• Informacje na temat:

  zawieszone emerytury kiedy wypłaty

Artykuły na temat: zawieszone emerytury kiedy wypłaty
 • ...i nazwisko, adres zamieszkania, numer emerytury oraz adres oddziału ZUS. Wypłata emerytury zawieszonej Trzeba zaznaczyć, że wniosek dotyczy wypłaty emerytury zawieszonej w okresie od 1 października(...) Jeśli tego nie zrobili, wypłata świadczeń została wstrzymana. I właśnie te wstrzymane świadczenia ZUS zaczął niedawno wypłacać. Można otrzymać emerytury zawieszone od 1 października 2011 r. do 21

 • Praca w kilku krajach oznacza emeryturę z każdego z nich

  Obywatele którzy pracują w kilku krajach, mogą liczyć na emeryturę z każdego z nich. W ubiegłym roku ZUS wypłacał ponad 100 tys. emerytur osobom, które pracowały w Polsce i innych krajach.

 • .... Przepisy, które weszły w życie 19 lutego 2014 r., to zmieniają. Mówią o tym, że zawieszona emerytura przysługuje osobie, która nabyła prawo do emerytury przed 1 stycznia 2011 r. i zostało ono zawieszone w związku z kontynuowaniem przez nią po 30 września 2011 r. zatrudnienia. ZUS nie wypłaci zaległych emerytur Wartość zawieszonej emerytury w okresie od 1 października 2011 r. do 21 listopada...

 • Kiedy ludzie dowiadują się, jaką dostaną emeryturę, to wybierają pracę

  Niemal co trzecia osoba nabywająca uprawnienia do świadczenia ostatecznie decyduje się go nie pobierać. Część nie przerywa zatrudnienia, część pozostaje przy wypłatach np. z tytułu renty.

 • ...obetnie ci ani grosza ze świadczenia. ■Jeśli zarobisz ponad 2813,40 zł brutto, ZUS zmniejszy ci kwotę emerytury (renty) do wypłaty. Ale maksymalnie może obciąć: – 563,05 zł, gdy pobierasz(...) 5224,80 zł brutto miesięcznie, spowoduje to zawieszenie wypłaty świadczenia przez ZUS. Pamiętaj! Podane limity zarobków dotyczą wszystkich wcześniejszych emerytów, czyli tych, którzy pobierają tzw...

 • Emerytura z automatu nie dla wszystkich. ZUS dzieli emerytów pomostówkami

  Emerytura w obniżonym wieku nie dla wszystkich będzie automatyczna. Wnioski będą musieli składać m.in. niektórzy nauczyciele. Prezydencka ustawa obniżająca wiek emerytalny podzieliła świadczeniobiorców.

 • Korzystne zmiany przepisów emerytalnych dotyczą i prawa do świadczeń, i ich wysokości. Szanse na wyższe wypłaty możemy zyskać nie tylko dzięki nowemu kapitałowi początkowemu. Oto najczęstsze sytuacje ważne dla przyszłych i obecnych emerytów.

 • ZUS powinien ponownie przeliczyć świadczenia wcześniejszych emerytów

  - Po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku szczecińskiego sądu nie wyobrażam sobie, aby zakład mógł pozostać przy dotychczasowej praktyce - mówi Przemysław Stobiński, radca prawny, senior associate z Kancelarii Prawnej CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki spółka komandytowa.

 • Ile można dorobić na rencie i emeryturze?

  Jesteś na rencie lub wcześniejszej emeryturze? A może otrzymujesz świadczenie kompensacyjne albo przedemerytalne? Wyjaśniamy, ile możesz dorobić, by ZUS nie zmniejszył lub nie wstrzymał wypłaty świadczenia.

 • ZUS: Wydano 379 tys. decyzji emerytalnych

  ZUS do 16 grudnia wydał już 379 tys. decyzji wynikających z obniżenia wieku emerytalnego. 53 tys. to decyzje odmowne lub te, które dotyczą zawieszenia wypłaty świadczenia - poinformowało w środę kierownictwo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.