• Informacje na temat:

  zdolność kredytowa

Artykuły na temat: zdolność kredytowa
 • ..., czy w przeszłości byliśmy sumiennym kredytobiorcą, sięgnie do danych zbieranych przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK). 3 Zdolność kredytowa oceniana jest oddzielnie dla każdego rodzaju pożyczki. Wiele zależy od wnioskowanej kwoty, okresu kredytowania, rodzaju zabezpieczenia, wysokości oprocentowania, sposobu spłaty (raty równe lub malejące). Może się np. okazać, że stać nas na dany kredyt, ale...

 • Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

  Potrzebujesz pieniędzy, starasz się o kredyt, a na końcu i tak odbijasz się od ściany. Wszystkiemu winna jest niska zdolność kredytowa. Sprawdź, co na nią wpływa i co powinieneś zrobić dla poprawy swojej sytuacji.

 • ...kredyt, tym mniejsza twoja zdolność kredytowa. Rata za nowy telewizor w wysokości 100 zł może obniżyć ją nawet o kilkanaście tysięcy złotych! Jeśli kupiłaś coś na raty rozważ, czy nie lepiej poczekać(...) mniejsza, a twoja zdolność kredytowa – większa. Spłaciłaś kredyt? Upewnij się, że jest formalne zamknięty Zdarzają się sytuacje, że mimo zapłacenia wszystkich rat, kredyt nie został zamknięty przez...

 • Wkład własny i zdolność kredytowa to dwie najważniejsze kwestie przy ubieganiu się o kredyt. Bez środków własnych i odpowiednich dochodów nie otrzymamy kredytu. O ile, łatwo jest wyliczyć ile oszczędności będzie potrzebnych, jako wkład własny do kredytu, o tyle ze zdolnością kredytową jest już trudniej, bowiem wpływa na nią kilka ważnych czynników.

 • Wiele osób planujących kupno np. mieszkania, zastanawia się, czy pieniądze z programu „Rodzina 500 plus” będą doliczane do dochodów podczas obliczania...

 • Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

  Aby wziąć pożyczkę lub kredyt w dowolnej instytucji finansowej, należy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. To ona ma wpływ na wysokość kwoty, której może nam udzielić bank bądź firma pożyczkowa. Analizując wniosek kredytowy, instytucje finansowe oceniają, jaką miesięczną ratę kredytobiorca jest w stanie realnie spłacić. Co zrobić, jeśli nasza zdolność kredytowa okaże się za mała?

 • ...„Chcę zaciągnąć kredyt hipoteczny. W jaki sposób bank wyliczy moją zdolność kredytową? Czy można ją podwyższyć? ” Magdalena J. z Wieliczki.

 • Zdolność kredytowa - jak ją zwiększyć?

  Polacy kupują dziś rekordowo dużo mieszkań - wciąż jednak wielu osobom staje na przeszkodzie zbyt niska zdolność kredytowa. Eksperci serwisu Homla.pl podpowiadają, jak można ją zwiększyć, by móc wreszcie kupić wymarzone M.

 • Żeby kupić mieszkanie, będziesz potrzebować pożyczki. Na to, jaką masz zdolność kredytową, wpływa wysokość zarobków, ale są też inne elementy, decydujące o niej. Poznaj je!

 • Zdolność kredytowa Polaków bliska rekordu

  O 60 tys. złotych wzrosły możliwości kredytowe Polaków na przestrzeni ostatnich dwóch lat - wynika z analizy Lion's House. Potencjał zakupowy może być rekordowy, jeśli Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się na kolejną obniżkę stóp procentowych. W odpowiedzi można się spodziewać podniesienia marż kredytowych przez banki komercyjne.