• Informacje na temat:

  zarobki pielęgniarek

Artykuły na temat: zarobki pielęgniarek
 • Zarobki pielęgniarek w 2016 r.

  W 2016 r. mediana miesięcznych zarobków pielęgniarek wyniosła 2665 zł. Połowa z nich zarabiała w przedziale od 2300 zł do 3200 zł.

 • Gdy pielęgniarki padają z nóg: etatowe i kontraktowe

  - Prawdę mówiąc - straciłam już serce, żeby kolejny raz udowadniać, że pielęgniarki powinny mieć prawo wyboru rodzaju zatrudnienia, że obie formy - umowa cywilnoprawna i etat - są równoprawne - zwierza się Elżbieta Wrona, przewodnicząca Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Kontraktowych.

 • Zarobki: Dla pielęgniarek i położnych propozycje podwyżek są nie do zaakceptowania

  ...- Propozycja resortu zdrowia podwyżek dla pielęgniarek jest niesatysfakcjonująca i odbiega od wcześniejszych ustaleń - powiedziała przewodnicząca OZZPiP Lucyna Dargiewicz przed kolejną turą rozmów z ministerstwem. - To propozycja (300 zł brutto podwyżki, ok. 174 zł "na rękę" od września) jest nie do zaakceptowania - zaznaczyła.

 • Odwrócona piramida demograficzna zawali się z wielkim hukiem?

  Jak przeciwdziałać niekorzystnym tendencjom demograficznym, przerwać błędne koło rosnącego zapotrzebowania na usługi opiekuńcze i zdrowotne? Starzejące się społeczeństwo już dziś rodzi ogromne wyzwania dla lekarzy, pielęgniarek, polityków i pracodawców.

 • Od stycznia więcej pielęgniarek na oddziałach

  Od stycznia w szpitalach zaczną obowiązywać nowe normy dotyczące minimalnej liczby pielęgniarek na oddziałach. To kolejny punkt wynegocjowanego latem pakietu Szumowskiego. - Żeby poprawić kondycję polskiego pielęgniarstwa trzeba dodatkowo zachęcić do nauki tego zawodu i zmniejszyć liczbę pielęgniarek i położnych opuszczających kraj - podkreśla Zofia Małas, prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek...

 • Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie jest nie do utrzymania

  - Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

 • Wynagrodzenia pielęgniarek w 2016 r.

  Według danych Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, pod koniec 2016 roku w Polsce było zarejestrowanych 282 547 pielęgniarek. Większość osób wykonujących ten zawód jest niezadowolona ze swojego wynagrodzenia i warunków pracy. 9 lipca 2018 roku zawarto porozumienie wprowadzające nowe regulacje dotyczące norm zatrudnienia pielęgniarek. Fakt ten, a także liczne protesty osób na tych stanowiskach...

 • Opieka nad dziećmi, wcześniejsze zakończenie aktywności zawodowej oraz niskie płace. To spowodowało, że 90 proc. wszystkich emerytów pobierających z ZUS świadczenia poniżej tysiąca złotych to kobiety.

 • Zarobki i koszty życia w Danii

  ...przysługuje pięć tygodni płatnego urlopu wypoczynkowego. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2017 Zarobki w Danii Średnie miesięczne wynagrodzenie(...). Niewiele mniej zarabiają dentyści, prawnicy i programiści - między 7 a 8 tys. euro. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarek i nauczycieli utrzymuje się nieco powyżej średniej krajowej, na poziomie 5,2 tys...

 • Czas na nowe stawki podatków dochodowych!

  Podatek PIT jest tylko jednym z elementów systemu podatkowego, dlatego na wielkość obciążeń podatkowych nie można patrzeć jedynie przez pryzmat tego podatku - wskazuje resort finansów odnosząc się do skargi RPO dot. zbyt niskiej kwoty wolnej od podatku.