• Informacje na temat:

  zarobki wykładowców

Artykuły na temat: zarobki wykładowców
 • Dlaczego niektórzy ludzie zarabiają tak dużo?

  O wysokości zarobków decydują dwa czynniki: popyt oraz umiejętności trudno zastępowalne. Duże zarobki są zagwarantowane wyłącznie wtedy, gdy oba kryteria są spełnione - powiedział dr Piotr Maszczyk z SGH podczas warsztatu "Wprowadzenie do ekonomii" organizowanego w ramach projektu Prasowa Akademia Pieniądza XXI.

 • Zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotkną branżę IT

  Już od najbliższego roku akademickiego ma wejść w życie nowy system rozliczania uczelni wyższych. Od teraz wyznacznikiem dotacji będzie stosunek liczby studentów przypadających na jednego wykładowcę, a nie jak do tej pory ogólna liczba studentów. Zdaniem ekspertów zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotkną branżę IT - czy specjalistów będzie jeszcze mniej?

 • Rektor UW: Wykładowcy muszą więcej zarabiać, by mieć mniej etatów

  Ograniczenie wieloetatowości służy podniesieniu jakości kształcenia na uczelniach, ale wykładowcy powinni więcej zarabiać, bo właśnie niskie zarobki zmuszają ich do podejmowania dodatkowego zatrudnienia - uważa rektor UW prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow.

 • Amerykańscy ekonomiści są podzieleni w ocenie republikańskiego projektu ustawy o reformie podatków. Izba Reprezentantów w poniedziałek rozpocznie dyskusję nad tym projektem, który prezydent Donald Trump nazwał "jedyną w życiu pokolenia szansą na zmianę systemu podatkowego".

 • Kobiety na polskim rynku pracy

  Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę! Redakcja: rynekpracy.pl, wynagrodzenia.pl - - - - - - Kobiety do zwolnienia Kobiety zdecydowanie częściej tracą pracę(...) kobiety widziałyby mężczyzn także na stanowiskach prezesów firm, naukowców, wykładowców wyższej uczelni czy w roli prywatnych przedsiębiorców. Zawody - w opinii respondentek - bardziej "kobiece" to z kolei...

 • Jedna stawka VAT na wszystko? To nie musi być zły pomysł!

  W teorii to ma sens: skoro w wydatkach najbiedniejszych konsumentów na pierwszym miejscu są towary i usługi, bez których nie można się obejść, to zastosowanie niższej stawki na nie wydaje się logiczne. Obciążenie budżetów, gdzie najwięcej miejsca zajmuje żywność, leki, czy produkty higieniczne będzie wtedy mniejsze. Polska - oprócz 23-procentowej stawki podstawowej VAT - stosuje więc zwolnienia z podatku i stawki obniżone, pięcio- i ośmioprocentową.

 • Konstytucja dla Nauki zatrzyma rozwój polskiego IT?

  ...średnio 5 osób na wykładowcę. W przypadku uczelni taki wynik wydaje się jednak niemożliwy do uzyskania.   Oczekiwanym przez ustawodawcę rozwiązaniem jest zatrudnienie większej liczby wykładowców, aby(...), wynagrodzenie będzie jeszcze wyższe. Jeśli ma umiejętności dydaktyczne i potrafi przekazywać wiedzę, jego zarobki mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie. Wykładowca musi więc łączyć kilka etatów, żeby osiągnąć...

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nobla w dziedzinie ekonomii

  Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nagrodę nobla w dziedzinie ekonomii. Jak podał RMF24.pl został on przyznany Oliverowi Hartowi i Bengtowi Holmströmowi.

 • Nauczyciel - zawód z przyszłością?

  ...liczbę chętnych do nauczania Brytyjczycy, Niemcy i Szwedzi zaczynają szukać nauczycieli w Polsce. Najchętniej zatrudniają wykładowców przedmiotów ścisłych. W Anglii zarobki nauczyciela szkoły podstawowej(...) zagraniczne zarobki, a te mocno się wahają w zależności od kraju i rodzaju szkoły. We Francji nauczyciel języka polskiego z wykształceniem licencjackim ma szansę zarobić od 1600 do 1900 euro miesięcznie...

 • Amerykański ekonomista twierdzi, że bitcoin spadnie do zera

  Nouriel Roubini, który przewidział załamanie na rynku nieruchomości i recesję, jaka po nim nastąpiła w 2008 roku, teraz prognozuje najgorszy scenariusz dla bitcoina. Ekonomiści z Polski nie podzielają jego katastroficznej wizji. Jednak nie wykluczają dalszych, nawet sporych, spadków najpopularniejszej kryptowaluty.