• Informacje na temat:

  zarobki na stażu

Artykuły na temat: zarobki na stażu
 • Bez względu na to, czy będziemy mieć umowę zlecenie czy o pracę tymczasową, musi być w niej zapisane, ile będziemy zarabiać, bo od tej kwoty firma ma obowiązek odprowadzać składki do ZUS. Nie warto pracować bez umowy, bo to nie tylko nielegalne, ale właśnie nie zapewnia składek, więc stażu emerytalnego i bezpłatnego leczenia. Nieetatowa praca też może dać korzyści, jeśli będzie potwierdzona...

 • Staż pracy mogą udokumentować "stare" dowody osobiste

  Stare dowody osobiste, wydawane w formie zielonej książeczki, książeczki zdrowia oraz zeznania świadków mogą potwierdzić staż pracy, od którego zależy wysokość emerytury - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • Zarobki w województwie mazowieckim w 2018 r.

  ...wynagradzanych kobiet. Różnica w grupie najniżej opłacanych pracowników wynosiła jedynie 575 zł. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2019 Najwyższe zarobki otrzymywali pracownicy zatrudnieni w stolicy kraju. Warszawiacy zarabiali 6100 zł, co jest kwotą wyższą od mediany ogólnopolskiej o 1600 zł. Niższe były natomiast zarobki w pozostałych miastach województwa...

 • Prezydent o śmieciówkach i emeryturach

  Będzie nowe kryterium przejścia na emeryturę. Po spotkaniu w Belwederze z szefami OPZZ i ZNP prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że jest już gotowy projekt ustawy w tej sprawie. Dokument opracowany w kancelarii prezydenta wprowadza kryterium 40 lat stażu pracy jako warunek przejścia na emeryturę.

 • Zarobki specjalistów w 2016 r.

  ...wynagrodzenia specjalistów w zależności od stażu pracy. Z danych wynika, że największy wzrost wynagrodzeń miał miejsce na początku kariery zawodowej. Zarobki specjalistów, których staż przekraczał 15(...)Z analizy median na wybranych stanowiskach wynika, że najlepiej płatne były stanowiska programistyczne. Wysokie zarobki miały miejsce również na stanowiskach analitycznych. W tabeli...

 • Od października warto zadbać o ustalenie kapitału początkowego

  Eksperci ZUS przypominają, że warto jak najwcześniej zebrać dokumenty, które potwierdzają staż pracy oraz wysokość zarobków przed 1999 r. i przekazać je do ZUS, aby obliczył kapitał początkowy. Dotyczy to zwłaszcza osób, które chcą zgodnie z nowymi przepisami skorzystać z emerytury od 1 października.

 • Zarobki ekonomistów w 2016 r.

  Najwięcej zarabiali ekonomiści pracujący na terenie woj. mazowieckiego. Najwyższe zarobki otrzymywali ekonomiści zatrudnieni w branży IT, bankowości oraz przemysł lekki. Ekonomiści o dłuższym stażu pracy zarabiali więcej. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2017 Karolina Jurczak Sedlak & Sedlak Informacje o badaniu : W 2016 roku...

 • Henryk Kowalczyk: "Zmierzamy ku obniżce wieku emerytalnego do 60-65 lat. Ale zmiany w ZUS to nie pstryk palcem"

  i 65 lat to była deklaracja wyborcza PiS i do takiej wersji rząd zmierza. Pytany o wliczanie stażu pracy, Kowalczyk odpowiada, że to nie jest sprawiedliwe kryterium.

 • Wynagrodzenia osób o różnym stażu pracy w 2013 roku

  Najmniejsze różnice w zarobkach osób o różnym stażu pracy odnotowano wśród pracowników szeregowych (osoby o stażu do 1 roku otrzymywały miesięcznie 2222 zł, a pracujące ponad 16 lat 2700 zł). Natomiast wynagrodzenie osób pracujących w firmach z przewagą kapitału polskiego było nawet o 79 proc. mniejsze niż pracowników zagranicznych przedsiębiorstw.

 • Wcześniejsze ustalenie kapitału początkowego może przyspieszyć otrzymanie emerytury

  Z ubiegłorocznych danych NIK wynika, że jeszcze 2 mln Polaków nie ma ustalonego kapitału początkowego. Nie należy zwlekać ze złożeniem wniosku i niezbędnych dokumentów. Wiele firm, które działały przed 1999 r., już nie istnieje, dlatego już teraz należy odszukać dokumentację potwierdzającą staż pracy i wysokość zarobków. Dzięki temu emerytura będzie wyższa, a uzyskanie świadczenia szybsze.