• Informacje na temat:

  zaswiadczenie o niekaralnosci

Artykuły na temat: zaswiadczenie o niekaralnosci
 • Zamierzam starać się o pracę w ochronie. Wiem, że w takim przypadku trzeba przedstawić zaświadczenie o niekaralności. Gdzie należy złożyć wniosek o wydanie takiego zaświadczenia? Ile ono kosztuje?

 • Niekaralność w finansach będzie obowiązkowa

  Pracodawcy w sektorze finansowym będą mieli prawo żądać od zatrudnianych osób oświadczenia o niekaralności lub informacji z Krajowego Rejestru Karnego - taki ma być efekt ustawy, której projektem ma się jutro zająć rząd.

 • Prezydent podpisał nowelę Karty nauczyciela m.in. dotyczącą godzin karcianych

  ​Prezydent Duda podpisał w środę nowelizację Karty nauczyciela, która zakłada likwidację tzw. godzin karcianych i zawiera nowe regulacje dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli, m.in. rozszerza na wszystkich wymóg niekaralności.

 • Od 1 września 2016 r. zostaną zlikwidowane tzw. godziny karciane - zdecydował Sejm, nowelizując ustawę Karta Nauczyciela. Nowela zawiera też nowe regulacje dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli, m.in. rozszerza na wszystkich wymóg niekaralności.

 • Rząd przyjął projekt noweli Karty Nauczyciela dot. likwidacji godzin karcianych

  Likwidację tzw. godzin karcianych, zabezpieczenie środków na nagrody pieniężne dla profesorów oświaty i rozszerzenie przepisów o odpowiedzialności dyscyplinarnej i wymogu niekaralności - zakłada projekt nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela, który przyjął rząd.

 • Czy własna firma taksówkowa to dobry pomysł na biznes? Dowiedzmy się, jakie formalności musi dopełnić przyszły taksówkarz oraz jakie koszty musi ponieść - i czy to się opłaca.

 • Informatycy zamiast agentów

  "Dołącz do cyberzespołu FBI i bądź najlepszy w tym, co robisz", zachęca amerykańskie Federalne Biuro Śledcze na swojej stronie rekrutacyjnej. Jeżeli chcesz chronić naród amerykański, posiadasz obywatelstwo Stanów Zjednoczonych oraz spełniasz wszystkie wymagania dotyczące niekaralności i wykształcenia, czuj się zaproszony. Oczywiście, jeśli pensja sięgająca nawet 160 tysięcy dolarów rocznie nie jest dla ciebie zbyt mała.

 • Będzie burza - Uber wjeżdża do kolejnego miasta w Polsce

  Kraków dołączył do rosnącej listy europejskich miast, w których Uber oferuje wspólne przejazdy. Taksówkarze spod Wawelu zapewne będą protestować.

 • Agencje ochrony przez niejasne przepisy są zmuszone żądać bezprawnie od pracowników zaświadczeń o niekaralności. Resort spraw wewnętrznych przygotował projekt ustawy, który uniemożliwi zatrudnianie tylko niektórych skazanych. Wiele firm bezpodstawnie żąda od pracowników informacji np. o wyznaniu lub planach rodzicielskich.

 • Rusza rewolucja w e-bankach

  Wczoraj pierwszy bank w Polsce uruchomił usługę dającą możliwość korzystania z profilu zaufanego. Zdaniem ekspertów umożliwienie bankom elektronicznego potwierdzania tożsamości, to ważny krok dla 15 mln internautów korzystających z bankowości internetowej.