• Informacje na temat:

  zarobki niemcy

Artykuły na temat: zarobki niemcy
 • Zarobki Polaków w Niemczech

  ...). W Niemczech Zachodnich, a także na południu Niemiec zarobki są prawie dwa razy wyższe. Wynika to z historycznego podziału Niemiec na NRD i RFN. Niemcy Zachodnie rozwijały się prężniej niż Wschodnie(...) trzy lata. Według raportu opublikowanego przez NBP w 2015 roku ich średnie miesięczne zarobki w 2012 roku wyniosły 2000 euro brutto. Dużą społeczność stanowią Polacy, którzy pracują w Niemczech sezonowo...

 • Z takimi pensjami nie mamy czego szukać w Europie

  Kazimierz Pazgan z Konspolu uważa, że przed wejściem do strefy euro zarobki w Polsce powinny być zbliżone do płac, jakie są teraz w krajach "starej" UE, co może nastąpić w perspektywie 10-15 lat.

 • Solska: Niemcy nie podniosą nam zarobków

  Najbardziej zdumiewająca wiadomość ostatnich tygodni. Polscy związkowcy za swój sukces uznali to, że Niemcy zażądali, aby nasze firmy transportowe operujące na terenie ich kraju musiały płacić swoim pracownikom co najmniej tyle, ile wynosi tam płaca minimalna.

 • Niemcy: Szef Air Berlin w ogniu krytyki

  Dla większości z 8,5 tys. pracowników linii Air Berlin ich bankructwo oznacza co najmniej niepewną przyszłość. Zgoła inaczej wygląda to w przypadku szefa, którego postawę skrytykowali czołowi niemieccy ekonomiści.

 • Zarobki Polaków w Holandii

  ...coraz mniej zarobionych pieniędzy przekazują do kraju, a zaczynają wydawać na miejscu. Średnie zarobki i płaca minimalna W 2012 roku w kraju tulipanów polski imigrant mógł średnio zarobić 1 500(...) za 140 godzin pracy. Następnie zarobki wzrastają od 15 proc. do 18 proc. wraz z każdym kolejnym ukończonym rokiem życia (aż do 23 lat). Kwoty podane w tabeli 1. dotyczą osób bezdzietnych. Nie...

 • Polacy kombinują, jak nie płacić na Kościół w Niemczech

  "Jak nie płacić podatku kościelnego w Niemczech" to jedna z częściej googlowanych fraz. Dlaczego wielu polskich katolików po przekroczeniu Odry wypiera się religijnej tożsamości? Czy to się opłaca? Sprawdzamy.

 • Zarobki Polaków w UE to średnio 7705 zł. Wzrosły o ponad 1000 zł

  Sytuacja finansowa Polaków za granicą poprawia się z roku na rok. W latach 2004-2017 średnie zarobki Polaka pracującego w UE wzrosły o 2741 zł brutto miesięcznie. W poniższej publikacji analizujemy(...) pracujących w UE wynosiła 7705 zł brutto. Była wyższa o 1008 zł w porównaniu do 2016 roku (6697 zł brutto). Od początku członkostwa Polski we Wspólnocie, średnie miesięczne zarobki wzrosły o 2741 zł brutto...

 • Eksperci: Niemcy muszą podnieść wiek emerytalny do 73 lat

  W nadchodzących latach wiek emerytalny będzie w Niemczech stopniowo podnoszony do 67 lat. Według obliczeń Instytutu Niemieckiej Gospodarki to dopiero początek niezbędnych zmian.

 • Coraz wyższe zarobki Polaków. Doskonale wypadamy na tle...

  ...(Portugalia 21,7 tys., Hiszpania 30,8 tys., Niemcy 40,5 tys., Wielka Brytania 52 tys. euro PPS), ale również wyprzedzały nas Węgry (14,2 tys. euro PPS) czy Czechy (16,2 tys. euro PPS). Ciekawostką może być...

 • To prawda: jeszcze w końcówce tamtego tygodnia eurodolar pochodził pod 1,1450, a już w początkach tygodnia bieżącego mamy 1,1360-70. Dolar zatem trochę odzyskał - pomimo tego, że np. indeks PMI dla przemysłu USA uplasował się raptem na poziomie 52 pkt (przy prognozie 53 pkt).