• Informacje na temat:

  zepak

Artykuły na temat: zepak
 • Jak płacą najbogatsi inwestorzy z GPW?

  Zygmunt Solorz - Żak: Cyfrowy Polsat, ZEPAK, ATM Grupa (9,47 mld zł) Niekwestionowany lider rankingu, posiadający portfel o wartości prawie 9,5 mld zł, czyli o przeszło 5 mld zł większy niż drugi(...). zł, a członkowie zarządu średnio 410 tys. zł. W ZEPAK-u w 2016 roku nastąpiły zmiany w fotelu prezesa, przez to nie możemy podać porównywalnej kwoty wynagrodzenia. W przypadku osób pełniących funkcję...

 • Zygmunt Solorz-Żak kontra państwo. Węglowe kłopoty właściciela Polsatu

  Jeśli ostatni duży prywatny producent energii w Polsce nie zbuduje nowej odkrywki węgla brunatnego, już za rok może nam brakować prądu.

 • Zarobki prezesów zarządu w spółkach z branży energetycznej i surowcowej

  ..., który był aż o 35 proc. wyższy niż w 2013 roku. Kolejnym prezesem, który przestał pełnić swoją funkcję jest Katarzyna Muszkat z ZEPAK SA, straciła ona swoje stanowisko w październiku 2015 roku, po(...) przez spółkę na początku roku. O ile utratę funkcji przez Panią Katarzynę Muszkat, czy Pana Jarosława Zagórowskiego można motywować stopniowo pogarszającą się sytuacją spółek (w wypadku ZEPAKu zysk...

 • Po dość spokojnej sesji za oceanem oraz bezbarwnych notowaniach na rynkach azjatyckich także na naszym rynku inwestorzy nie bardzo byli skłonni do bardziej aktywnego handlu. W początkowej fazie niewielką przewagę miała strona podażowa, ale spadki nie były zbyt dotkliwe. W okolicach południa wróciliśmy w okolice poziomu neutralnego, ale powrót na zieloną stronę się w tym momencie niestety się nie udał. Dopiero po godzinie 14.00 zdołaliśmy wyjść nad kreskę i tam nieco dłużej się utrzymać. I...

 • Spadkowy bilans piątkowej sesji nie zmienił istotnie umiarkowanie pozytywnego obrazu rynku jaki obserwowaliśmy w całym ubiegłym tygodniu. Poniedziałkowe poranne niezdecydowanie nie może więc specjalnie dziwić i należałoby je traktować jako przysłowiowe "łapanie oddechu". Przez pierwsze godziny dzisiejszej sesji każda próba obrania bardziej zdecydowanego kierunku ruchu przez główne barometry kończyła się niepowodzeniem.

 • Negatywny bilans ubiegłego tygodnia na GPW pokazał, że po okresie kilku byczych tygodni inicjatywę na warszawskim parkiecie przejęły niedźwiedzie.

 • W świetle braku nowych impulsów tematem numer jeden od początku poniedziałkowych notowań na światowych rynkach była przecena ropy naftowej. W oczekiwaniu na planowane w tym tygodniu posiedzenia BoJ i FED-u inwestorzy rozpoczęli tydzień w słabszych nastrojach, koncentrując się na przecenie rynku surowcowego. Dodatkowym rozczarowaniem dla rynków mógł być opublikowany słabszy od prognoz wskaźnik niemieckiego instytutu Ifo.

 • Przedłużony weekend nie przyniósł warszawskiemu parkietowi istotnych impulsów, które w znaczący sposób mogłyby zmienić umiarkowanie spokojne perspektywy przed wtorkową sesją. Jednak słabszy przebieg dzisiejszych sesji w Azji oraz w Europie Zachodniej nie zostawił rodzimym inwestorom wyboru i zmusił nasze główne barometry do spadków.

 • Załamanie ofensywy legislacyjnej Trumpa na jej samym początku skutecznie podcina nadzieje globalnych rynków finansowych na szybkie ustawy stymulujące amerykańską gospodarkę.

 • Po udawanej wczorajszej sesji i nowych dwuletnich maksimach WIG20, środowa sesja przyniosła Warszawie zimny prysznic. Jej główną przyczyną była zaostrzająca się retoryka wojenna między USA a Koreą Północną, na co zareagowały rynki finansowe, podwyższając wycenę tak zwanych bezpiecznych aktywów.