• Informacje na temat:

  zarobki w budownictwie

Artykuły na temat: zarobki w budownictwie
 • Zarobki absolwentów wybranych uczelni wyższych w pierwszym roku pracy

  ..., a 3600 zł brutto. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2016 Wśród nowych pracowników po studiach magisterskich najwyższą płacę mieli ci, którzy ukończyli(...) wychowankowie Politechniki Śląskiej, których mediana zarobków w 2015 roku była na poziomie 2777 zł brutto. Wynagrodzenia w branżach W przypadku magistrów najwyższe zarobki w pierwszym roku pracy...

 • W Polsce zarobki w budownictwie prawie pięć razy wyższe niż na Ukrainie

  Z "Barometru Imigracji Zarobkowej" wynika, że 3 na 4 Ukraińców pracuje w Polsce na stanowiskach niższego szczebla. Nadal jednak bardzo im się to opłaca. Eksperci Personnel Service wskazują, że za tę samą pracę wykonywaną nad Wisłą pracownicy z Ukrainy zarabiają od 3 do prawie 5 razy więcej niż w swojej ojczyźnie.

 • Zarobki Polaków w Wielkiej Brytanii

  ...otwarciem granic dużo osób wyjeżdżało do Wielkiej Brytanii i pracowało "na czarno". O wyborze tego kraju decydowała w głównej mierze znajomość języka oraz wysokie zarobki. Emigrowali głównie ludzie młodzi(...).), hotelarstwie (20 proc.) i budownictwie (8 proc.). Znaczna część osób wykonuje również prace w edukacji i administracji (5 proc.). Do Wielkiej Brytanii wyjeżdża też coraz więcej lekarzy. W ochronie zdrowia...

 • Henryk Kowalczyk: Będzie ustawa o opodatkowaniu pracowników sezonowych

  Ryczałtowy podatek w wysokości około 300 zł miesięcznie za zatrudnienie pracownika sezonowego - takie ma być założenie ustawy, której projekt rząd przyjmie do końca tego roku - mówi PAP szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, który koordynuje prace nad projektem.

 • Dr Bonikowska: Po brexicie zarobki niektórych Polaków mogą wzrosnąć nawet o kilkanaście procent

  ...branżach, np. w opiece społecznej czy w budownictwie, popyt na pracowników utrzyma się, a nawet zwiększy, bo część imigrantów będzie musiała przecież opuścić Wyspy. Powodem tego mogą być na przykład...

 • Budownictwo - pogoda psuje nastroje

  Według wstępnych danych produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych), obejmująca roboty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, zrealizowana na terenie kraju w przedsiębiorstwach budowlanych o liczbie pracujących powyżej 9 osób, była większa w październiku br. o 20,3 proc. niż przed rokiem (kiedy notowano spadek o 20,1 proc.) i o 2,6 proc. w porównaniu z wrześniem br.

 • Zarobki i koszty życia na Islandii

  ...euro. Zarobki na przestrzeni ostatnich 18 lat wzrosły o ponad 340 proc. Wysokość wynagrodzeń na Islandii jest zróżnicowana w zależności od grupy zawodowej oraz płci. Pracując na tych samych(...) Wynagrodzeń w 2016 roku w Polsce w tych zawodach zarobki były znacznie niższe. Mediana wynagrodzeń sędziów w 2016 roku wyniosła 2206 euro (9507 zł), lekarzy 784 euro (3380 zł), architektów 1102 euro...

 • Pensje poszły w górę i wciąż rosną

  Główny Urząd Statystyczny podał właśnie wysokość wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2015 r. To 3899,78 złotych. Oznacza to, że realnie pensje poszły w górę w stosunku do 2014 roku o 4,2 proc.

 • Płace w budownictwie w 2012 roku

  W 2012 roku zarobki w sektorze budowlanym kształtowały się na poziomie 4000 zł brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak.

 • Centra miast się wyludniają. Przyczynia się do tego program Mieszkanie dla Młodych

  Programy takie jak Mieszkanie dla Młodych, choć dają szansę młodym ludziom na zakup pierwszego mieszkania, to równocześnie przyczyniają się do wyludniania centrów miast. Polska potrzebuje więc lepszego planowania przestrzennego i myślenia perspektywicznego o budownictwie mieszkaniowym. Pomógłby także rządowy program wspierający budownictwo pod wynajem.