• Informacje na temat:

  zarobki w islandii

Artykuły na temat: zarobki w islandii
 • Zarobki i koszty życia na Islandii

  Obecnie coraz częściej słyszy się o wyjazdach ludzi na Islandię, która słynie z pięknych krajobrazów oraz wysokich zarobków. Islandia liczy około 346 750 mieszkańców. Obowiązującą walutą na Islandii jest korona islandzka (IKR, ISK). Rynek pracy w tym kraju skandynawskim jest bardzo otwarty dla obywateli UE, w tym Polaków.

 • Gdzie wyjechać, by nie zbankrutować na emigracji?

  Koszty życia w Polsce należą do najniższych w Europie, ale niskie zarobki wciąż przekładają się na stosunkowo dużą liczbę wyjeżdżających "za chlebem". Gdzie najbardziej opłaca się pracować, a gdzie wyjazd może być dużym ryzykiem? I gdzie za naszą pensję kupimy najwięcej? Zanim przyjmiemy ofertę pracy za granicą, sprawdźmy na co tak naprawdę wystarczy nam nasza wypłata.

 • Zarobki Polaków na Islandii

  W 2006 roku Islandia otworzyła swoje granice dla polskich pracowników. Nasi rodacy na Islandii są największą grupą imigrantów. Polonia stanowi 3 proc. całej populacji wyspy Polacy znajdują przede wszystkim zatrudnienie jako wykwalifikowani robotnicy i technicy.

 • Tylko w dwóch krajach na ogrzewanie wydaje się więcej niż w Polsce

  Polak co dziesiątą złotówkę wydaje na ogrzewanie. Tylko w tych dwóch krajach europejskich ogrzewanie pochłania większą część dochodów niż w Polsce - są to Czechy i Słowacja.

 • Islandia pokonała kryzys i zaprasza do pracy

  .... Przetwórnie ryb Jedną z nielicznych branż na wyspie, która przeszła przez kryzys bez wielkich zawirowań, jest przemysł rybny. Opiera się na nim cała gospodarka Islandii. Ryby i owoce morza stanowią 1/4 islandzkiego eksportu. Nic więc dziwnego, że to właśnie ta branża oferuje w Islandii najwięcej miejsc pracy. I co istotne, są one w większości dostępne dla imigrantów. Przekonało się o tym wielu...

 • 44,5 proc. pracujących w gospodarce to kobiety

  44,5 proc. z 16 mln 510 tys. pracujących w trzecim kwartale 2017 r. stanowiły kobiety - podał wczoraj Główny Urząd Statystyczny. Wśród najbardziej sfeminizowanych zawodów są te związane z opieką zdrowotną i pomocą społeczną - 81,7 proc. zatrudnionych to panie. W branżach związanych z gastronomią i zakwaterowaniem stanowią one 70,1 proc. wszystkich pracowników. 63,9 proc. kobiet pracuje w firmach finansowych i ubezpieczeniowych. Kobiety to też większość pracowników (61 proc.) w sektorach...

 • Informatycy nie muszą się martwić o pracę i zarobki

  ...osoby w wieku 25-45 lat. Najsilniejszą reprezentację stanowią absolwenci: 25-34-latkowie. Jako powód potencjalnego wyjazdu 84 procent respondentów podaje wyższe zarobki, a co trzeci - lepszy standard(...) ICT znajdziemy na Islandii, gdzie aż 14 procent firm poszukuje pracowników w tym sektorze. W Finlandii, Wielkiej  Brytanii i Luksemburgu - 12 procent. Jeśli poszukujemy ciepłego klimatu, o pracę może...

 • Gołębia grypa na poczcie. Kurdziel: 1 tys. zł podwyżki dla listonoszy spowoduje zapaść płynności finansowej

  - Roczne wydatki ponoszone przez gospodarstwo domowe na listy to 70,87 zł. Po zmianach będzie o 9 zł więcej. W ciągu dwóch lat cena listu wzrosła w 18 krajach, tylko w 10 stawki się nie zmieniły - mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej, odpowiedzialny m.in. za pracę listonoszy.

 • Trzy lata na Islandii

  Piotr Szuszkiewicz od trzech lat mieszka na Islandii. Był już stolarzem, baristą, kelnerem, pomocnikiem cieśli, dostawcą materiałów budowlanych, a obecnie zajmuje się fotografowaniem przyrody jako wolny strzelec. Jaka jest dziś Islandia? Jeśli już kogoś pytać, to najlepiej jego.

 • - Może się wydawać, że Polacy toną w długach. Okazuje się jednak, że na tle innych mieszkańców Europy jesteśmy oszczędni. Wyjątkiem jest czas świąt i moment, w którym rozważamy zakup auta - mówi Jolanta Mróz z Kredyt Inkaso.