• Informacje na temat:

  zmiany men w karcie nauczyciela

Artykuły na temat: zmiany men w karcie nauczyciela
 • Koniec z dorabianiem przez nauczycieli. MEN wprowadza nakaz zatrudniania na etacie

  Koniec swobodnego dorabiania w niepublicznych szkołach i przedszkolach. Nakaz zatrudniania na etacie nauczycieli pozbawi ich dodatkowych pieniędzy. Zdaniem MEN nie będzie też możliwe przechodzenie na samozatrudnienie.

 • MEN obiecuje pieniądze na 500 plus dla nauczycieli

  MEN obiecuje pieniądze na 500+ dla nauczycieli. Samorządowcy podkreślają jednak, że na razie nikt im oficjalnie nie zagwarantował żadnych środków na 500 plus dla nauczycieli. Jeśli nie, ograniczymy liczbę dodatków i storpedujemy zmiany.

 • Nauczyciele dostaną podwyżki? MEN chce też zreformować system ich wynagradzania

  ...musiałyby więcej łożyć na dodatki motywacyjne. A wszytko po to, aby został zrealizowany obowiązek zapewniania nauczycielom średnich płac. - Zmiany w Karcie nauczyciela w zakresie wynagrodzenia są(...) projektu nowelizacji Karty nauczyciela. Co nie zmienia faktu, że ostatecznie wylądował on w koszu. Problemy już na wstępie Zdaniem minister Zalewskiej ewentualne zmiany powinny być uzgodnione przede...

 • Zmiany w Karcie nauczyciela: Kosztowny staż i urlopy zdrowotne nauczycieli

  Samorządy w tym roku będą musiały wydać więcej na urlopy zdrowotne i awanse zawodowe pedagogów. Ale w kolejnym, dzięki zaostrzonym przepisom, liczą na milionowe oszczędności.

 • Ile zarabiają nauczyciele w Polsce, a ile w innych krajach?

  ...przedstawia się następująco. Wynagrodzenie całkowite nauczyciela składa się z pensji zasadniczej oraz z dodatków i nagród wyróżnionych w Karcie nauczyciela: - dodatek za wysługę lat , wypłacany(...) o 15 proc.. Co więcej, MEN skraca ścieżkę awansu zawodowego nauczyciela, czyli przejście na wyższy stopień będzie szybsze i łatwiejsze niż do tej pory. Ministerstwo chwali się również dodatkiem "na...

 • Gowin o włączeniu nauczycieli do służby cywilnej: Jestem sceptyczny

  - Podchodzę sceptycznie do pomysłu, by nauczyciele uzyskali status urzędników państwowych - powiedział w środę wicepremier Jarosław Gowin, odnosząc się do pomysłu forsowanego przez szefową Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigę Emilewicz.

 • Zalewska do nauczycieli: Nowy system oceny pracy bardziej przejrzysty i obiektywny

  ...nie jest dostosowana do charakteru pracy nauczyciela, z drugiej zaś ogranicza możliwość korzystania przez nauczycieli z uprawnień pracowniczych" - czytamy w komunikacie. MEN podaje, że o zapewnienie(...) zapewnia bezpieczeństwa dzieciom pozostającym pod opieką osób realizujących daną usługę. "Przewidziane dla nauczycieli w Karcie nauczyciela wymogi dotyczące niekaralności nie znajdują zastosowania...

 • W budżecie nie ma pieniędzy dla nauczycieli

  - Rząd nie jest w stanie zrealizować wszystkich oczekiwań nauczycieli; w tej chwili w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma - zapowiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk pytany, na ile realne jest, że rząd zrealizuje postulat 1000 zł podwyżki dla nauczycieli.

 • Tajny raport MEN: Nauczyciel jak wół

  ..., czyli ministerstwo do spraw przekładania reform (patrz sześciolatki w szkołach, zmiany w Karcie nauczyciela, powszechny dostęp do przedszkoli), nie może wciąż zdecydować o terminie publikacji(...) konflikt między gminami a nauczycielami o czas pracy. - Te badania mogą być nierzetelne, bo metodologia jest niewłaściwa - argumentuje Edmund Wittbrodt, senator PO i były minister edukacji. Związkowcy...

 • Od 1 września 2016 r. zostaną zlikwidowane tzw. godziny karciane - zdecydował Sejm, nowelizując ustawę Karta Nauczyciela. Nowela zawiera też nowe regulacje dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli, m.in. rozszerza na wszystkich wymóg niekaralności.