, jak się poduczy języka

  Zamiast do polskich szkół językowych, inżynierowie coraz częściej wyjeżdżają poduczyć się języka do Wielkiej Brytanii. W Polsce brakuje bowiem specjalistycznych kursów językowych zarezerwowanych tylko dla nich.

 • W przeliczeniu na naszą walutę, średnie zarobki Polaków w Austrii sięgają 12 tys. zł

  Polskie firmy przodują w delegowaniu pracowników do Niemiec i Austrii. Zarobki Polaków są tam znacznie wyższe niż w innych krajach.

 • Budowlańcy na wagę złota

  W czerwcu i lipcu nowych pracowników najbardziej poszukują firmy budowlane. Jak podaje portal infoPraca.pl, wśród 32 tysięcy ofert pracy, zamieszczonych przez blisko 18 tysięcy pracodawców, 10 proc. dotyczyło zawodów bliskich budownictwa, (inżynierów, murarzy czy zbrojarzy).

 • .... W związku z tym chcemy też przyjąć ok. 500 inżynierów, projektantów, majstrów, kierowników robót czy kierowników kontraktów. Na rynku brakuje jednak rąk do pracy. Jak zamierzacie znaleźć 1,5 tys. pracowników(...) jest Akademia Budimex. W rekrutacji przyszłych inżynierów wykorzystaliśmy grę online będącą symulacją sytuacji, które mogą wydarzyć się na budowie. Ponad 80 proc. uczestników ukończyło ją z wynikiem...

 • Mimo trudności, ofert w budowlance przybywa

  Choć w ubiegłym roku branża budowlana i nieruchomościowa nadal odczuwała skutki dekoniunktury, pracodawcy z tego sektora opublikowali o ponad połowę (52 proc.) więcej ofert pracy niż w 2009 roku.

 • Inżynier zarobi więcej, jak się poduczy języka

  HAYS, jedynie 15-20 proc. specjalistów branży budowlanej i 30 proc. specjalistów w branży energetycznej faktycznie zna język angielski. Tymczasem po naszych inżynierów ustawiają się firmy z Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet Arabii Saudyjskiej. Problem w tym, że obok doświadczenia wymagają one bardzo dobrej znajomości języka obcego, najczęściej angielskiego. Wysokie zarobki i perspektywa...

 • 28-letni inżynier kasuje 49 660 złotych

  Największe wynagrodzenia, w III kwartale 2009 roku, otrzymuje 28-letni Inżynier Budowy z woj. kujawsko-pomorskiego, zarządzający grupą od 26 do 100 osób w firmie zatrudniającej od 50 do 249 osób: 49 660 PLN.