• Informacje na temat:

  zmiany w ustawie o pomocy spolecznej

Artykuły na temat: zmiany w ustawie o pomocy spolecznej
 • Warto sprawdzić, jakie ważne zmiany w przepisach lada dzień zaczynają obowiązywać. Dotyczą życia wielu z nas.

 • Od poniedziałku nowe przepisy dotyczące pomocy społecznej

  Dzisiaj w Polsce w życie weszły nowe przepisy dotyczące pomocy społecznej. W sposób kompleksowy określają kto może skorzystać z pomocy państwa i w jakiej formie. Nowela wskazuje, za co odpowiedzialne są gminy. Daje też większą ochronę pracownikom socjalnym.

 • Ustawa o refundacji zatrudnienia młodych ludzi - będzie 100 tys. miejsc pracy

  Znowelizowaną przez Sejm 25 września ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy pod koniec października podpisał prezydent Andrzej Duda. Zmiany wnieśli do Sejmu poprzedniej kadencji(...) rozwiązań z pomocy może skorzystać ok. 30 tys. bezrobotnych do 30. roku życia, a przez trzy lata - 100 tys. "Prognozuje się, iż ze wsparcia skorzysta 20 proc. spośród wszystkich uprawnionych osób do 30. roku...

 • Zaczęły się konsultacje społeczne ws. projektu ustawy o rynku mocy

  Na stronach Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt ustawy o rynku mocy, autorstwa resortu energii. Dokument trafił do konsultacji społecznych.

 • Jak co roku czekają nas nowości w kilku dziedzinach prawa. Które zmiany będą dla ciebie korzystne?

 • PiS: Projekty dotyczące pracy skonsultujemy z Radą Dialogu Społecznego

  - Gotowe już projekty PiS dotyczące pracy i zatrudnienia będą zaktualizowane, a zanim trafią do Sejmu, otrzyma je do zaopiniowania nowa Rada Dialogu Społecznego - mówią Elżbieta Rafalska, kandydatka na ministra pracy w rządzie Beaty Szydło i Stanisław Szwed, poseł PiS.

 • W 2012 roku zmiany w uprawnieniach rodzicielskich

  .... Zmiany w naliczaniu składek od osób przebywających na urlopach wychowawczych Składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osób przebywających na urlopach wychowawczych w całości finansuje budżet(...) osób przebywających na urlopie wychowawczym w okresie 1 stycznia 2002 r. do 30 kwietnia 2004 r. stanowiła kwota odpowiadająca wysokości zasiłku stałego z pomocy społecznej, a następnie od 1 maja 2004

 • Świadczenie z programu 500 plus nie może wpływać na wysokość alimentów, nie zajmie go też komornik; dla osób otrzymujących świadczenia niepodlegające egzekucji będą specjalne subkonta - przewiduje ustawa, którą we wtorek podpisał prezydenta Andrzej Duda.

 • Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie umowy o pracę pomocnika rolnika

  ...- poinformował we wtorek w komunikacie CIR.  Resort rolnictwa zaproponował wprowadzenie nowego rodzaju umowy cywilnoprawnej o pomocy przy zbiorach owoców i warzyw oraz ich sortowaniu, przygotowaniu do(...) i wydatkowania środków z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Chodzi m.in. o zmiany dotyczące wyboru Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników (Rady Rolników). Projekt proponuje zmianę...

 • Nowy typ placówki dla naszych bezdomnych

  Wprowadzenie dodatkowego typu placówki dla osób bezdomnych zakłada przygotowany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej.