• Informacje na temat:

  zarobki w szwecji

Artykuły na temat: zarobki w szwecji
 • ​Zarobki budowlańców w Europie. W tych krajach opłaca się pracować na budowie

  Najlepiej mają budowlańcy w Niemczech - najwyższej klasy specjaliści zarabiają tam blisko 22 euro za godzinę. Nieco gorzej jest już w Belgii czy np. Szwecji, ale to i tak sześć razy więcej niż w Polsce.

 • Szwedzcy politycy chcą zmienić zasady finansowania publicznych nadawców radiowo-telewizyjnych i zniesienia opłaty licencyjnej, czyli abonamentu. Zamiast tego zaproponują parlamentowi obligatoryjny podatek.

 • Języki skandynawskie zapewnią dobre zarobki

  ...i skandynawskimi oraz rosnącej emigracji zarobkowej do Szwecji, Norwegii i Danii. Zauważalny jest wzrost obecności skandynawskich firm na polskim rynku. W Polsce powstają placówki firm z sektora usług(...) elektromaszynowego i metalurgicznego oraz żywność. Do Szwecji meble, dodatkowo kilkuprocentowe wzrosty notuje branża spożywcza. Wartość bezpośrednich inwestycji napływających z tych krajów osiągnęła w ostatniej...

 • Co kraj, to cena. Tam drożyzna przyprawi cię o zawrót głowy!

  Różne obciążenia podatkowe, różnice kursowe i odmienne poziomy wynagrodzeń sprawiają, że ceny w poszczególnych krajach mogą się bardzo różnić. Szczególnie drogo jest w Szwajcarii i Norwegii. Również ceny w Szwecji, Danii i Finlandii mogą przyprawić o zawrót głowy.

 • Doceniane w Szwecji polskie pielęgniarki chwalą warunki pracy

  Doceniane w Szwecji polskie pielęgniarki chwalą nie tylko wyższe zarobki, ale przede wszystkim lepsze warunki pracy. Największym wyzwaniem jest opanowanie języka szwedzkiego. Uprawnienia do pracy w zawodzie pielęgniarki uzyskało w Szwecji 115 osób z Polski.

 • Wyraźna poprawa sytuacji materialnej Polaków

  Jak podał GUS, w 2016 r. wystąpiła wyraźna poprawa sytuacji materialnej wszystkich grup społeczno-ekonomicznych gospodarstw domowych w Polsce. Gospodarstwa domowe osiągały wyższe dochody i ponosiły większe wydatki.

 • Na jagody do Szwecji

  Zarobki rzędu kilkuset złotych dziennie i dowolne godziny pracy? Owszem, ale też olbrzymia konkurencja i ciężka praca - tak wyglądają zbiory runa leśnego w Szwecji.

 • Polska ma za wysokie ceny energii i gazu!

  Jak wynika z danych GUS, ceny prądu i gazu dla gospodarstw domowych w Polsce należą do najwyższych w UE - przy uwzględnieniu różnic w zarobkach (czyli tzw. parytetu siły nabywczej).

 • Zarobki w Polsce w 2016 roku wzrosną o 3,6 procent

  ...., we Francji 1,1 proc., w Belgii 0,9 proc., a w Szwecji 1,2 proc. Najatrakcyjniejsze podwyżki wśród pracowników zatrudnionych na Zachodzie Europy otrzymają Szwajcarzy - prognozowany realny wzrost...

 • Które kraje przyciągają migrantów?

  Austria, Szwecja i Luksemburg to najbardziej atrakcyjne kraje dla migrantów - wynika z Indeksu Atrakcyjności Migracyjnej 2017 przeprowadzonego dla CEED Kulczyk Research Institute. Zdaniem ekspertów , wprowadzenie świadczenia dla rodzin tzw. 500 plus również może wpływać na decyzje o wyborze Polski, jako miejsca atrakcyjnego do osiedlania się z rodziną.