• Informacje na temat:

  zmiany pfron na 2014

Artykuły na temat: zmiany pfron na 2014
 • Pracodawcy: Większość zakładów pracy chronionej może upaść

  .... Dotknie całego rynku, i nawet z punktu widzenia państwa (...) jej skutki będą katastrofalne - ocenił. Przewodnicząca Rady Krajowej POPON Barbara Pokorny zarzuciła, że zmiany dotyczące rynku pracy(...) w ostatnich latach spadały wydatki na dofinansowania do wynagrodzeń w ramach PFRON, a kolejna obniżka planowana jest z 3,3 mld zł do 2,9 mld zł, czyli o ponad 13 proc. Podkreśla też, że maleje udział dotacji...

 • Zmiany w PFRON: Skorzysta 34 tys. osób

  Niepełnosprawni prowadzący działalność gospodarczą lub rolniczą będą mieć prawo do refundacji składek na ubezpieczenie społeczne, nawet jeśli spóźnią się do 14 dni z ich opłaceniem - do noweli ustawy wprowadzającej tę zasadę.

 • Fikcyjne zatrudnianie osób niepełnosprawnych, fałszowanie orzeczeń o niepełnosprawności i oświadczeń przez pracodawców - to nieprawidłowości, które stwierdziła NIK w swojej ostatniej kontroli.

 • Raport bieżący nr 2/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Spółki Agencja Rozwoju Innowacji S.A. z siedzibą we Wrocławiu...

 • Zarząd Nettle S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 25 czerwca 2015 roku odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki, na którym podjęto...

 • Starzejący się Europejczycy, to nie wyłącznie problem, jak do tej pory oceniano, ale przede wszystkim szansa na wzrost gospodarczy dający się przeliczyć na miliardy euro rocznie oraz miliony nowych miejsc pracy.

 • Morawiecki - daliśmy już ponad 100 zł

  Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki inaugurując program Dostępność plus. Premier podpisał w poniedziałek Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025. Obecny rząd w ciągu roku podniósł m.in. rentę socjalną o ponad 100 zł.

 • Zmiany Komisji Europejskiej uderzą w niepełnosprawnych

  Już od przyszłego roku Komisja Europejska planuje ograniczyć wymiar pomocy publicznej udzielanej przez państwa członkowskie. Może to oznaczać utratę przez Polskę dofinansowania do wynagrodzeń dla 240 tys. osób niepełnosprawnych.

 • To już pewne! Wódka i papierosy będą droższe

  Rząd na środowym posiedzeniu przyjął projekt ustawy okołobudżetowej, niezbędnej do wykonania budżetu na 2014 rok. Najważniejsze zmiany to wzrost akcyzy na wyroby tytoniowe i alkohol oraz zamrożenie płac w budżetówce.