• Informacje na temat:

  zarobki w budownictwie

Artykuły na temat: zarobki w budownictwie
 • Porównanie zarobków w Warszawie i Krakowie w 2018 r.

  .... Największa różnica w wynagrodzeniach pomiędzy Warszawą a Krakowem wystąpiła w transporcie (1440 zł), handlu (1392 zł), budownictwie (1302 zł) oraz energetyce (1200 zł). Z danych wynika, że pracownicy(...). Najniższe zarobki otrzymywały osoby pracujące w mikroprzedsiębiorstwach (Kraków - 3780 zł, Warszawa - 4500 zł). Biorąc pod uwagę szczeble zarządzania, wynagrodzenia w Warszawie są również wyższe niż...

 • W Polsce zarobki w budownictwie prawie pięć razy wyższe niż na Ukrainie

  Z "Barometru Imigracji Zarobkowej" wynika, że 3 na 4 Ukraińców pracuje w Polsce na stanowiskach niższego szczebla. Nadal jednak bardzo im się to opłaca. Eksperci Personnel Service wskazują, że za tę samą pracę wykonywaną nad Wisłą pracownicy z Ukrainy zarabiają od 3 do prawie 5 razy więcej niż w swojej ojczyźnie.

 • Zarobki absolwentów wybranych uczelni wyższych w pierwszym roku pracy

  ..., a 3600 zł brutto. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2016 Wśród nowych pracowników po studiach magisterskich najwyższą płacę mieli ci, którzy ukończyli(...) wychowankowie Politechniki Śląskiej, których mediana zarobków w 2015 roku była na poziomie 2777 zł brutto. Wynagrodzenia w branżach W przypadku magistrów najwyższe zarobki w pierwszym roku pracy...

 • Henryk Kowalczyk: Będzie ustawa o opodatkowaniu pracowników sezonowych

  Ryczałtowy podatek w wysokości około 300 zł miesięcznie za zatrudnienie pracownika sezonowego - takie ma być założenie ustawy, której projekt rząd przyjmie do końca tego roku - mówi PAP szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, który koordynuje prace nad projektem.

 • Zarobki Polaków w Wielkiej Brytanii

  ...otwarciem granic dużo osób wyjeżdżało do Wielkiej Brytanii i pracowało "na czarno". O wyborze tego kraju decydowała w głównej mierze znajomość języka oraz wysokie zarobki. Emigrowali głównie ludzie młodzi(...).), hotelarstwie (20 proc.) i budownictwie (8 proc.). Znaczna część osób wykonuje również prace w edukacji i administracji (5 proc.). Do Wielkiej Brytanii wyjeżdża też coraz więcej lekarzy. W ochronie zdrowia...

 • Budownictwo - pogoda psuje nastroje

  Według wstępnych danych produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych), obejmująca roboty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, zrealizowana na terenie kraju w przedsiębiorstwach budowlanych o liczbie pracujących powyżej 9 osób, była większa w październiku br. o 20,3 proc. niż przed rokiem (kiedy notowano spadek o 20,1 proc.) i o 2,6 proc. w porównaniu z wrześniem br.

 • Dr Bonikowska: Po brexicie zarobki niektórych Polaków mogą wzrosnąć nawet o kilkanaście procent

  ...branżach, np. w opiece społecznej czy w budownictwie, popyt na pracowników utrzyma się, a nawet zwiększy, bo część imigrantów będzie musiała przecież opuścić Wyspy. Powodem tego mogą być na przykład...

 • Pensje poszły w górę i wciąż rosną

  Główny Urząd Statystyczny podał właśnie wysokość wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2015 r. To 3899,78 złotych. Oznacza to, że realnie pensje poszły w górę w stosunku do 2014 roku o 4,2 proc.

 • Płace w budownictwie w 2012 roku

  W 2012 roku zarobki w sektorze budowlanym kształtowały się na poziomie 4000 zł brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak.

 • Centra miast się wyludniają. Przyczynia się do tego program Mieszkanie dla Młodych

  Programy takie jak Mieszkanie dla Młodych, choć dają szansę młodym ludziom na zakup pierwszego mieszkania, to równocześnie przyczyniają się do wyludniania centrów miast. Polska potrzebuje więc lepszego planowania przestrzennego i myślenia perspektywicznego o budownictwie mieszkaniowym. Pomógłby także rządowy program wspierający budownictwo pod wynajem.