• Informacje na temat:

  zarobki psychologów

Artykuły na temat: zarobki psychologów
 • Przekwalifikowany psycholog zarabiał o 1,5 tys. zł więcej

  ...nauczyciele, pracownicy naukowi i pedagodzy. Połowa psychologów zatrudnionych w administracji zarabiała mniej niż 3750 zł, z kolei zarobki w kadrze dydaktycznej wynosiły przeciętnie 3450 zł. To aż o 1150 zł mniej niż mediana wynagrodzeń ogółu badanych psychologów. Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi . Andrzej Kuczara...

 • Surmacz: W PAP jest dramatycznie źle. Dziennikarze zarabiają mniej niż kasjerka Biedronki

  Dziennikarz agencji zarabia mniej niż kasjerka Biedronki - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" prezes Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Surmacz.

 • Praca w Norwegii tylko dla mężczyzn?

  ...w granicach od 120 do 160 koron na godzinę. Oczywiście brutto. - Pracodawcy dobrze wiedzą, że dostajemy też napiwki i dlatego zaniżają stawki - wyjaśnia. Męski raj? Dobre zarobki, pomoc socjalna...

 • Ponad 40 proc. Polaków ma problemy z pieniędzmi. Nie zawsze wystarcza im do pierwszego

  42 proc. Polaków czasami nie starcza pieniędzy do kolejnej wypłaty - wynika z badania Finansowy Barometr ING. To nie najgorszy wynik: średni odsetek w innych badanych krajach Europy jest wyższy. Co zatem robimy, gdy widzimy, że zaczyna nam nie starczać pieniędzy? Najczęściej wcale nie biegniemy od razu po pożyczkę. Zwykle (78 proc. badanych) po prostu ograniczamy wydatki.

 • Plotki: „Słyszałaś, wyrzucili Aśkę?”. Biurowa panika: „Od jesieni w firmie zwolnienia!”. Takie czasy. Pracę może stracić każdy. Tragedia? To zależy od nas. Można mieć wyjście awaryjne, zmienić zawód. Ale… na jaki? I jak się do tego zabrać? Sprawdzę, czy to możliwe, a pomogą mi specjaliści od planowania kariery, psycholog i coach.

 • Polacy stawiają na mieszkania na własność

  Polacy bardzo cenią własność nieruchomości. Posiadanie mieszkania do życia oznacza dla nich posiadanie go na własność. Prawdopodobnie ten czynnik przesądza o tym, że rynek najmu jest u nas stosunkowo słabo rozwinięty. Wynajmowanie mieszkań traktujemy jako sytuację przejściową, a nie sposób na życie. To różni nas od niektórych społeczeństw Europy Zachodniej.

 • Lekarstwa na bezrobocie

  Psycholodzy wiedzą, co pomaga ludziom uniknąć bezrobocia. Zdrowa osobowość i adekwatna strategia odgrywają tu ważną rolę.

 • Połowa naszego społeczeństwa z tytułem magistra!

  Polacy to jeden z najlepiej wykształconych narodów na świecie. W 2017 roku już 50 procent naszego społeczeństwa będzie mieć tytuł magistra. Wykształcenie nie idzie jednak w parze z wiedzą.

 • Jak osiągnąć równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym?

  Polacy są generalnie zadowoleni ze swojej pracy, a czynnikiem stresogennym są dla nich głównie zarobki i wizja utraty pracy.

 • Coraz częściej mieszkamy z rodzicami. Dlaczego młodzi zostają w domach?

  44 proc. młodych Polaków i 17 proc. małżeństw nie zakłada własnego gospodarstwa domowego.