• Informacje na temat:

  złoto cena

Artykuły na temat: złoto cena
 • Skoro zarabiamy coraz więcej, czemu stać nas na coraz mniej?

  W ciągu minionych 15 lat średnie zarobki Polaków wzrosły o blisko 200 procent. Daleko nam jednak do świętowania, bo przecież wzrosły także ceny. W efekcie często stać nas na coraz mniej. Tymczasem okazuje się, że nasza siła nabywcza zależy przede wszystkim od posiadanej waluty. Tylko jedna z nich, ta najstarsza na świecie, mimo biegu lat nie traci na wartości. Ta waluta to złoto.

 • Nie wszystko złoto, co kupujesz jako złoto

  Polacy kupili w 2015 roku ponad 6 ton żółtego kruszcu, to więcej niż rok wcześniej. Zakupy te mogły się opłacić, bo od początku roku złoto zdrożało niemal o 20 proc. Nie znaczy to jednak wcale, że kruszec jest zyskowną inwestycją pozbawioną ryzyka - przestrzega Lion's Bank.

 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Złoto drożeje, bo dolar się osłabia

  Kto kupował złoto w minionym roku, nie miał powodów do zadowolenia. Ale teraz jego cena rośnie. Podobnie jest z platyną i srebrem.

 • ...cena nie jest zbyt wysoka. Wartość tego kruszca rośnie w niespokojnych czasach (np. w okresie wojny, kryzysu), a spada, gdy na świecie panuje spo kój. I właśnie wtedy najkorzystniej jest złoto kupować(...) funkcjonuje tylko w dużych zakładach pracy. Czy warto inwestować w złoto? Gromadząc kapitał na przy szłą emeryturę, nie musimy zdawać się na banki albo towarzystwa ubezpieczeniowe. Można zainwestować np...

 • W bieżącym tygodniu na rynku złota kontynuowana jest tendencja z końcówki 2016 roku i początku 2017 roku.

 • ...klientów (złoto, elektronikę itp.), a potem mogą oni je odkupić za wyższą cenę. Czyli są to umowy sprzedaży, a nie pożyczki! Przykład. P. Ewa sprzedała telefon za 200 zł i tyle dostała z lombardu. Po...

 • Kiedy warto kupić złoto?

  Giełda, lokata, konto oszczędnościowe, a może złoto? Wybór sposobu na pomnożenie swoich oszczędności nie jest prosty. Analitycy radzą dzielić środki i wskazują, że np. dodanie złota inwestycyjnego do swojego portfela powoduje jego stabilizację. Kiedy jest najlepszy czas na zakup złota?

 • NBP kupuje złoto. Czym kusi królewski metal?

  Narodowy Bank Polski po raz pierwszy od 20 lat zwiększył rezerwy złota i chociaż przyczyny tego zakupu nie zostały oficjalnie skomentowane, należy założyć, iż zarządzający rezerwami widzi w tym rynku potencjał. Złoto zyskuje popularność wśród inwestorów indywidualnych. Warto uwzględnić je w portfelu, dywersyfikując swoje oszczędności. Jak to zrobić? Możliwości jest coraz więcej.

 • Franklin Templeton: Złoto znowu w cenie

  Złoto, przez wielu postrzegane jako "bezpieczna przystań" dla kapitału, ponownie cieszy się popytem w związku z obawami o kondycję światowej gospodarki i zdolność banków centralnych do stymulowania odbicia.