• Informacje na temat:

  zasiłki chorobowe

Artykuły na temat: zasiłki chorobowe
 • ...kryterium dochodowe obejmuje: wynagrodzenie za pracę, renty i emerytury, zasiłki chorobowe wypłacane z ZUS i KRUS, alimenty otrzymy wane przez dzieci, dochody uzyskiwane z gospodarstwa rolnego oraz(...) Rodziny, które mają niewielkie dochody mogą otrzymywać zasiłki...

 • ZUS w I kwartale 2019 r. wstrzymał zasiłki chorobowe na kwotę 9,2 mln zł

  W pierwszym kwartale 2019 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał wypłatę zasiłków chorobowych na kwotę 9,2 mln zł - przekazał we wtorek PAP rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Dla porównania w tym samym okresie w 2018 r. kwota wstrzymanych świadczeń chorobowych wyniosła 5,5 mln zł.

 • ​Sejm uchwalił ustawę obniżającą zasiłki chorobowe dla funkcjonariuszy

  Sejm uchwalił w piątek ustawę obniżającą zasiłki chorobowe funkcjonariuszy i żołnierzy ze 100 proc. do 80 proc. wynagrodzenia. Posłowie nie zgodzili się na odrzucenie projektu, o co wnioskował PiS.

 • ZUS wypłaci chorobowe za granicą

  Zasiłek macierzyński i inne świadczenia mogą być wypłacane w innym kraju, niż zostały nabyte do nich prawa - tłumaczą przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • ..., czyli po odliczeniu składek i podatków) całej rodziny. Do dochodu zaliczane są także np. zasiłki chorobowe. Starający się o przyznanie zasiłku od 1 listopada muszą podać dochody za 2014 rok(...)”. Sprawdź jej założenia: ● Pomniejszenie zasiłku tylko o kwotę przekroczenia limitu Obecnie rodzina, która przekroczy próg dochodów choćby o zło-tówkę, traci wszystkie zasiłki rodzinne. Od 2016

 • Prawo: Zmieniły się zasady wypłaty zasiłków macierzyńskich dla matek prowadzących działalność gospodarczą

  Zasiłki macierzyńskie pobiera ok. 30 tys. kobiet prowadzących działalność gospodarczą. Część z nich zwolniona jest w tym czasie z płacenia składek.

 • ...otrzymać wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy. Przez pierwszych 33 dni w roku pensję za czas choroby (wynagrodzenie chorobowe) finansuje pracodawca. Za kolejne dni (czyli od 34. dnia choroby w roku) otrzymamy zasiłek chorobowy z ZUS. Po ukończeniu 50. r.ż. pracodawca wypłaca wynagrodzenie chorobowe przez 14 dni, a zasiłek chorobowy dostajemy od ZUS od 15. dnia choroby. – Czy ten...

 • Zasiłek opiekuńczy przy pracy zmianowej rodziców

  Zasiłek opiekuńczy to jedno ze świadczeń rekompensujących utracone zarobki. Jest on należny, gdy ubezpieczony nie może świadczyć pracy z powodu konieczności sprawowania osobistej opieki nad zdrowym lub chorym dzieckiem albo innym chorym członkiem rodziny. Przy czym poza sytuacją, gdy opieka sprawowana jest nad chorym dzieckiem w wieku do 2 lat, przesłanką negatywną przy ustalaniu prawa do zasiłku jest obecność we wspólnym gospodarstwie domowym innego członka rodziny mogącego taką opiekę...

 • Od 1 stycznia 2012 r. zasiłki chorobowe, przysługujące pracownikom zarabiającym minimalną pensję, będą ustalane od wyższej podstawy wymiaru.

 • 930 tysięcy osób otrzymujących zasiłki pójdzie do kontroli

  Jak poinformowała w Sejmie wiceminister pracy i polityki społecznej Elżbieta Seredyn, w przyszłym roku nastąpi pełna weryfikacja otrzymujących w Polsce zasiłki. Według minister z zasiłku korzysta obecnie 930 tys. osób.