• Informacje na temat:

  zmiany w emeryturach gorniczych

Artykuły na temat: zmiany w emeryturach gorniczych
 • Exodus w branży. Tysiące pracowników opuszczą śląskie kopalnie

  ...i dyrektorskich. Zmiany personalne odbywają się bardzo płynnie, na zasadach wewnętrznych przesunięć oraz częściowo odejść na emerytury - wylicza Głogowski. W związku z optymalizacją zatrudnienia część...

 • Emerytury wygodne dla budżetu. Świadczeniobiorcy przymierają głodem

  Powiększa się różnica między emeryturami wypłacanymi według starych i nowych zasad. Państwowy plan się powiódł. Wypłata świadczeń emerytalnych nie dziesiątkuje budżetu, ale ich adresaci będą coraz ubożsi.

 • Rząd chce przenieść do Kodeksu pracy elementy ustawy antykryzysowej

  ...- Na przełomie 2012 r. i 2013 r. przedstawiony zostanie projekt ustawy dotyczący zmian w emeryturach górniczych - poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

 • Emerytury po 4 grosze? Oto pięć najgorętszych tematów związanych z planowanymi zmianami

  Opisany m.in. przez "Dziennik Gazetę Prawną" przegląd emerytalny wywołał spore zamieszanie. "Ten dokument nie jest projektem ustawy, a zaproponowane w nim zmiany nie muszą zostać wprowadzone w życie" - zastrzega resort pracy. Mimo to trafił on do Sejmu i wkrótce będzie dyskutowany. Wnioski w nim zawarte nie wróżą rewolucji, ale proponują korekty, które warto przeanalizować. Postanowiliśmy opisać

 • Przywileje wybranych grup zawodowych w Polsce

  ...1., podsumowująca zakres przywilejów emerytalnych wybranych grup. Służby mundurowe są przykładem próby ograniczenia przywilejów emerytalnych w ostatnim czasie. Zmiana ustaw o emeryturach mundurowych(...). Jakiekolwiek zmiany wprowadzonego - często także pod presją polityczną - stanu rzeczy są zatem wyjątkowo trudne i wymagają sprawności, odpowiedniego uargumentowania i odwagi politycznej. Dodatkowo...

 • Górniczy worek bez dna. Wsparcie daje niewiele

  10,42 mld zł na lata 2016-2020 dla sektora węgla kamiennego to nie jedyna pomoc dla branży. 3 mld zł w rok dostała Polska Grupa Górnicza.

 • Kosiniak-Kamysz: Emigracja zarobkowa Polaków to problem na dekady, nie lata

  ...zapowiada, że zapowiedzi z ostatniego expose Donalda Tuska, w sprawie waloryzacji emerytur, 36 zł i ulgi na dzieci pozostają aktualne, mimo zmiany premiera.

 • Zieleniecki: Emerytury stażowe po 20 latach pracy? Można to rozważyć

  Można rozważać wprowadzenie emerytury opartej na przesłankach wieku oraz stażu. Nawet gdyby był to taki staż jak poprzednio: 20 lat dla kobiet i 25 dla mężczyzn, to już byłaby zachęta do pilnowania płacenia składek. Możliwe są różne koncepcje - mówi w wywiadzie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki.

 • Górnicy stracą przywileje emerytalne! Znowu demolka?

  Chwiluk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. Teraz górnicy popierają przygotowany przez OPZZ obywatelski projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS zakładający przechodzenie(...) siły dalej pracować - dodaje Józef Solich, ekspert ubezpieczeniowy ZZG w Polsce. Przypominamy, że przepisy o emeryturach górniczych nie zostały zbadane pod kątem ich zgodności z ustawą zasadniczą...

 • "Ręce precz od naszych emerytur i naszego węgla"

  Kilkuset emerytów z Solidarności protestowało w środę przed katowicką siedzibą Kompanii Węglowej. Domagali się, aby zlikwidowane przez tę firmę uprawnienia m.in. emerytów i rencistów do bezpłatnego węgla (tzw. deputaty) przejął Skarb Państwa.