• Informacje na temat:

  zarobki w hotelach

Artykuły na temat: zarobki w hotelach
 • Praca w niemieckich hotelach

  Praca w hotelach w Niemczech może być bardzo atrakcyjna dla naszych rodaków. W miesiąc można zarobić 1500 euro netto, czyli ok. 6300 złotych.

 • Właściciel Orbisu przejął od Arabów 155 hoteli w 34 krajach

  Francuski Accor, właściciel polskiego Orbisu, Novotela, Mercure i Ibisa oraz Sofitela i Pullmana oraz hotelF1, przejmuje sieć hoteli zarządzaną przez FRHI Holdings. Zapłaci 2,6 mld euro.

 • Hotele szukają pracowników

  .... Rekrutacja trwa, a pierwsze rozmowy kwalifikacyjne odbędą się już w styczniu. Na pierwszy rzut oka zarobki oferowane pracownikom hotelowym nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Przeciętna pensja pokojówki waha się(...). W przypadku pracy przez cały sezon pracodawca oferuje zwrot kosztów przelotu. Animatorów rozrywki do pracy w hotelach na Teneryfie, Maladze i Balearach poszukuje też sieć Palia Hotels. Do obowiązków...

 • Wynajem mieszkania na krótsze okresy daje większą stopę zwrotu, ale sukces jest obwarowany szeregiem warunków. Musimy mieć dobrą ofertę, skierowaną do innego klienta, niż najemca długookresowy. Liczy się przede wszystkim lokalizacja i standard. Pamiętajmy też, że w Polsce ciężko jest w ten sposób wynajmować mieszkanie przez cały rok.

 • Co siódma osoba na etacie pracuje za minimalną pensję. Tak wyglądają zarobki Polaków

  ...w małych obiektach, z których część jest stosunkowo nisko rentowna, otwierana tylko okresowo w związku z sezonem urlopowym. W hotelach takie zarobki mają na przykład pokojówki. A w gastronomii m.in. pomoce(...)Zarobki równe lub niższe (w przypadku ułamkowych części etatu) od płacy minimalnej występują najczęściej w hotelarstwie i gastronomii. Przed nieco ponad rokiem dotyczyło aż 38 proc. zatrudnionych...

 • Apartament w hotelu na własność - czy to opłacalne?

  Niskie stopy procentowe zachęcają do inwestowania w nieruchomości na wynajem. Jednymi z alternatyw, które stopniowo zyskują ugruntowanie na rynku, są tzw. apart i condohotele. Czy tego typu forma, czyli kupno pokoju hotelowego lub apartamentu, jest warta zainteresowania?

 • "Handelsblatt" o firmach poszukujących do pracy Polaków. "Liczą się nie tylko zarobki"

  ...poziomie. - Wielu ludzi decyduje się dojeżdżać do pracy albo przynajmniej na weekend wracać do Polski, do rodziny - wyjaśnia. Są jednak też osoby, które pracując np. w hotelach w Berlinie każdego dnia dojeżdżają nawet 3 godz. w jedną stronę i wieczorem wracają do domu. Motywacją dla Polaków są przede wszystkim lepsze zarobki, ale liczą się także świadczenia socjalne jak dodatek na dzieci czy...

 • Polacy polubili turystykę weekendową

  Kilkudniowy wypad do jednej z europejskich stolic - oto najnowszy trend w sposobie spędzanie wolnego czasu przez Polaków. Już nie czekamy do wakacji, aby zorganizować sobie krótki wypoczynek, nawet nad ciepłym, południowym morzem.

 • Praca w Holandii: Szukają pracowników hoteli

  Najwięcej ofert dostępnych w holenderskich hotelach czeka na pracowników personelu sprzątającego, gastronomii i obsługi hotelu. Polska pokojówka zatrudniona w pełnym wymiarze godzin pracy zarobi około 340 euro tygodniowo.

 • Wyraźna poprawa sytuacji materialnej Polaków

  Jak podał GUS, w 2016 r. wystąpiła wyraźna poprawa sytuacji materialnej wszystkich grup społeczno-ekonomicznych gospodarstw domowych w Polsce. Gospodarstwa domowe osiągały wyższe dochody i ponosiły większe wydatki.