• Informacje na temat:

  zatrudnianie rodziny w pracy

Artykuły na temat: zatrudnianie rodziny w pracy
 • Rząd wprowadza ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozmawia z władzami Filipin na temat sprowadzenia stamtąd pracowników. - Chodzi o nawiązanie współpracy dwustronnej. Filipińczykom zależy na tym, by osoby, które przyjeżdżałyby do pracy, miały zagwarantowaną pracę, mieszkanie itd. - mówi wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed. I dodaje, że podobną umowę z Filipinami, na podstawie której...

 • Fikcyjne zatrudnianie osób niepełnosprawnych, fałszowanie orzeczeń o niepełnosprawności i oświadczeń przez pracodawców - to nieprawidłowości, które stwierdziła NIK w swojej ostatniej kontroli.

 • MRPiPS z filipińskim rządem na temat zatrudniania pracowników

  Resort rodziny i pracy jest na etapie wstępnych rozmów z ministerstwem Filipin ws. podpisania dwustronnej umowy o zatrudnianiu pracowników - poinformował w środę wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

 • Przedłużenie umowy do dnia porodu nie naruszy limitów

  Znaczna część pracowników świadczy pracę na podstawie umowy na czas określony. Z umową tego rodzaju związany jest mechanizm jej przedłużenia do dnia porodu, stosowany w okolicznościach wskazanych w art. 177 § 3 Kodeksu pracy. Pracodawcy potwierdzają niekiedy wystąpienie tego przedłużenia przez zawarcie aneksu do umowy, zmieniającego pierwotny termin jej zakończenia. Pojawia się jednak pytanie

 • Od 2017 r. zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce

  Trwają prace nad wdrożeniem tzw. dyrektywy sezonowej dotyczącej zatrudniania cudzoziemców; ma wejść w życie od 1 stycznia 2017 r. - powiedział w Gdańsku wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Obcokrajowcy mają zarabiać tyle samo, co Polacy.

 • 44 tys. rodzin skorzystało z pomocy asystentów rodziny

  W 2017 r. samorządy zatrudniały prawie 4 tys. asystentów rodziny - o 1,8 proc. więcej niż w 2016 r. i o 4,1 proc. więcej niż w 2015 r - podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W 2017 r. z takiego wsparcia skorzystało ponad 44 tys. rodzin.

 • Zatrudnianie obywateli krajów spoza Unii Europejskiej przestanie się opłacać?

  Przygotowywana nowelizacja ustawy, w zakresie przyjmowania do pracy cudzoziemców w Polsce, służy wyeliminowaniu patologii na rynku krajowym. Z drugiej strony może jednak prowadzić do zahamowania zatrudnienia obcokrajowców. Pracodawców czekają dodatkowe koszty i formalności. Projekt zmiany ustawy o promocji zatrudnienia będzie miał zasadniczy wpływ na zatrudnianie cudzoziemców, w szczególności...

 • Rafalska zwróciła się do PIP o przeprowadzenie kontroli w Auchan

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy Romana Giedrojcia o pilne przeprowadzenie kontroli w Auchan - poinformował w czwartek resort rodziny i pracy.

 • Nowe przepisy dotyczące pracy tymczasowej, obowiązujące od 1,5 miesiąca, mogą spowodować, że firmy odwrócą się od tej formy zatrudnienia, choć zmiana prawa miała poprawić sytuację pracowników. Chodzi(...) jest odpowiednie ewidencjonowanie okresu pracy. W tym celu firmy i agencje pośrednictwa pracy muszą ze sobą ściśle współpracować.

 • Rządowa rewolucja w zatrudnianiu: Ulga za etat dla firmy i 12-złotych stawki godzinowej

  Rząd zapowiada rewolucję w zatrudnieniu: chce wspierać firmy, które podwyższą pensje i przyjmą na umowę o pracę.