• Informacje na temat:

  zmiany vat

Artykuły na temat: zmiany vat
 • Prowadzę niewielką firmę.Słyszałem, że mają nastąpić jakieś zmiany w rozliczaniu podatku VAT. Na czym będą one polegać? Agnieszka z Kłodzka.

 • Zmiany w VAT: Od 1 lipca zmiany w podatku dla elektroniki

  Od 1 lipca weszły w zycie ważne zmiany w VAT, które rozszerzą listę towarów objętych odwrotnym obciążeniem.

 • ...oczywiście pracować dłużej. Krytycy tej zmiany ostrzegają jednak, że w praktyce prawdopodobnie dojdzie do zjawiska „wypychania” na emeryturę pracowników, zwłaszcza tych niżej wykwalifikowanych. Czy to oznacza też zmiany w wysokości świadczeń? Nie ma nic za darmo – według większości wyliczeń emerytury będą zdecydowanie niższe od tych wypłacanych dziś. Przyznaje to nawet rząd. Czy obniżkę wieku...

 • Zmiany w VAT a właściwość urzędu skarbowego w 2016 roku

  Styczeń 2016 r. przyniesie kolejne zmiany podatkowe. Jedna z nich dotyczyć będzie zmiany właściwości urzędu skarbowego dla celów VAT. Niektórzy z podatników będą zobowiązani do zmiany dotychczasowego urzędu. Zobaczmy, jaka będzie zasada ustalenia urzędu, do którego składane będą deklaracje rozliczeniowe VAT-7 i VAT-7K.

 • Coraz więcej osób korzysta z ulgi za złe długi, która daje możliwość odzyskania VAT-u zapłaconego fiskusowi po wystawieniu faktury, która nie została uregulowana przez kontrahenta.

 • Nakaz wykorzystywania oleju jadalnego do produkcji biopaliw nie wyeliminuje wyłudzeń VAT. Na wprowadzeniu takiego przepisu skorzystają natomiast najwięksi gracze na rynku - uważa część ekspertów.

 • W tym roku zmiany w prawie najbardziej odczują osoby, które mają firmy. Od lat nie było tak istotnych zmian w przepisach o podatku VAT jak te, które właśnie weszły w życie. Niestety, na tych zmianach najwięcej zyska fiskus, a stracą firmy i my, konsumenci.

 • Do Sejmu trafił poselski projekt nowelizacji ustawy o VAT. Przewiduje on zrównanie stawek podatku VAT na e-booki i książki oraz gazety i ich e-wydania, poprzez obniżenie stawek VAT na publikacje elektroniczne.

 • VAT zagraża pakietom medycznym

  ...nieopłacalne" - mówi gazecie Tomasz Grunwald, partner w firmie doradczej KPMG. Wyjaśnia on, że zmiany wynikają z dwóch nowelizacji ustawy o VAT. Pierwsza, która obowiązuje od 1 stycznia, zmieniła zasady(...)Dotychczas prywatna opieka zdrowotna, którą firmy opłacają pracownikom, była wolna od VAT. Już 1 lutego może się to zmienić. Pracodawca, fundując pakiet medyczny o wartości np. 100 zł miesięcznie...

 • Planowane zmiany w zakresie stawek VAT

  System stawek VAT w Polsce jest skomplikowany i rozbudowany, co powoduje utrudnienia w prowadzeniu działalności gospodarczej, polegające na problemach z koniecznością dokonania przez podatnika prawidłowego przyporządkowania towaru lub usługi do odpowiedniego grupowania PKWiU. Ministerstwo Finansów opublikowało kolejny projekt nowelizacji ustawy o VAT (z dnia 8 listopada 2018 r.), który dotyczy