• Informacje na temat:

  zboza ceny

Artykuły na temat: zboza ceny
 • Wicepremier Pawlak o pensjach Polaków

  ...gospodarcze są dziś pod kontrolą rządów krajowych. Tak jest np. na rynku żywnościowym, gdzie m.in. z powodu pożarów w Rosji oraz zmian klimatycznych wzrosły ceny zboża na świecie, także w Polsce. - W zeszłym roku były narzekania na niskie ceny zboża, w tym roku niektórzy narzekają na zbyt wysokie ceny zboża, bo to też rzutuje na produkty żywnościowe. Widać z tego, jak połączona jest dzisiaj gospodarka...

 • Nawet o kilkanaście procent w ciągu tygodnia rośnie wartość zbóż na targowiskach. Z danych resortu rolnictwa wynika, że pod koniec ubiegłego miesiąca więcej płacono za dobrej jakości pszenicę, jęczmień czy pszenżyto. Wzrost cen ma związek z suszą oraz niepewną jakością tegorocznych zbiorów

 • ​Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  ...mazurskiej wiosce. Opowiada o swoim losie: Niby mamy ziemię, a nie mamy nic, choć mąż od rana do nocy pracuje. Ciężko. Uprawiamy trochę zboża, jest trochę krów. Kiedyś były świnie, ale ceny na trzodę(...) po tej czy innej stronie politycznej sceny i teraz starają się tylko, jeśli nie ugrać coś dla siebie, to przynajmniej powalczyć o godne zejście z areny). Znaczy sytuacja jest faktycznie rewolucyjna...

 • Dobre plony z tegorocznych żniw. Zboże jednak gorszej jakości

  Ze wstępnych szacunków Krajowej Federacji Producentów Zbóż wynika, że tegoroczne plony będą większe od średniej z ostatnich lat i znacznie przekroczą prognozowane wielkości. Z tego powodu zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia nadwyżki. To jednak niejedyny problemem, kolejnym jest zawartość białka w roślinach uprawnych. Prawdopodobnie na skutek niskich wiosennych temperatur będzie ona o 3 pkt proc. niższa niż w ubiegłym roku.

 • ARR prognozuje wyższe ceny mleka i plony zbóż

  Ceny mleka będą jeszcze rosły, a ceny masła pozostaną na wysokim poziomie - oceniają eksperci Agencji Rynku Rolnego. Zbiory zbóż wyniosą 30 mln ton wobec 29,8 mln ton rok wcześniej - prognozują eksperci ARR. Zdaniem analityków, dalszy wzrost cen masła będzie hamowany barierą popytu.

 • Rolnicy nie chcą sprzedawać zboża, dlatego przetwórcy kupują ziarno głównie od firm handlowych - informuje Izba Zbożowo-Paszowa. Zdaniem tej organizacji, rolnicy raczej nie powinni liczyć na wzrost cen ziarna.

 • Waluty skoszone, a za urlopy wciąż jak za zboże

  Niższe notowania pieniędzy krajów popularnych wśród polskich turystów nie mają znaczącego wpływu na ceny wycieczek. Wciąż jest drogo.

 • FAO: Ceny żywności na świecie nadal dołują

  Indeks cen żywności na świecie we wrześniu spadł o 6,0 proc. rdr, a w ujęciu mdm spadł o 2,6 proc. - podała Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (Food and Agriculture Organization of the United Nations, FAO). Indeks jest na najniższym poziomie od sierpnia 2010 r.

 • Ceny pszenicy w Chicago są najniższe od wielu lat

  Ceny pszenicy w Chicago są najniższe od wielu lat. We wrześniu i październiku płacono za nią poniżej 500 centów za buszel i są to poziomy widziane ostatnio w czerwcu 2010.

 • Mamy miliony ton rozbieżności?

  Rolnicy twierdzą, że dane Głównego Urzędu Statystycznego zawyżają produkcję zbóż, a przez to negatywnie wpływają na ceny ziarna - pisze "Nasz Dziennik".