• Informacje na temat:

  zarobki w rosji

Artykuły na temat: zarobki w rosji
 • Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców

  Obywatele Ukrainy pracują w Polsce średnio trzy, cztery miesiące, ale jest to bardzo intensywny czas. Jak wynika z badań Grupy Progres, w ubiegłym roku liczba godzin roboczych pracownika tymczasowego z Ukrainy wynosiła w tym okresie 533, czyli o 177 więcej niż w przypadku pracowników z Polski. Najbardziej aktywni zawodowo są Ukraińcy w wieku 31-40 lat. Polska jest drugim - po Rosji - krajem...

 • Produkt Krajowy Brutto w Polsce i Rosji

  W grudniu 1991 roku definitywnie rozpadł się Związek Radziecki. Federacja Rosyjska, która była jego prawnym następcą, musiała dostosować gospodarkę do funkcjonowania w nowych warunkach. Jednym z głównych wskaźników, które pozwolą nam ocenić rozwój gospodarczy Rosji i Polski jest PKB, czyli produkt krajowy brutto.

 • Kierunek: wschód - praca w Rosji

  ...międzynarodowym; 4. menedżer ds. komunikacji wewnętrznej - zatrudniany przede wszystkim przez koncerny zagraniczne działające w Rosji. Tacy specjaliści mogą zarabiać ok. 250 tys. rubli miesięcznie; 5. specjalista ds. planowania strategicznego w sektorze bankowym - jego rolą jest przygotowanie strategii rozwoju banku. Zarobki kształtują się na poziomie 150-400 tys. rubli miesięcznie; 6. menedżer...

 • Na rozwój przemysłu zbrojeniowego przeznaczy się w Rosji ponad bilion rubli

  - Na program rozwoju rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego w latach 2016-2020 budżet państwa przeznaczy 1 bilion 67 mln rubli (16,7 mld dolarów) - poinformował w poniedziałek wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin.

 • Raport Adzuna: Gdzie praca w Polsce się popłaca?

  Analitycy Adzuna zbadali siłę nabywczą pracowników w 55 miastach 11 krajów. Wskaźnik siły nabywczej został obliczony w oparciu o dane dot. średnich zarobków i kosztów utrzymania w poszczególnych miastach. W klasyfikacji Europejskiej Polskie miasta wypadły lepiej tylko od Rosji, a w generalnej również plasują się bliżej końca rankingu. Co ciekawe w ocenie polskich miast, punktem odniesienia była...

 • Największe zmartwienie Putina. "Zewnętrzny szok"

  Niewykluczone, że władca Kremla ma bezsenne noce. To jednak nie zachodnie sankcje spędzają mu sen z oczu.

 • Wynagrodzenia w Moskwie

  Stolica Rosji pod względem wysokości wynagrodzeń zbliża się do poziomów zachodnich. Płaca minimalna w Moskwie jest ponad 2,5 razy wyższa niż obowiązująca na pozostałym obszarze Federacji Rosyjskiej i wynosi obecnie w przeliczeniu około 1240 zł, czyli zaledwie o jedną trzecią mniej od polskiego minimum. W wielu zawodach zarobki moskwian są zdecydowanie wyższe od płac warszawiaków.

 • Rosyjski model gospodarki rozpadł się jak domek kart

  Spadek cen ropy naftowej, zachodnie sankcje, załamanie inwestycji i dewaluacja rubla oznaczają, że załamanie rosyjskiego modelu gospodarczego wygląda na nieuchronne - ocenia ekspertka londyńskiego City University.

 • ​Języki wschodnioeuropejskie pomogą w karierze

  Dawno minęły czasy, w których komunikatywny angielski w CV był wystarczający do znalezienia dobrej pracy. Dzisiaj znajomość tego języka na bardzo wielu stanowiskach jest nie tylko pożądana, ale wręcz oczywista. Na popularności zyskują natomiast języki wschodnioeuropejskie. Posługiwanie się nimi często oznacza wysokie zarobki i krótki czas poszukiwania pracy.

 • Prezydent Łukaszenka zapowiada podwyżkę płac na Białorusi

  Prezydent Aleksander Łukaszenka mówi o potrzebie zwiększenia zarobków najmniej zarabiających Białorusinów. Najniższe płace u sąsiadów zza wschodniej granicy mają wzrosnąć w najbliższych dwóch latach do równowartości 2 tysięcy złotych.