• Informacje na temat:

  zawody przyszłości

Artykuły na temat: zawody przyszłości
 • Zawody przyszłości - specjalista od zarządzania śmiercią w sieci

  Za 15 lat na rynku pracy poszukiwane będą m.in. osoby profesjonalnie zajmujące się projektowaniem śmieci i specjaliści od zarządzania śmiercią w sieci. W zawodach przyszłości cenione będą: umiejętność przystosowania się do nowych warunków, krytyczne myślenie oraz mobilność.

 • Pieniądze łowione w sieci

  Budowanie tożsamości w sieci przez młodych ludzi na całym świecie okazało się być nie tylko uzależniające, ale i daje coraz więcej możliwości biznesowych.

 • Najbardziej poszukiwane zawody na rynku pracy. Kontrowersyjna lista MEN

  Ślusarz bardziej potrzebny niż opiekun osoby starszej - od września deficytowe zawody, które pojawiają się w szkołach branżowych, dostaną specjalne dofinansowanie. Lista przygotowana przez MEN już budzi kontrowersje.

 • Wyższe zarobki teraz, niższa emerytura w przyszłości - realny scenariusz dla osób wykonujących wolne zawody

  Problem niskich emerytur dotyka w dużej mierze przedsiębiorców. Średnio otrzymują oni o kilkaset złotych mniej niż wynosi przeciętne świadczenie wypłacane z ZUS. A to spora grupa społeczna - licząca nawet 2,8 mln osób. Wśród nich znajdują się również przedstawiciele wolnych zawodów, czyli m.in. lekarze prowadzący własną praktykę, architekci czy prawnicy. Z badania Deutsche Bank poświęconego tej grupie wynika, że aż połowa tego typu profesjonalistów w Polsce nie odkłada na emeryturę poza...

 • Wolne zawody w Polsce - portret profesjonalisty 2017

  Osoby wykonujące wolne zawody funkcjonują dziś w Polsce w wyjątkowo sprzyjających warunkach. Stabilny wzrost gospodarczy napędzany konsumpcją prywatną oznacza, że przedsiębiorcom łatwiej jest prowadzić działalność, nawet w środowisku mocnej konkurencji.

 • Jak zaradzić niskiej emeryturze? Ta grupa zawodowa ma na to sposób

  Emerytura powinna oznaczać zasłużony odpoczynek. Jednak wiele osób ma obawy dotyczące niższego standardu życia na starość. Z taką perspektywą muszą się liczyć nawet najbardziej przedsiębiorczy i dobrze zarabiający profesjonaliści, m.in. prawnicy, lekarze z własną praktyką, architekci i wiele innych profesji określanych jako wolne zawody. Jak wynika z raportu Deutsche Bank "Wolne zawody w Polsce

 • Zawody przyszłości to nowe technologie i usługi

  Zawody związane z nowoczesnymi technologiami informacyjnymi, ale również opieka nad osobami starszymi czy kosmetologia - to stanowiska przyszłości najbliższej dekady. Tak wynika z badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorców przez Pracodawców RP oraz Szkołę Wyższą im. Bogdana Jańskiego.

 • Czego nam nie mówią o emeryturach

  Powinniśmy płacić większą składkę na ubezpieczenie. Trzeba się ubezpieczać indywidualnie w kolejnych filarach. To wszystko już znamy. Kiedy zaczniemy na poważnie rozmawiać o przyszłości naszych emerytur?

 • Top 6 zawodów przyszłości - prognoza na najbliższych... 12 miesięcy!

  Programista stron internetowych, robotyk, projektant interfejsów, project manager, serwisant sprzętu elektronicznego i trener personalny to zawody, w których można zrobić największą karierę - nie za trzy czy 10 lat, ale jeszcze w tym roku. Jak są zarobki w tych branżach i ile czasu potrzeba, by nabyć kwalifikacje niezbędne do zdobycia tego typu pracy?

 • Minister zdrowia: Trzeba podnieść atrakcyjność zawodu pielęgniarek

  Stoimy wobec wielkiego problemu, jak zapewnić opiekę pielęgniarską i położniczą w przyszłości; trzeba podjąć jak najszybciej działania m.in. w zakresie poprawiania atrakcyjności tych zawodów - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po spotkaniu z pielęgniarkami.