• Informacje na temat:

  złoża miedzi w polsce

Artykuły na temat: złoża miedzi w polsce
 • Podatek od miedzi i srebra: PiS chce zwolnić firmy z daniny, kurs akcji KGHM rośnie

  Jak poinformował Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS, partia ta złoży do Sejmu projekt ustawy zwalniającej firmy z podatku od miedzi i srebra.

 • Kombinat zakłada produkcję w latach 2017-2021 powyżej 470 tys. ton miedzi w Polsce i 145 tys. za granicą rocznie

  - W strategii na lata 2017-2021 KGHM zakłada stabilną roczną produkcję powyżej 470 tys. ton miedzi (w urobku) w Polsce oraz średniorocznie ok. 145 tys. ton miedzi płatnej za granicą - poinformował wiceprezes spółki Rafał Pawełczak. KGHM chce w perspektywie strategii pozostać spółką dywidendową (wypłacać nagrodę z zysku).

 • Angola - złoża surowców, rolnictwo i transport szansą dla polskich firm

  Bogate złoża ropy naftowej, rud żelaza i miedzi oraz budowa dróg i rolnictwo to dla polskich firm najbardziej perspektywiczne sektory gospodarki Angoli - przekonywali we wtorek uczestnicy konferencji dot. współpracy gospodarczej Polski i tego afrykańskiego kraju.

 • Spór o polską miedź

  Od kilku lat trwa batalia o koncesję na złoża miedzi w okolicy Bytomia Odrzańskiego pomiędzy krajowym potentatem KGHM Polska Miedź a Leszno Copper, spółką, która poprzez firmę Miedzi Copper należy do kanadyjskiej grupy kapitałowej Lumina Capital. Walka jest zajadła, bo złoże zawiera, według szacunków, 8 mln ton miedzi wartej od 700 mln do ponad miliarda dolarów. Wielkość złoża odpowiada mniej

 • KGHM zakłada poprawę na rynku miedzi, chce lekko zwiększyć produkcję w Sierra Gorda

  - KGHM liczy na poprawę koniunktury na rynku miedzi do 2021 r.; chce utrzymać obecny poziom produkcji metalu w grupie, zwiększając jednocześnie nieco produkcję w Chile - mówi prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki. Zarząd spółki planuje przegląd aktywów w Ameryce Północnej.

 • 95 złoż w Polsce będą chronionych

  Resort środowiska proponuje 95, ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego i gospodarczego państwa, złóż wpisać do tzw. białej księgi ochrony kopalin.

 • Kopex Machinery zaprojektuje prototyp kompleksu urabiającego rudę miedzi systemem ścianowym. Nowatorskie na skalę światową rozwiązanie umożliwi znaczący wzrost wydajności pozyskiwania rud miedzi.

 • Produkcja miedzi w grupie KGHM spadła o 12 proc.

  Produkcja miedzi płatnej w grupie KGHM w I kwartale wyniosła 142,9 tys. ton i była niższa o 12 proc. rdr - podała spółka w komunikacie, prezentując wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe. Sprzedaż miedzi wyniosła w tym okresie 133,4 tys. ton, mniej rdr o 12 proc.

 • Łupki po polsku, czyli w oparach absurdu

  Brak spójnej polityki i ryzyko korupcji - tak według raportu NIK, do którego dotarliśmy, szuka się w Polsce miedzi i węglowodorów.

 • KGHM, największy producent srebra i ósmy na świecie producent miedzi, musi zrewidować swoje wydatki inwestycyjne. W ciągu dziewięciu miesięcy cena akcji spółki spadła ponaddwukrotnie, a pod względem wartości rynkowej KGHM spadł na 10. miejsce w indeksie WIG20. Wszystko z powodu niskich cen surowców, których jest producentem. Jest jednak nadzieja na odwrócenie trendu.