• Informacje na temat:

  złoto prognoza

Artykuły na temat: złoto prognoza
 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Czy warto obecnie postawić na złoto?

  Sytuacja techniczna na wykresie cen złota wskazuje, że w perspektywie kilku tygodni z długoterminowego dna na poziomie 1045 USD możemy zobaczyć 5-falową strukturę. Zasięg maksymalnie do 1483 USD. Potem oczekuję na wielomiesięczną korektę. W dłuższej perspektywie możliwy byłby kolejny wielomiesięczny okres wzrostów. Możliwy jest atak na silną długoterminową barierę w rejonie 1570 USD. To może nastąpić w 2018 roku.

 • ...stanowi spadek o 2 proc. w porównaniu z ubiegłym kwartałem. Na trzecim miejscu znalazł się Tajwan, gdzie prognoza zatrudnienia netto wynosi 37 proc. Następna w kolejce, po Brazylii, jest Turcja, z 27(...) wzrost i zatrudnienie. Za Turcją znalazł się Singapur - prognoza zatrudnienia netto w pierwszym kwartale wynosi tam 26 proc. Czy te nowe miejsca pracy powinny skłonić Amerykanów do pomyślenia...

 • Produkcja złota na świecie w 2014 roku

  Według danych U.S. Geological Survey, w 2014 roku światowa produkcja złota ponownie wzrosła. W stosunku do poprzedniego roku zwiększyła się z 2800 do 2860 ton, co oznacza wzrost o 2,1 proc.

 • Złoto świeci coraz mocniej...

  Popyt na złoto stymulowany przez banki centralne i przemysł jest coraz większy. Konkurencja ze strony kryptowalut niemalże przestała istnieć. Jeśli w tym roku siłą rozpędu kurs przebije wyraźnie poziom 1380 dol. za uncję, złoto powróci na tron.

 • Franklin Templeton: Złoto znowu w cenie

  Złoto, przez wielu postrzegane jako "bezpieczna przystań" dla kapitału, ponownie cieszy się popytem w związku z obawami o kondycję światowej gospodarki i zdolność banków centralnych do stymulowania odbicia.

 • Breksit: Tsunami na rynkach surowcowych

  Gwałtowna reakcja na surowcach po referendum w Wielkiej Brytanii, cena złota poszybowała do poziomu 1322 dolarów za uncję. Ropa straciła prawie 5 proc. spadając do poziomu poniżej 49 dolarów na baryłce. Złoto w dostawach natychmiastowych zyskuje w piątek 8,1 proc., najwięcej od 2008 r.

 • Złoto błyszczy po Brexicie

  Jeśli jest ktoś zadowolony z wyniku referendum w Wielkiej Brytanii to posiadacze złota. Cena kruszcu po Brexicie wzrosła do najwyższego poziomu od dwóch lat. Od początku roku zysk z inwestycji w metal wyniósł blisko 30 proc.

 • Złoto i srebro wracają do łask. Popyt na metale szlachetne gwałtownie rośnie

  Tylko od początku roku złoto podrożało o ponad 10 proc., a srebro - o przeszło 8 proc. Z prognoz wynika, że po ponad trzech latach spadków zainteresowanie metalami szlachetnymi nie powinno w najbliższym roku zmaleć. Wspierać je będą podwyżki stóp procentowych w USA i niepewność na światowych giełdach powodowana głównie nieoczekiwanymi decyzjami banków centralnych.

 • Analiza: Dolar za mocny na złoto

  Za nami kolejny spadkowy tydzień na rynku złota. Brak sentymentu inwestorów zdaje się nieustannie ciągnąć cenę kruszcu w dół, w czym szczególnie pomogło ostatnie, bardzo silne umocnienie amerykańskiej waluty.