• Informacje na temat:

  zmiany w świadczeniach pielęgnacyjnych

Artykuły na temat: zmiany w świadczeniach pielęgnacyjnych
 • Osoby, które zrezygnowały z pracy i zajmują się niepełnosprawnymi bliskimi, od 1 lipca mają szansę na większe wsparcie. Oto zmiany.

 • 1 listopada wzrosną zasiłki pielęgnacyjny, specjalny opiekuńczy i dla opiekunów

  - 1 listopada wzrosną zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy i zasiłek dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej - poinformowała w poniedziałek w Stargardzie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 • TK: Nie wolno było odebrać świadczeń opiekunom osób niepełnosprawnych

  Zmiany w ustawie o świadczeniach rodzinnych, które doprowadziły do odebrania świadczeń pielęgnacyjnych prawie 150 tys. opiekunów osób niepełnosprawnych, są niekonstytucyjne - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Opiekunowie stracili prawo do świadczeń w lipcu, wskutek noweli z grudnia zeszłego roku.

 • Rząd odbiera świadczenia części rodzin

  Nie będzie można pobierać jednocześnie świadczeń pielęgnacyjnego i rodzicielskiego napisał wczoraj "Dzienniku Gazeta Prawna". Rząd przy okazji uszczelniania programu 500+ wprowadza zmiany, które regulują zasady uzyskiwania niektórych świadczeń rodzinnych.

 • Zasady korzystania z porad lekarzy rodzinnych i wypełniania deklaracji wyboru reguluje ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zgodnie(...) uprawnienia w systemie eWUŚ. Jeśli nawet w systemie pojawi się błędna informacja, że nie ma Pani ubezpieczenia, można złożyć pisemne oświadczenie, że mu Pani podlega. Możliwość bezpłatnej zmiany...

 • Dzień 30 listopada przesądzi o płatności zasiłków w 2016 r.

  Świadczenia pieniężne należne z ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego wypłacane są odpowiednio przez upoważnionego do tego płatnika składek lub ZUS. O tym, kto będzie płatnikiem zasiłków w 2016 r., w którym nastąpi wiele zmian w zakresie ustalania prawa do świadczeń oraz ich wysokości, co do zasady zdecyduje ilość osób zgłoszonych przez danego płatnika do ubezpieczenia chorobowego na dzień 30 listopada 2015 r. Przy czym uzyskanie uprawnień do wypłaty zasiłków, nie w każdym przypadku...

 • ...1. Zasiłek dla opiekuna osoby niepełnosprawnej w wysokości 520 zł, niezależny od dochodów w rodzinie, jest przeznaczony tylko dla opiekunów, którzy wskutek nowelizacji Ustawy o świadczeniach(...)), a łączny dochód dwóch rodzin – osoby sprawującej opiekę oraz wymagającej opieki – nie przekroczy kryterium dochodowego (obecnie 664 zł na osobę). Uwaga! Szykują się zmiany! Być może już od lipca...

 • Matki ruszyły po świadczenie rodzicielskie

  Ponad 80 tys. osób, które nie mają prawa do zasiłku z ZUS, otrzymuje budżetowe wsparcie po urodzeniu dziecka. Wśród nich przeważają opiekunowie maluchów, które przyszły na świat jeszcze w 2015 r.

 • Rząd przyjął wstępny projekt budżetu na 2017 r.

  Rząd przyjął wstępny projekt budżetu na 2017 r. - poinformowała premier Beata Szydło. - Jesteśmy zdeterminowani, aby uszczelniać system podatkowy - powiedziała Beata Szydło.

 • Morawiecki - daliśmy już ponad 100 zł

  Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki inaugurując program Dostępność plus. Premier podpisał w poniedziałek Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025. Obecny rząd w ciągu roku podniósł m.in. rentę socjalną o ponad 100 zł.