• Informacje na temat:

  ziemia cena

Artykuły na temat: ziemia cena
 • ...mógł wydać sąd. Poza tym co najmniej przez pięć lat rolnik musi mieszkać na terenie gminy, w której ziemia się znajduje. Gdyby te warunki nie zostały spełnione, grunt będzie – za zapłatą – przejęty(...) chce skorzystać z prawa pierwokupu. Co więcej, jeśli nadleśniczy stwierdzi, że cena jest dużo wyższa od wartości rynkowej określonej przez rzeczoznawcę majątkowego, może wystąpić do sądu o ustalenie...

 • Ziemia rolna nadal w cenie

  Ceny ziemi rolnej w Polsce rosną sukcesywnie od początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Jest to jedyny segment rynku nieruchomości, który nie poddaje się wahaniom koniunkturalnym dotykającym pozostałe obszary tego rynku.

 • Starość wywoła rewolucję. Rynek pracy czeka trzęsienie ziemi

  Coraz dłuższe życie wywoła spore trzęsienie ziemi na rynku pracy. Dzisiejszy spór pracowników i pracodawców już za kilka lat będzie miłym wspomnieniem niewielkich problemów.

 • ANR: Państwowa ziemia podrożała o 13 procent

  - Państwowa ziemia podrożała w 2013 r. o 13,0 proc. rdr - poinformowała Agencja Nieruchomości Rolnych. Średnia cena gruntów w 2012 r. wyniosła 21.813 zł za 1 hektar.

 • ...uprawnionych do pierwokupu może uznać, że cena nieruchomości jest za wysoka i wnieść sprawę do sądu, aby ten ustalił, jaka jest jej wartość rynkowa. To uprawnienie może wyraźnie wydłużyć czas potrzebny na...

 • Ziemia drożeje trzy razy szybciej niż zyski rolników

  31,5 tys. zł - tyle płacono w Polsce za przeciętny hektar ziemi rolnej pod koniec 2014 roku - wynika z indeksu wartości ziemi rolnej stworzonego przez Lion's Bank. W ciągu kwartału stawka ta wzrosła o niecałe 400 zł, ale roczny progres wyniósł już prawie 5 tys. zł. Od lat wzrost cen ziemi rozmija się z dynamiką zmian produktywności ziemi rolnej.

 • ...cena ta będzie znacząco odbiegać od wartości rynkowej określonej przez rzeczoznawcę majątkowego, nadleśniczy, będzie mógł wystąpić o jej ustalenie przez sąd.

 • Ceny ziemi biją kolejne rekordy

  Nie tylko "nad Wisłą" działki rolne drożeją w zastraszającym tempie. Po raz pierwszy w historii akr (ok. 0,4 ha) ziemi w Wielkiej Brytanii został wyceniony na ponad 8 tys. funtów - wynika z danych firmy Knight Frank za I kwartał 2015 roku. Rekord padł dokładnie na poziomie 8059 funtów za przeciętny akr, co przy kursie GBP/PLN na poziomie 5,6 oznacza cenę na poziomie 111,5 tys. zł za ha.

 • Dużo się w tym roku mówiło o zmianach w sprzedaży ziemi rolnej. Zastanawiam się, jak to ma wyglądać ostatecznie? Kto teraz będzie mógł kupić grunt, jakie wymagania musi spełnić taka osoba? I co z dziedziczeniem, kto zgodnie z nowy prawem może po mnie odziedziczyć gospodarstwo rolne? Franciszek z Podkarpacia

 • Ziemia rolna w Polsce dalej drożeje

  5,8 proc. - o tyle zdrożał w ciągu roku hektar gruntu ornego w Polsce - wynika z Indeksu Wartości Ziemi Rolnej przygotowanego Bartosza Turka z Open Finance. Po wprowadzeniu ograniczeń w obrocie gruntami wzrosty cen wyraźnie spowolniły. Z zupełnie odwrotną sytuacją mamy do czynienia w Czechach, Danii na Litwie i Węgrzech, gdzie rolne parcele potrafią drożeć nawet o 10-25 proc. w skali roku.