• Informacje na temat:

  zarobki lekarzy

Artykuły na temat: zarobki lekarzy
 • Najszybciej rosną zarobki lekarzy

  Wynagrodzenia Polaków znacznie wzrosły w ostatnich latach. Najszybciej rosły pensje lekarzy - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Lekarzy wciąż mamy za mało

  Zarówno kształcenie przeddyplomowe przyszłych lekarzy, jak i podyplomowe jest dzisiaj jednym z najistotniejszych tematów poruszanych podczas dyskusji dotyczących przyszłości ochrony zdrowia. To ze względu na fakt, że liczba - statystycznie licząc - 2,3 lekarza na 100 tys. mieszkańców stawia Polskę na końcu stawki krajów europejskich.

 • Czy zarobki lekarzy rezydentów zostaną podwyższone?

  Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wyraża poparcie dla postulatów wyrażonych w stanowisku Komisji ds. Młodych Lekarzy Naczelnej Izby Lekarskiej. Samorząd lekarski podkreśla, że postulaty dotyczące uregulowania kwestii wynagrodzeń lekarzy i lekarzy dentystów były przedmiotem uchwały nr 14 Krajowego Zjazdu Lekarzy z dnia 7 stycznia 2006 r., a następnie uchwały Nr 12/06/V Naczelnej Rady Lekarskiej...

 • Odwrócona piramida demograficzna zawali się z wielkim hukiem?

  Jak przeciwdziałać niekorzystnym tendencjom demograficznym, przerwać błędne koło rosnącego zapotrzebowania na usługi opiekuńcze i zdrowotne? Starzejące się społeczeństwo już dziś rodzi ogromne wyzwania dla lekarzy, pielęgniarek, polityków i pracodawców.

 • ​Zarobki lekarzy będą jawne?

  Zarobki lekarzy będą jawne? Już w drugiej połowie 2016 roku firmy farmaceutyczne będą zobowiązane do publikowania informacji, ile płacą lekarzom.

 • Ile na mieszkanie pracuje lekarz, sprzedawca i urzędnik?

  Główny Urząd Statystyczny na początku lutego opublikował szczegółowe dane o poziomie wynagrodzeń w różnych grupach zawodowych. Dzięki tym informacjom, możemy na przykład dowiedzieć się, jaka jest medianowa pensja lekarzy, nauczycieli oraz sprzedawców w sklepach. Statystyki GUS-u warto porównać z przeciętnymi cenami mieszkań. Wtedy okaże się, że przedstawiciele niektórych zawodów nie mają realnej

 • Zarobki i koszty życia na Islandii

  Wynagrodzeń w 2016 roku w Polsce w tych zawodach zarobki były znacznie niższe. Mediana wynagrodzeń sędziów w 2016 roku wyniosła 2206 euro (9507 zł), lekarzy 784 euro (3380 zł), architektów 1102 euro(...) euro. Zarobki na przestrzeni ostatnich 18 lat wzrosły o ponad 340 proc. Wysokość wynagrodzeń na Islandii jest zróżnicowana w zależności od grupy zawodowej oraz płci. Pracując na tych samych...

 • Ile lekarze dostają od koncernów farmaceutycznych? Po raz pierwszy ujawniono kwoty

  Za działanie na rzecz koncernów farmaceutycznych 30 tys. pracowników medycznych dostało w sumie ponad 107 mln zł. 78 proc. z nich nie zgodziło się na publiczne ujawnienie tej współpracy i korzyści, jakie osiągnęli.

 • Zarobki Polaków w Niemczech

  ..., dla przykładu klinika w Pasewalku zatrudnia wielu polskich lekarzy i od dwóch lat uczestniczy w programie "Główka pracuje", w ramach którego przyjmuje młodzież z Polski na kształcenie dualne w zawodzie(...) trzy lata. Według raportu opublikowanego przez NBP w 2015 roku ich średnie miesięczne zarobki w 2012 roku wyniosły 2000 euro brutto. Dużą społeczność stanowią Polacy, którzy pracują w Niemczech sezonowo...

 • ZUS ma problem z lekarzami orzecznikami. Nie chcą pracować nawet za 8 tys. zł

  - Planujemy wprowadzenie algorytmu, który będzie typować ubezpieczonych do kontroli na podstawie większej liczby parametrów, np. częstotliwości korzystania z chorobowego - mówi dr Grażyna Hart, naczelny lekarz ZUS, dyrektor Departamentu Orzecznictwa Lekarskiego Centrali ZUS.