• Informacje na temat:

  zostac w ofe czy przejść do zus

Artykuły na temat: zostac w ofe czy przejść do zus
 • Według zapowiedzi rządu, sami zdecydujemy, jak oszczędzać na emeryturę: czy część naszych składek wpłynie do OFE, czy tylko do ZUS.

 • Emerytury: Czy wycofałbyś pieniądze z OFE?

  Czy wycofałbyś pieniądze z OFE? Takie pytanie zadaliśmy naszym Czytelnikom nieprzypadkowo. Po ostatnim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (TK uznał za konstytucyjne wydarcie z OFE aktywów obligacyjnych w 2014 roku) pojawiły się opinie, iż możliwe jest całkowite "wygaszenie" kapitałowego II filara ubezpieczeń społecznych.

 • Prezes ZUS: Strajk pracowników nie zaszkodzi emerytom

  ...- Przez dwa ostatnie lata fundusz wynagrodzeń w zakładzie wzrósł o 11,9 proc., czyli prawie o tyle, o ile wzrastał przez siedem poprzednich lat, tj. w latach 2009–2015 – o 13,5 proc. - mówi w wywiadzie dla "DGP" Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Kiedy przejść na emeryturę? Czy na nią oszczędzać?

  Rząd pracuje nad reformą kapitałowej części systemu emerytalnego. Zmiany są konieczne. Aż 89 proc. obecnych emerytów nie ma żadnych oszczędności. Ci, którzy zaczęli oszczędzać, zrobili to zbyt późno. Jak przekonuje Federacja Przedsiębiorców Polskich i Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, nasze podejście do oszczędzania zmienia się.

 • Zmiany w emeryturach i rentach

  W tym roku Sejm zmieni sposób waloryzacji emerytur i rent. Aby zakończyć reformę emerytalną, powinien też uchwalić trzy ustawy - o emeryturach pomostowych, nowych rentach kapitałowych i wypłacie świadczeń z OFE.

 • Fundusze wygrywają z ZUS-em. Na razie

  Od 1 kwietnia do końca lipca możemy zdecydować, gdzie trafi część naszej składki emerytalnej. Trend jest widoczny, choć ruch niewielki. Decyzję o przejściu z OFE do ZUS podjęło 477 osób, 7 proc. Część deklaracji o zapisie do OFE mogli złożyć obecni członkowie OFE, którzy chcą zmienić fundusz.

 • Świadczenie pełne, pomostowe czy częściowe? Sprawdź, kiedy i do jakiego rodzaju emerytury będziesz miała prawo i co może mieć wpływ na jej wysokość.

 • OFE: Fundusze emerytalne uciekają za granicę

  Jak wynika z analizy DM Trigon, po trzech miesiącach wysokich zakupów akcji, fundusze emerytalne ograniczyły swój apetyt na ryzyko. Szacujemy, że OFE sprzedały w kwietniu akcje za około 170 mln PLN, do czego mogły skłonić je zwyżki notowań.

 • Jak zostawić pieniądze w spadku

  Wiele osób chce wiedzieć, jak zadbać o bliskich i zapisać im swoje oszczędności. Prawnik, Przemysław Gronowski podpowiada, co zrobić, by przekazać majątek oraz o czym pamiętać, by bez kłopotów móc go odziedziczyć.

 • Operacja OFE: PiS chce oddać ludziom to, co jeszcze zostało

  Wkrótce się rozstrzygnie, czy przed wyborami ruszy proces mający doprowadzić do reprywatyzacji pieniędzy zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych.