• Informacje na temat:

  zarobki menedżerów

Artykuły na temat: zarobki menedżerów
 • Zarobki kierowników w 2016 r.

  ...​Mediana wynagrodzeń kierowników w 2016 roku wyniosła 6000 zł brutto miesięcznie. Oznacza to, że przeciętne zarobki menedżerów były dwukrotnie niższe niż pensje dyrektorów (mediana 12 000 zł) i ponaddwukrotnie wyższe niż pensje pracowników szeregowych (mediana 2650 zł). Co czwarty polski menedżer zarabiał powyżej 8500 zł. Z kolei zarobki 25 proc. kierowników nie przekraczały 4200 zł.

 • Menedżerowie mogą łatwo uniknąć 70-proc. PIT

  Jest sposób na obejście drakońskiej daniny od odpraw i odszkodowań. Członkowie zarządów i menedżerowie zwalniani ze spółek Skarbu Państwa i firm komunalnych nie płacą 70-proc. podatku, jeżeli wypłata wynika z porozumienia z pracodawcą, a nie z umowy o pracę.

 • Świadczenia dodatkowe w oczach menedżerów w 2018 r.

  Zatrudnianie i motywowanie najlepszych menedżerów to duże wyzwanie dla pracodawców. Oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia podstawowego, coraz ważniejszą rolę odgrywa dobrze dobrany pakiet świadczeń dodatkowych.

 • Mamy 25 tys. milionerów. To głównie przedsiębiorcy na podatku liniowym

  Mamy już ponad 25 tys. milionerów. To głównie ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą.

 • Czy wszyscy menedżerowie spółek giełdowych zarabiają miliony?

  Rozmawiając lub pisząc o wynagrodzeniach menedżerów dyskutuje się przeważnie o milionowych kwotach. Prezes Comarch SA Janusz Filipiak zarobił w 2015 roku 15,4 mln zł, a najlepiej wynagradzany prezes banku Pekao SA Luigi Lovaglio - 9,5 mln zł. W niniejszym artykule chcielibyśmy zwrócić uwagę na osoby znajdujące się na końcu rankingu wynagrodzeń, czyli te które zarabiają najmniej.

 • Ile kosztowały zmiany w zarządach spółek Skarbu Państwa?

  Rok 2017 był kolejnym rokiem kadrowej karuzeli w spółkach Skarbu Państwa. Rotacja co prawda znacząco osłabła w stosunku do roku 2016 (30 proc. w 2017 versus 73 proc. w 2016 roku), ale suma przyznanych odpraw nadal była wysoka. W poniższym artykule przyjrzymy się ile Państwo wydało w latach 2016 i 2017 na zmiany kadrowe w zarządach spółek, w których Skarb Państwa ma bezpośrednie udziały. Dane zostały opracowane przy wykorzystaniu raportów Sedlak & Sedlak "Wynagrodzenia członków zarządów w 2016...

 • ...artykule prezentujemy wynagrodzenia menedżerów topowych spółek które przyniosły swoim akcjonariuszom największe zyski.

 • W branży ubezpieczeniowej wojna cenowa trwa. Skutkiem jest presja na niższe składki i śrubowanie stawek dla klientów końcowych. Dla Kowalskiego i sektora MSP oznacza to atrakcyjne ceny, dla agenta coraz częściej plany nie do zrealizowania i szukanie nowej przystani.

 • Zarobki absolwentów MBA w 2015 r.

  ...miesięcznie. Co czwarty zatrudniony, który ukończył MBA, otrzymywał powyżej 21 000 zł. Z kolei zarobki połowy osób legitymujących się takim dyplomem wahały się od 9500 zł do 21 000 zł. Wśród(...) powyżej dziesięciu pracowników otrzymywali tylko o 1000 zł więcej niż osoby zarządzające małymi zespołami. Najwyższe zarobki oferowały firmy zagraniczne, w których absolwenci MBA otrzymywali...

 • Drakońskie kary dla zarządzających. Menedżer zapłaci cztery miliony kary, a jego żona dwa

  Rząd proponuje nawet 4 mln kary dla członków zarządu spółek publicznych za niewłaściwe wypełnianie obowiązków informacyjnych. Członkowie ich najbliższej rodziny będą mogli być ukarani kwotą 2 mln zł.