• Informacje na temat:

  zarobki tłumacza

Artykuły na temat: zarobki tłumacza
 • 200 zł za 24 godziny. Jak naprawdę wygląda praca i zarobki lekarza rezydenta?

  ...zacząć tam pracować. - Jeden z moich kolegów pojechał do Skandynawii robić specjalizację z psychiatrii. Najpierw wysłano go na półroczny kurs języka, a potem na kolejne pół roku przydzielono mu tłumacza...

 • Rośnie popyt na języki skandynawskie i dalekowschodnie

  Rynek tłumaczeń szybko się rozwija. W ubiegłym roku jego globalna wartość przekroczyła 35 mld dolarów, w Polsce szacuje się ją na 1 mld zł. Ze względu na otwierające się rynki można zauważyć wzrost zainteresowania językami skandynawskimi. Pojawia się też więcej tłumaczeń z języka chińskiego.

 • Po zarobki na skandynawskim poziomie!

  Coraz więcej spośród naszych rodaków dociera do tego, do tej pory mało docenianego, skandynawskiego kraju. W Finlandii praca czeka w fabrykach, gastronomii, a także w rolnictwie. Zarobki na dobrym, skandynawskim poziomie.

 • "Puls Biznesu": Wynajem z niższej półki

  Polacy wynajmują jedne z najgorszych mieszkań w Europie. Najbardziej pod górkę mają studenci - pisze "Puls Biznesu".

 • Ile kosztuje praca tymczasowa?

  Wyjeżdżając do pracy sezonowej możemy zarobić nawet kilka tysięcy euro miesięcznie. Bywa jednak, że obliczając nasze przyszłe zarobki, zapominamy o kosztach zakwaterowania, wyżywienia itd. Ile pochłaniają te koszty przy pracy tymczasowej w różnych europejskich krajach?

 • O kredyt najtrudniej od 44 miesięcy

  Na mieszkanie rodzina pożyczy dziś o 103 tys. zł mniej niż przed rokiem. To m.in. przez podatek bankowy o kredyt hipoteczny jest dziś najtrudniej od 44 miesięcy.

 • Sytuacja na rynku tłumaczeniowym w Polsce

  Patrząc na obecną sytuację, w porównaniu z zeszłymi latami, można stwierdzić, że rynek jest bardzo dynamiczny i co roku pojawiają się nowe trendy. Zawód tłumacza ewoluuje z wymaganiami rynku i klientów. Co ciekawe – nadal jest to bardzo atrakcyjna droga rozwoju dla absolwentów kierunków humanistycznych.

 • Pożyczka? Jej zaciągnięcie jest bardzo łatwe

  Zaciągnięcie pożyczki w firmach z rynku pozabankowego jest obecnie bardzo łatwe. Niewiele więcej potrzeba, aby dostać bankowy kredyt. Warto jednak pamiętać, że zwłoka w spłacie może zakończyć się finansową tragedią i wpadnięciem w kredytową pętlę.

 • Praca dla tłumaczy języka polskiego

  Nawet 30 funtów na godzinę. Tyle można zarobić pracując na Wyspach w charakterze tłumacza języka polskiego. Nasi angliści znajdują zatrudnienie na posterunkach, w salach sądowych, szpitalach oraz w prywatnych firmach.

 • Jak kierowcy wyłudzają odszkodowania?

  Towarzystwa ubezpieczeniowe narzekają na oszustów wyłudzających odszkodowania. Ci ostatni stosują różne metody na nieuczciwe zdobycie pieniędzy z polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest "polowanie" na kierowców i prowokowanie stłuczek, w których winę poniesie złapany "na stłuczkę" uczciwy użytkownik pojazdu.