• Informacje na temat:

  zezwolenie na budowe domu

Artykuły na temat: zezwolenie na budowe domu
 • ...której stoi pół domu, natomiast pozostała część nieruchomości będzie leżała już poza zbudowaną trasą. Chociaż prace drogowe miały się rozpocząć w niedługim czasie, Maria wciąż nie wiedziała, do kiedy jest zobowiązana wyprowadzić się z domu, kiedy otrzyma odszkodowanie i w jakiej wysokości, kto je wypłaci (i czy w ogóle!), czy za całą nieruchomość, czy tylko za część zajętą pod budowę drogi. W tej...

 • Kredyt na budowę domu - jakie warunki musisz spełnić, jak wygląda procedura?

  Budowa domu na kredyt wymaga spełnienia określonych warunków. Zaciągnięcie kredytu wymaga nie tylko porównania wielu ofert banków, ale także zastosowania się do określonej procedury.

 • Grzegorz K. zamienił się z rodzicami na mieszkania. Oddał im swoje dwa pokoje, a stał się właścicielem niedużego domu z działką. Teraz chciałby dokonać paru zmian w ogrodzie, między innymi zrobić niewielkie oczko wodne, położyć kostkę brukową, być może zmienić ogrodzenie. Zastanawiał się jednak, czy na takie prace nie jest wymagane zezwolenie, a jeżeli tak, to jakie i gdzie należy je załatwić...

 • Kiedy rolnik wytnie drzewo bez zezwolenia

  Wycinanie drzew w celu prowadzenia działalności rolniczej - czyli gospodarczej - wciąż wymaga zezwolenia. Bez zezwolenia jednak wolno rolnikowi wyciąć drzewa i krzewy w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego i w celach prywatnych.

 • BBC: Polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  ...pracowali obywatele KRLD. Przesłał jednak informacje, z których wynika, że w urzędzie w 2016 r. wydano łącznie 20 zezwoleń na zatrudnienie obywateli Korei Północnej, w 2017 r. jedno takie zezwolenie(...) rozpatrzyć opcję, która dla nas jest okropna, ale może być lepsza niż pozostanie w domu - dodał Keatinge. Inny rozmówca BBC, Remco Breuker z uniwersytetu w holenderskim mieście Leiden, dodał, że...

 • Koniec z nielegalnym handlem drewnem

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w tym tygodniu nowelę ustawy o lasach. Zmiany mają na celu m.in. walkę z obrotem nielegalnie pozyskiwanym drewnem.

 • Oświęcim kojarzy się teraz z nowymi etatami

  Giełdowa chemiczna spółka Synthos (GPW: SNS) na oświęcimskich terenach wchodzących w skład krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zrealizuje trzy projekty za 631 mln zł. Zatrudni 204 nowych pracowników.

 • Jak zalegalizować samowolę budowlaną?

  Większość prac budowlanych podlega konieczności uzyskania pozwolenia bądź zezwolenia na budowę. Niedopełnienie tej formalności jest traktowane jako samowola budowlana i może się wiązać z daleko idącymi konsekwencjami (karą grzywny bądź nawet nakazem rozbiórki). Prawo budowlane daje także możliwość zalegalizowania samowoli budowlanej. Procedury nie należą do najłatwiejszych, jednak warto się im dokładnie przyjrzeć.

 • Praca w wakacje: Jak dorobić, mając "naście" lat?

  ...kulturalną, artystyczną, sportową bądź reklamową. Potrzebne jest również zezwolenie właściwego inspektora pracy - tłumaczy radca prawny Jarosław Witkowski. Samodzielnie umowy o pracę mogą podpisywać małoletni...

 • Sejm: Zmiany w Prawie budowlanym - ułatwienia dla budujących

  Uchwalona w czwartek przez Sejm nowelizacja Prawa budowlanego znosi pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych, gdy ich budowa lub przebudowa nie jest uciążliwa dla sąsiadów; nowe przepisy przyspieszają też wydawanie zgody na użytkowanie.