• Informacje na temat:

  żory inwestycje

Artykuły na temat: żory inwestycje
 • Eksportowane na cały świat łopaty do wiatraków o długości 56 metrów będą produkowane w Żorach-Warszowicach. Polski oddział niemieckiej firmy Euros otwiera tam nową halę produkcyjno-magazynową za 40 mln złotych. O wyborze Warszowic zadecydowało to, że w okolicy jest wiele osób z doświadczeniem w budowie szybowców, co znajdzie zastosowanie w produkcji łopat do wiatraków.

 • Johnson Controls zainwestuje w Żorach 80 mln zł i zwiększy zatrudnienie

  Wyspecjalizowana m.in. w produkcji siedzeń samochodowych amerykańska firma Johnson Controls w najbliższych trzech latach zainwestuje w swojej fabryce w Żorach (Śląskie) 80 mln zł; planuje też zwiększenie zatrudnienia. W Żorach działa również pierwszy w Polsce dział badań i rozwoju firmy.

 • Zanosi się na 40 tysięcy nowych miejsc pracy

  ...r. do marca br. Zespół działa od połowy listopada 2004 r. Koordynuje on proces udzielania pomocy publicznej inwestorom zagranicznym, którzy chcą tworzyć w Polsce inwestycje istotne dla rozwoju...

 • Jesienią pierwsze mieszkania z projektu "Z przyszłością w Żorach"

  Jesienią tego roku gotowe będą pierwsze mieszkania czynszowe, budowane w Żorach na Śląsku w ramach samorządowego projektu "Z przyszłością w Żorach". W sumie w ciągu 2-3 lat powstanie ok. tysiąca mieszkań. Koszt dwóch pierwszych etapów projektu to ok. 90 mln zł.

 • JR HOLDING S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., zawarła dwie przedwstępne umowy nabycia nieruchomości zlokalizowanych w Żorach. Całkowita wartość transakcji przekracza kwotę 26,4 mln zł brutto.

 • Silesian Coal ma ofertę inwestycji w kopalni Krupiński (JSW)

  Spółka Silesian Coal przekazała zarządowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej propozycję finansowania prac inwestycyjnych w kopalni Krupiński, które pozwoliłyby na udostępnienie nowych zasobów węgla oraz na stabilizację funkcjonowania kopalni. Inwestor zastrzegł też, że nigdy nie planował i nie planuje w przyszłości nabycia kopalni.

 • Miasta muszą dbać o promocję

  Miasto to także produkt - musi się umieć sprzedać. Ale promocja w mediach to mało. Trzeba długofalowych, kompleksowych i spójnych działań władz samorządowych.

 • Związkowcy JSW nie chcą do SRK

  Związkowcy z należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) kopalni Krupiński nie zgadzają się na przekazanie tego zakładu do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK).

 • - Na terenie przekazanej do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) kopalni Krupiński w Suszcu powstanie centrum logistyczne dla grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), nadal będzie też eksploatowany metan ze złóż - potwierdził wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

 • Polska liczy na większe wsparcie czystego powietrza w nowej perspektywie UE

  Wczoraj ruszył nabór wniosków w programie Czyste Powietrze. Program dotyczy wymiany pieców i termomodernizacji budynków i będzie realizowany przez 12 lat, z czego przez 10 lat będzie można składać wnioski.