• Informacje na temat:

  zarobki radnego powiatu

Artykuły na temat: zarobki radnego powiatu
 • Zarobki samorządowców i prezydentów miast

  ...płace. Ustawodawca zastrzegł bowiem, że górny poziom wynagrodzenia za pełnienie funkcji radnego będzie uzależniony od wielkości gminy czy powiatu. Maksymalne stawki diet radnych gminy wynosić zatem(...) w uchwałach rady gminy (powiatu) lub przez sejmik samorządowy. Maksymalny jej poziom nie może przekroczyć w ciągu miesiąca łącznie półtorakrotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób...

 • Urzędnikom żyje się dobrze: Wynagrodzenia rosną, zwolnień nie będzie

  ...zwolnień pracowników, wzrasta natomiast liczba etatów. Płace w górę W administracji rządowej średnie zarobki urzędników sięgają blisko 4,8 tys. zł. Niewiele mniej zarabia się w samorządach. Co(...) Gminy w Puńsku. - Zamierzam podwyższyć pensje pracownikom samorządowym o 200 zł. Ich zarobki wynoszą obecnie średnio 3,9 tys. zł. Wspólnie z radnymi uznaliśmy, że należy docenić ich pracę. Tym bardziej...

 • Nauczyciele potrafią wyciągnąć nawet 100 tys. zł rocznie

  .... - Odpowiedź na pytanie, ile zarabiają nauczyciele, zależy od tego, jak zdefiniujemy zarobki. Dla nauczycieli pokazujących paski, zarobek jest wartością, jaką na nim widzą. Natomiast MEN, podając średnie zarobki na poszczególnych stopniach awansu zawodowego, dokładnie stosuje definicję wynagrodzenia nauczycieli, jaka jest zapisana w ustawie Karta nauczyciela. Te wyliczenia są w 100 procentach rzetelne...

 • Podwyżki pensji i nowe limuzyny, czyli samorządowy skok na kasę

  .... W większych samorządach - np. miastach czy województwach - o podwyżki pensji czy diet jest dużo trudniej niż w małych jednostkach. Zarobki często sięgają limitów określonych przepisami (np. w przypadku(...) na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze Tablety warte po 600 zł dostali na czas trwania kadencji radni powiatu mogielnickiego. Z kolei w powiecie wodzisławskim na zakup 32

 • PiS ma pracę dla swoich w PIP. Zajmują wysokie i dobrze płatne stanowiska, choć mają krótki staż w inspekcji

  Etat w inspekcji pracy otrzymali m.in. była kandydatka PiS na prezydenta Słupska oraz radny tej partii w Krośnie. Dla wybranych PIP zorganizowała nawet przyspieszony kurs na inspektora pracy.

 • Samorządność musi kosztować. Utrzymanie urzędników wyniosło nas ponad 50 mld zł

  Ponad 50 mld zł - szacunkowo tyle zapłaciliśmy za utrzymanie samorządowych urzędników przez ostatnie cztery lata. Z każdym rokiem koszty rosną wraz z armią pracowników urzędów gmin, powiatów i województw.

 • System wyznaczania składek na ZUS jest oderwany od rzeczywistości. Jak go zmienić?

  Dzisiejszy system wyznaczania wysokości składek na ubezpieczenia społeczne nie do końca jest transparentny, a przede wszystkim jest nieskorelowany z rzeczywistymi procesami gospodarczymi. Składka dla przedsiębiorców bazuje na przeciętnym wynagrodzeniu w gospodarce narodowej i to jeszcze prognozowanym - mówi Leszek Juchniewicz, główny ekonomista Pracodawców RP w rozmowie z Markiem Tejchmanem.

 • Zarobki samorządowców i prezydentów miast

  Już za kilka dni wyborcy zdecydują o tym, kto będzie ich reprezentować w samorządach lokalnych. Oprócz zaszczytu pełnienia określonych funkcji władzy, nowi samorządowcy będą mogli liczyć na odpowiednie wynagrodzenie. W przypadku prezydentów miast miesięcznie będzie to nawet 12 847 zł.

 • Czyj portfel najbardziej utyje?

  W niedzielę, 12 listopada, zdecydujemy, kogo zatrudnimy na stanowiska urzędników miejskich. Zatrudnimy - to słowo jest tu jak najbardziej na miejscu, bowiem prezydenci miast, radni, burmistrzowie i wójtowie opłacani są z kieszeni podatników.

 • Samorządowcom tuż przed upływem terminu udało się zgłosić protest wobec kontrowersyjnego projektu nowych wzorów oświadczeń majątkowych, którymi rząd planuje objąć władze lokalne i radnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".