• Informacje na temat:

  zarobki samorządowców

Artykuły na temat: zarobki samorządowców
 • Zarobki samorządowców i prezydentów miast

  ...zestawieniu - Hanna Gronkiewicz-Waltz (ok. 22 528 zł). Z oświadczenia majątkowego wynika, że kwota ta to głównie zarobki pochodzące z pracy na Uniwersytecie Warszawskim oraz wynagrodzenie prezydenta(...) oddawać część swoich miesięcznych dochodów lub nadwyżki w postaci nagród czy premii na cele charytatywne. Jak kształtują się zarobki Polaków w 2010 roku? Na jakich stanowiskach oferowano w tym roku...

 • Zniesienie limitu składek emerytalnych może sprawić, że zamożni etatowcy uciekną w samozatrudnienie

  Zniesienie limitu składek emerytalnych wywołało krytykę. Jednak projekt pozwoli rządowi zwiększyć przyszłoroczne wydatki o ponad 5 mld zł.

 • Wyższe pensje dla urzędników

  W ostatnich czterech latach wynagrodzenia samorządowców wzrosły o 11-18 procent, a zatrudnienie w niektórych urzędach zwiększono nawet o 60 procent.

 • Ministerstwo Rodziny i Pracy rozważa zmiany w programie 500 plus. Do końca marca powinien być gotowy przegląd programu, a potem - propozycje zmian w prawie.

 • W stolicy można zarobić 130 proc. średniej krajowej

  Zarobki w Warszawie stanowią prawie 130 proc. średniej krajowej i są o ok. 60 proc. wyższe niż w powiatach woj. mazowieckiego. Najwięcej można zarobić w informatyce i transporcie - wynika z raportu przedstawionego we wtorek w Krajowej Izbie Gospodarczej.

 • Rząd chce nawet trzykrotnie podwyższyć opłaty za parkowanie w centrum. Miasta są ostrożne

  Nawet trzykrotnie wyższe opłaty za postój w centrum. To nowy pomysł rządu na odkorkowanie ulic. Samorządy są "na tak", ale do rewolucji na swoim terenie podchodzą z rezerwą.

 • Wójt, burmistrz czy prezydent zarobią więcej. Mogą liczyć nawet na 20 tys. złotych

  Wszystko wskazuje na to, że rząd wysłucha apelu Mateusza Klinowskiego, nowego burmistrza Wadowic, który na początku roku odważył się głośno powiedzieć w mediach, że zarobki samorządowców powinny(...) zarobki mogą sięgać blisko 12,4 tys. zł. - Otwieramy się na postulaty samorządowców w kwestii zwiększenia ich uposażeń. W ciągu 15 lat pensje samorządowców wzrosły zaledwie o 18,5 proc. A tak niskie...

 • Samorządność musi kosztować. Utrzymanie urzędników wyniosło nas ponad 50 mld zł

  Ponad 50 mld zł - szacunkowo tyle zapłaciliśmy za utrzymanie samorządowych urzędników przez ostatnie cztery lata. Z każdym rokiem koszty rosną wraz z armią pracowników urzędów gmin, powiatów i województw.

 • Rząd szykuje podwyżki dla urzędników. Lokalne władze oburzone

  ...postanowiła bowiem znowelizować obowiązujące od siedmiu lat przepisy. Nie tylko podnosi od 1 marca 2017 r. pensje minimalne, ale także zrównuje zarobki osób pracujących w gminie i innych jej jednostkach. O ile(...), sekretarz gminy Suwałki. Jeszcze wyższa minimalna Z argumentami samorządowców nie zgadzają się osoby odpowiedzialne za zatrudnienie i wynagradzanie urzędników w administracji rządowej. - Pracowałam...

 • Zarobki samorządowców i prezydentów miast

  Już za kilka dni wyborcy zdecydują o tym, kto będzie ich reprezentować w samorządach lokalnych. Oprócz zaszczytu pełnienia określonych funkcji władzy, nowi samorządowcy będą mogli liczyć na odpowiednie wynagrodzenie. W przypadku prezydentów miast miesięcznie będzie to nawet 12 847 zł.