• Informacje na temat:

  zmiany emerytalne

Artykuły na temat: zmiany emerytalne
 • Zgodnie z ustawą uchwaloną w listopadzie 2016, od 1 października 2017 r. nastąpi obniżenie wieku emerytalnego(...) finansowe tej decyzji. Otóż będzie można pracować dłużej, czyli do 67. roku życia (kobiety i mężczyźni) i nie tracić ochrony przedemerytalnej. Każdy zatrudniony na podstawie umowy o pracę zostanie pod...

 • Zmiany w emeryturach 2017: Waloryzacja i obniżenie wieku emerytalnego

  Przyszły rok przyniesie zmiany w sposobie waloryzacji rent i emerytur. Ale to nie wszystko. Poczynając od 1 października 2017 r., nastąpi obniżenie wieku emerytalnego, czyli przywrócenie stanu sprzed 2013 roku.

 • Słyszałam, że znowu mają być zmienione przepisy emerytalne. Czy to prawda, że obniżono ponownie wiek emerytalny? Podobno nie wszyscy będą mogli z tego skorzystać? Jestem nauczycielką i martwię się, że po tych modyfikacjach nie będą mogła przejść na wcześniejszą emeryturę. Czy nadal obowiązywać będzie okres ochronny? Jak to w końcu jest? Katarzyna ze Słupska.

 • Największym zagrożeniem są teraz zmiany emerytalne

  Prezydencki projekt ustawy dla frankowiczów powinien uspokoić agencje ratingowe. Nastroje na rynkach finansowych od kilku dni są dobre, największe obawy są teraz związane z inną obietnicą wyborczą, dotyczącą zmian w wieku emerytalnym.

 • ...składki emerytalne. Co z dziedziczeniem? Wprowadzone zmiany w systemie emerytalnym nie zmieniły zasad dziedziczenia, tak więc ta część składki emerytalnej, co do której mamy wybór ZUS/OFE, będzie(...) Sprawdź, co oznacza dla Ciebie reforma i z czym się wiąże. Dowiedz się, jakie masz opcje wyboru i jak ich dokonać. Zmiany w OFE Reforma z 2013 r. wprowadziła zmiany w systemie...

 • Fundusze emerytalne szykują portfele na zmiany?

  Według analityków DM Trigon, fundusze emerytalne sprzedały w maju akcje za ok. 700mln PLN, z czego prawie całość dotyczyła podaży na akcjach polskich. W tym miesiącu mieliśmy jednak rozliczenie wezwań na Pelion i Uniwheels, w wyniku których OFE mogły otrzymać nawet do 900 mln PLN. W takim scenariusz saldo zakupów polskich akcji na rynku wtórnym na GPW było dodatnie i mogło wynieść ok. 200 mln PLN.

 • ...ważne zmiany Rozszerzy się prawo do dziedziczenia pieniędzy zaoszczędzonych w OFE. Można będzie wskazać osobę (osoby) uposażoną, czyli taką, która w razie naszej śmierci dostanie uzbierane przez nas...

 • Włosi wprowadzą najwyższy wiek emerytalny w Europie

  Włoski rząd chce od przyszłego roku zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Wynosiłby on 66 lat i 7 miesięcy, czyli tyle, ile obecnie wiek emerytalny mężczyzn. Będzie to najwyższy wiek emerytalny w Europie - podkreślają media.

 • Zmiany w tzw. umowach śmieciowych

  ...miesiącu tzw. podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe nie osiągnie wysokości minimalnego wynagrodzenia (w 2016 r. – 1850 zł brutto). Umowy o dzieło nadal nie podlegają(...). Będzie pani mogła dobrowolnie przystąpić do ubezpieczenia emerytalnego i rentowego z tytułu tej ostatniej umowy i opłacać od niej te składki. Art. 1 ust. z 23.10.2014 r. o zmianie ustawy o systemie...

 • Początek konsolidacji funduszy emerytalnych PZU i Pekao

  PZU Życie i Bank Pekao oraz powszechne towarzystwa emerytalne należące do obu tych spółek uzgodniły sposób konsolidacji zarządzania aktywami funduszy emerytalnych.