• Informacje na temat:

  zasięg lte

Artykuły na temat: zasięg lte
 • Aukcja LTE, czyli częstotliwości do tzw. szybkiego internetu w telefonach komórkowych zakończyła się skandalem. Albo klienci będą mieć szybki internet w komórce, ale bardzo drogi, albo państwo zapłaci telekomom wysokie odszkodowania.

 • Niemcy: Katastrofalny stan sieci LTE

  W Polsce, Holandii czy Albanii obywatele mają lepszy dostęp do sieci 4G (LTE) niż w Niemczech. Te plasują się na szarym końcu Europy.

 • Raport bieżący nr 54/2016 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Na podstawie Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego...

 • Prezes UKE: Internet LTE nie podrożeje. Obiecuję

  Zakończyła się aukcja na częstotliwości w pasmach 800 MHz i 2600 MHz, potrzebnych do rozwoju internetu LTE. W branży nazywana jest telenowelą, a zakończyła ją dopiero ingerencja resortu administracji i cyfryzacji. Telekomy słono przepłaciły - łączna kwota zebrana podczas licytacji przekroczyła 9 mld zł, trzykrotnie więcej, niż pierwotnie zakładano. O kulisach przetargu opowiada Magdalena Gaj

 • Operatorzy komórkowi mogą chcieć podnosić ceny usług po aukcji LTE

  Przedstawiciele Orange Polska poinformowali, że w związku z wysokimi nakładami na rezerwację częstotliwości LTE operatorzy komórkowi mogą chcieć podwyższać ceny swoich usług. Spółka "ostrożnie analizuje te możliwości".

 • UKE ogłasza aukcję na częstotliwości pod internet LTE. Warunki mają zachęcać operatorów do współpracy

  Urząd Komunikacji Elektronicznej ponownie ogłasza aukcję na częstotliwości w pasmach 800 i 2600 MHz, umożliwiające rozwój szybkiego internetu LTE. Zwycięzcy aukcji będą musieli w ciągu maksymalnie dwóch lat zainwestować w zwiększenie zasięgu w najsłabiej pokrytych gminach. UKE nie narzuca operatorom współpracy, ale warunki aukcji mają do niej zachęcać.

 • Dzięki nabyciu 100 proc. udziałów spółki TK Telekom, Netia chce zwiększyć swój potencjał infrastrukturalny i pozycję na rynku, a PKP S.A. kontynuować strategię prywatyzacji; w piątek spółki poinformowały o zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży wartej 221 mln zł.

 • Operatorzy telekomunikacyjni muszą wydać miliardy, by zarabiać

  Inwestycje w wyższej jakości sieci, Big Data, chmura i lepsze usługi napędzają sektor telekomunikacji. Rynek wkrótce zdominują rozwiązania internetowe, a internet rzeczy wyznaczy kierunek rozwoju.

 • Prawie 4 mln gospodarstw domowych w Polsce zyska dostęp do szybkiego internetu. Będzie on także tańszy

  Z ponadpółrocznym opóźnieniem rozpocznie się w Polsce rozdysponowanie częstotliwości 800 MHz, które idealnie nadają się do rozwoju szybkiego internetu LTE. Dzięki wydanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej decyzji o rozpisaniu aukcji, na rynku przybędzie podmiotów uczestniczących w rozwoju usługi. Konkurencja sprawi, że powinno być taniej, a szybki internet dotrze do niemal wszystkich Polaków.

 • Do 24 listopada Urząd Komunikacji Elektronicznej przyjmuje oferty wstępne w aukcji na rezerwację częstotliwości w pasmach 800 MHz i 2,6 GHz. Rozdysponowanie tych częstotliwości jest kluczowe dla wypełnienia białych plam w zasięgu szerokopasmowego internetu.