• Informacje na temat:

  zarobki prezesów

Artykuły na temat: zarobki prezesów
 • Ziobro: Zarobki niektórych prezesów spółek Skarbu Państwa nadal zbyt wysokie

  W opinii ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro zarobki niektórych prezesów spółek Skarbu Państwa nadal są zdecydowanie zbyt wysokie i powinny być obniżone. Podobne zdanie ma też szef "S" Piotr Duda.

 • Menedżerowie mogą łatwo uniknąć 70-proc. PIT

  Jest sposób na obejście drakońskiej daniny od odpraw i odszkodowań. Członkowie zarządów i menedżerowie zwalniani ze spółek Skarbu Państwa i firm komunalnych nie płacą 70-proc. podatku, jeżeli wypłata wynika z porozumienia z pracodawcą, a nie z umowy o pracę.

 • Zarobki prezesów zarządu w spółkach z branży energetycznej i surowcowej

  Spółki energetyczne przechodzą ostatnimi czasy gruntowne przemiany. Coraz więcej mówi się o planach połączenia ich ze spółkami górniczymi. Niniejszy artykuł analizuje wynagrodzenia prezesów spółek energetycznych i tych należących do branży surowcowej. Analizy zostały oparte na danych pochodzących z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku".

 • PiS złożył w Sejmie projekt noweli ws. jawności wysokości wynagrodzeń w NBP - wynagrodzenia osób na kierowniczych stanowiskach w NBP nie będą mogły przekroczyć 60 proc. pełnego wynagrodzenia prezesa NBP; wysokość wynagrodzeń władz NBP i osób na kierowniczych stanowiskach, będzie publikowana w BIP.

 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  Ustawa kominowa ogranicza obecnie zarobki prezesów spółek Skarbu Państwa do sześciokrotności przeciętnej płacy w sektorze przedsiębiorstw, co na dziś oznacza niespełna 25 tys. zł brutto. Przepisy(...) zatrudniających kilkadziesiąt osób, jak i prezesów wielkich koncernów. Spółki mają być podzielone na kategorie ze względu na skalę prowadzonej działalności. Niewykluczone, że prezesi największych firm...

 • Zmiana prezesa Sony. Świetne wyniki japońskiej spółki

  Prezes Sony Kazuo Hirai ustąpił ze stanowiska. W jego miejsce przychodzi dotychczasowy wiceprezes ds. finansowych Kenichiro Yoshida.

 • Zarobki bankierów - rekordzista dostaje 33 mln euro rocznie

  ...w londyńskich bankach przestały galopować, choć przez cały pokryzysowy okres niemal nieprzerwanie rosły. W pozostałej części Europy sytuacja jest zróżnicowana. Wynagrodzenia prezesów banków(...) wyniosły w sumie nieco ponad 7,5 mln euro. Było to znacznie mniej niż w 2015 roku, kiedy łączny dochód tej samej liczby osób wyniósł 9,7 mln euro. Stało się tak dlatego, że jeden z prezesów dostał wtedy...

 • Raport medialny: Prezesi spółek Skarbu Państwa

  Odkąd Prawo i Sprawiedliwość objęło rządy, trwa nieustająca rotacja na najwyższych stanowiskach spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. Roszady te pozostają w centrum uwagi mediów, które na bieżąco śledzą zmiany kadrowe i zarobki prezesów oraz analizują wyniki giełdowych spółek. PRESS-SERVICE Monitoring Mediów sprawdził, którzy z zarządzających przyciągali uwagę mediów najczęściej.

 • Coraz wyższe zarobki kierowców

  Zarobki kierowców zawodowych rosną, w niektórych segmentach nawet szybciej niż średnia pensja w przedsiębiorstwach. Chociaż ich charakter pracy wiąże się z wieloma uciążliwościami, rzadko który(...) przekładał na wzrost przewozów, ale też na wzrost cen. Na samym końcu zapłacimy za to my wszyscy - oceniają eksperci. - Na przestrzeni ostatniego roku zarobki kierowców zawodowych wzrosły. W naszym raporcie...

 • Wicepremier Mateusz Morawiecki jednak ujawni swoje zarobki

  Wicepremier Mateusz Morawiecki zmienia zdanie. Prawdopodobnie najbogatszy z ministrów rządu Beaty Szydło zdecydował się na ujawnienie swojego majątku i poprzednich zarobków.