• Informacje na temat:

  zarobki wykładowców

Artykuły na temat: zarobki wykładowców
 • Dlaczego niektórzy ludzie zarabiają tak dużo?

  O wysokości zarobków decydują dwa czynniki: popyt oraz umiejętności trudno zastępowalne. Duże zarobki są zagwarantowane wyłącznie wtedy, gdy oba kryteria są spełnione - powiedział dr Piotr Maszczyk z SGH podczas warsztatu "Wprowadzenie do ekonomii" organizowanego w ramach projektu Prasowa Akademia Pieniądza XXI.

 • Zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotkną branżę IT

  Już od najbliższego roku akademickiego ma wejść w życie nowy system rozliczania uczelni wyższych. Od teraz wyznacznikiem dotacji będzie stosunek liczby studentów przypadających na jednego wykładowcę, a nie jak do tej pory ogólna liczba studentów. Zdaniem ekspertów zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotkną branżę IT - czy specjalistów będzie jeszcze mniej?

 • Rektor UW: Wykładowcy muszą więcej zarabiać, by mieć mniej etatów

  Ograniczenie wieloetatowości służy podniesieniu jakości kształcenia na uczelniach, ale wykładowcy powinni więcej zarabiać, bo właśnie niskie zarobki zmuszają ich do podejmowania dodatkowego zatrudnienia - uważa rektor UW prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow.

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nobla w dziedzinie ekonomii

  Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nagrodę nobla w dziedzinie ekonomii. Jak podał RMF24.pl został on przyznany Oliverowi Hartowi i Bengtowi Holmströmowi.

 • Kobiety na polskim rynku pracy

  Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę! Redakcja: rynekpracy.pl, wynagrodzenia.pl - - - - - - Kobiety do zwolnienia Kobiety zdecydowanie częściej tracą pracę(...) kobiety widziałyby mężczyzn także na stanowiskach prezesów firm, naukowców, wykładowców wyższej uczelni czy w roli prywatnych przedsiębiorców. Zawody - w opinii respondentek - bardziej "kobiece" to z kolei...

 • Roman Kluska: Mam marzenie

  Marzę o tym, żeby w Polsce był znów wolny rynek. Dziś go nie mamy. Jego przywrócenie to jedyna szansa na kolejny skok gospodarczy naszego kraju. Biznes jest u nas tak uciemiężony przez coraz bardziej rozrastającą się biurokrację, a polska gospodarka tak przeregulowana, że to je paraliżuje, dławi, że przestają się z tego powodu rozwijać - mówi Roman Kluska, założyciel Optimusa, a dziś rolnik, właściciel i szef firmy Prawdziwe Jedzenie, produkującej naturalne sery z owczego mleka i wydawca...

 • Nauczyciel - zawód z przyszłością?

  ...liczbę chętnych do nauczania Brytyjczycy, Niemcy i Szwedzi zaczynają szukać nauczycieli w Polsce. Najchętniej zatrudniają wykładowców przedmiotów ścisłych. W Anglii zarobki nauczyciela szkoły podstawowej(...) zagraniczne zarobki, a te mocno się wahają w zależności od kraju i rodzaju szkoły. We Francji nauczyciel języka polskiego z wykształceniem licencjackim ma szansę zarobić od 1600 do 1900 euro miesięcznie...

 • Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa

  Na miejscu Mateusza Morawieckiego byłbym bardziej ostrożny w tym, co mówi. Mówi się o frankach, o ludziach, którzy wzięli kredyty, o bankach transferujących polskie pieniądze. Pytam się, czy jego bank nie transferował pieniędzy? Czy robił to zgodnie z prawem, czy nie?

 • Ile chcą zarabiać studenci?

  ...satysfakcjonujące. Na nieco niższe zarobki liczą studenci w Norwegii - niecałe 6 tys. USD miesięcznie. Podobnych wynagrodzeń spodziewają się studiujący w Niemczech, Japonii oraz USA - około 4,5 tys. USD. Co ciekawe, oczekiwania płacowe wśród studentek są niższe niż u studentów - luka płacowa wynosi 389 USD. Z głową w chmurach Biorąc pod uwagę przeciętne zarobki w danym kraju, okazuje się, że...

 • Rektor UW: Wykładowcy muszą więcej zarabiać, by mieć mniej etatów

  Ograniczenie wieloetatowości służy podniesieniu jakości kształcenia na uczelniach, ale wykładowcy powinni więcej zarabiać, bo właśnie niskie zarobki zmuszają ich do podejmowania dodatkowego zatrudnienia - uważa rektor UW prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow.