• Informacje na temat:

  zmiany emerytalne

Artykuły na temat: zmiany emerytalne
 • Zgodnie z ustawą uchwaloną w listopadzie 2016, od 1 października 2017 r. nastąpi obniżenie wieku emerytalnego(...) finansowe tej decyzji. Otóż będzie można pracować dłużej, czyli do 67. roku życia (kobiety i mężczyźni) i nie tracić ochrony przedemerytalnej. Każdy zatrudniony na podstawie umowy o pracę zostanie pod...

 • Zmiany w emeryturach 2017: Waloryzacja i obniżenie wieku emerytalnego

  Przyszły rok przyniesie zmiany w sposobie waloryzacji rent i emerytur. Ale to nie wszystko. Poczynając od 1 października 2017 r., nastąpi obniżenie wieku emerytalnego, czyli przywrócenie stanu sprzed 2013 roku.

 • Słyszałam, że znowu mają być zmienione przepisy emerytalne. Czy to prawda, że obniżono ponownie wiek emerytalny? Podobno nie wszyscy będą mogli z tego skorzystać? Jestem nauczycielką i martwię się, że po tych modyfikacjach nie będą mogła przejść na wcześniejszą emeryturę. Czy nadal obowiązywać będzie okres ochronny? Jak to w końcu jest? Katarzyna ze Słupska.

 • Największym zagrożeniem są teraz zmiany emerytalne

  Prezydencki projekt ustawy dla frankowiczów powinien uspokoić agencje ratingowe. Nastroje na rynkach finansowych od kilku dni są dobre, największe obawy są teraz związane z inną obietnicą wyborczą, dotyczącą zmian w wieku emerytalnym.

 • ...składki emerytalne. Co z dziedziczeniem? Wprowadzone zmiany w systemie emerytalnym nie zmieniły zasad dziedziczenia, tak więc ta część składki emerytalnej, co do której mamy wybór ZUS/OFE, będzie(...) Sprawdź, co oznacza dla Ciebie reforma i z czym się wiąże. Dowiedz się, jakie masz opcje wyboru i jak ich dokonać. Zmiany w OFE Reforma z 2013 r. wprowadziła zmiany w systemie...

 • Fundusze emerytalne szykują portfele na zmiany?

  Według analityków DM Trigon, fundusze emerytalne sprzedały w maju akcje za ok. 700mln PLN, z czego prawie całość dotyczyła podaży na akcjach polskich. W tym miesiącu mieliśmy jednak rozliczenie wezwań na Pelion i Uniwheels, w wyniku których OFE mogły otrzymać nawet do 900 mln PLN. W takim scenariusz saldo zakupów polskich akcji na rynku wtórnym na GPW było dodatnie i mogło wynieść ok. 200 mln PLN.

 • ...ważne zmiany Rozszerzy się prawo do dziedziczenia pieniędzy zaoszczędzonych w OFE. Można będzie wskazać osobę (osoby) uposażoną, czyli taką, która w razie naszej śmierci dostanie uzbierane przez nas...

 • Włosi wprowadzą najwyższy wiek emerytalny w Europie

  Włoski rząd chce od przyszłego roku zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Wynosiłby on 66 lat i 7 miesięcy, czyli tyle, ile obecnie wiek emerytalny mężczyzn. Będzie to najwyższy wiek emerytalny w Europie - podkreślają media.

 • Gorący politycznie wiek emerytalny. Polacy nie chcą dłużej pracować

  .... Andrzej Duda, kandydat PiS, zapowiada, że jeśli wygra wybory prezydenckie, złoży projekt ustawy odwracającej zmiany emerytalne. - Sondaż pokazuje zdecydowane oczekiwanie ludzi. Rząd popełnił błąd(...) emerytalnej jest mniejsza niż 50 proc. badanych. Im bliżej osiągnięcia wieku emerytalnego, tym wyższe poparcie dla pomysłów jej odwrócenia. Badanie pokazuje również, że płeć nie gra tutaj roli. Tymczasem...

 • Początek konsolidacji funduszy emerytalnych PZU i Pekao

  PZU Życie i Bank Pekao oraz powszechne towarzystwa emerytalne należące do obu tych spółek uzgodniły sposób konsolidacji zarządzania aktywami funduszy emerytalnych.