• Informacje na temat:

  zasiłek rodzinny 2012

Artykuły na temat: zasiłek rodzinny 2012
 • Jestem samotną matką i chcę starać się o zasiłek rodzinny na roczną córeczkę. Jakie jest kryterium dochodowe, od którego uzależniona jest wypłata? – pyta Olga M. z Podkarpacia.

 • 930 tysięcy osób otrzymujących zasiłki pójdzie do kontroli

  Jak poinformowała w Sejmie wiceminister pracy i polityki społecznej Elżbieta Seredyn, w przyszłym roku nastąpi pełna weryfikacja otrzymujących w Polsce zasiłki. Według minister z zasiłku korzysta obecnie 930 tys. osób.

 • Od 1 września można składać wnioski o zasiłek rodzinny i dodatki do niego na nowy okres zasiłkowy. Trwa on od 1.11.2013 r. do 31.10.2014 roku.

 • Ustalanie dochodu rodziny dla celów przyznania 500 zł na pierwsze dziecko

  Aby uzyskać wprowadzone od 1 kwietnia br. świadczenie wychowawcze na pierwsze lub jedyne dziecko, trzeba spełnić kryterium dochodowe. Dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć ustalonych przez ustawodawcę progów dochodowych. O jaki dochód tu chodzi i z jakiego okresu oraz czy w każdym przypadku należy go dokumentować?

 • Zasiłek rodzinny: Rząd oszczędza na biednych dzieciach

  ... Liczba uprawnionych do świadczeń rodzinnych spada, mimo że 1 listopada ub.r. rząd podniósł wysokość kryterium dochodowego, od którego zależy uzyskanie zasiłku. W I kw. tego roku pomoc taką otrzymywało 2,36 mln dzieci. Było ich o 161 tys. mniej niż w 2012 r. Rząd szacował, że po podwyższeniu progu dochodowego liczba dzieci z zasiłkiem wzrośnie o ok. 130 tys. osób. Teraz kryterium wynosi 539

 • Od stycznia nowe wysokości świadczeń

  Od 1 stycznia 2015 r. wysokość świadczenia pielęgnacyjnego wzrośnie do 1200 zł miesięcznie z obecnych 1000 zł.

 • "Die Welt": Lawina wniosków o zasiłek na polskie dzieci. Wypłaty dochodzą do 25 tys. euro

  ..."Każdy pracujący obywatel UE ma prawo do zasiłku na dziecko" - wyrok w Luksemburgu wywołał lawinę wniosków o zasiłek rodzinny w Niemczech. Niemcy przerażeni: to może kosztować 600 mln euro. I na tym nie koniec.

 • Choć polityka prorodzinna ma niewątpliwie wpływ na decyzję o posiadaniu dziecka, to nie należy oczekiwać, że szybko doprowadzi do demograficznego boomu. Nie stało się tak dotychczas w żadnym kraju.

 • Rozwiodłam się i zostałam sama z czwórką dzieci. Chcę się starać o zasiłek rodzinny. Podobno są do niego jakieś dodatki...Ewa z Krosna...

 • Podwyżka abonamentu rtv od stycznia

  Od 1 stycznia 2016 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie (podwyżka o 0,50 zł w porównaniu z 2015 rokiem), a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,90 zł miesięcznie (podwyżka o 1,40 zł). Zmiana stawek nie wpłynie na sytuację ekonomiczną osób ustawowo zwolnionych z opłat, znajdujących się w katalogu zawierającym 22 niżej wymienione grupy.