• Informacje na temat:

  zmiany w karcie nauczyciela kiedy

Artykuły na temat: zmiany w karcie nauczyciela kiedy
 • Związek Nauczycielstwa Polskiego krytycznie o zmianach w Karcie nauczyciela

  ...1 września weszły w życie kolejne zmiany w Karcie Nauczyciela. Przede wszystkim zmieni się sposób oceny pedagogów oraz ścieżka ich awansu zawodowego, która wydłuży się o pięć lat. Według prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego, zmiany te wymierzone są w nauczycieli, a nieustanne reformowanie systemu edukacji nie służy przede wszystkim uczniom.

 • Nauczyciele powinni pracować również w czasie wakacji

  Zamierzamy włączyć się do dyskusji nad zmianami w Karcie nauczyciela. Trzeba uprościć system wynagradzania nauczycieli i dać więcej elastyczności samorządom w zarządzaniu szkołami - mówi Maciej Jakubowski, wiceminister edukacji narodowej.

 • 40 tys. nauczycieli zatrzymanych

  ...emeryturami pomostowymi Konsultacje ze związkami Wicepremier Roman Giertych zapowiedział, że zmiany te będą konsultowane ze związkami zawodowymi. - Z ustaleń z ministrem edukacji Romanem(...) Nauczyciela Równocześnie rząd zobowiązał się, że przygotuje nowelizację art. 88 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2006 r. nr 674, poz. 97 z późn. zm...

 • Praca dla replikanta

  Asimov, miały zabezpieczyć ludzkość przed maszynami wyposażonymi w sztuczną inteligencję. Kiedy Asimov opublikował swoje opowiadanie "Zabawa w berka", myślące roboty były czystą fantastyką, a fizyczne(...) kampanii reklamowych chipsów ziemniaczanych. Proszę sobie wyobrazić, że za 10-20 lat większość tych ludzi może spotkać to samo co rolników, którzy kiedyś stanowili 75 proc. populacji Stanów Zjednoczonych...

 • Najgorsze prace dla młodych

  ...i herbatę. Musisz znać ze dwa języki obce, mieć prawo jazdy na ciężarówkę i licencję na samolot. Ochroniarz, czyli cieć Kiedyś była to posada dla intelektualistów i filozofów: siedziało się(...) z tobą, kiedy jesteś w pracy, ale często dzwonią. W nadziei, że załatwisz im ekstrazniżkę na pizzę (i tak dalej). Kurier. Po prostu kurier Wszystko jedno, czy twoja praca będzie polegała na...

 • Będą zmiany w wysokości świadczeń wypłacanych wcześniejszym emerytom? Zależy od Sejmu

  Posłowie w czasie prac nad prezydenckim projektem ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego zajmą się sprawą obniżania wysokości świadczeń wcześniejszym emerytom.

 • Poznaliśmy nazwiska nowych ministrów w rządzie Beaty Szydło. Resortami gospodarczymi pokierują: Paweł Szałamacha, Mateusz Morawiecki, Dawid Jackiewicz, Elżbieta Rafalska, Krzysztof Tchórzewski i Anna Streżyńska.

 • Komplet podręczników dla każdego za 50 złotych

  Likwidacja gimnazjów, obniżenie cen podręczników, zmiany w kanonie lektur, klasy z mniejszą liczbą uczniów, e-podręczniki - to niektóre pomysły partii opozycyjnych na zmiany w systemie edukacji. Edukacja potrzebuje stabilizacji i ewolucji, a nie rewolucji - oceniają PO i PSL.

 • Polska gospodarka jest w dobrej kondycji, w tej chwili nie ma przesłanek do obniżenia prognoz wzrostu gospodarczego w 2009 r. - powiedział minister Jacek Rostowski przedstawiając w czwartek projekt ustawy budżetowej na 2009 r. Nie wykluczył jednak, że korekta wskaźników makro będzie konieczna. "Mogę śmiało powiedzieć, że ogólna kondycja gospodarcza kraju jest w dobrej formie" - powiedział w czwartek w Sejmie minister finansów.