• Informacje na temat:

  źródła energii elektrycznej w polsce

Artykuły na temat: źródła energii elektrycznej w polsce
 • ​Płace w górnictwie węgla w grudniu wzrosły o 37,3 proc. rok do roku

  ...na 86,1 mln ton w 2030 r. W każdym scenariuszu węgiel kamienny z brunatnym, mają pozostać podstawowymi nośnikami energii w Polsce w 2030 r., choć ich procentowy udział w miksie energetycznym będzie(...) i energetyki oraz stworzenie efektywnego modelu grupy węglowo-koksowej; - zaspokojenie krajowych potrzeb na węgiel kamienny, w tym w szczególności do produkcji energii elektrycznej, ciepła oraz koksu...

 • Odnawialne źródła energii w twoim domu - co i za ile?

  Współcześnie na całym świecie, jak również w Polsce, odnawialne źródła energii są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Zielona energia to ekologia i ekonomia w jednym.

 • Fortum planuje zredukować zatrudnienie w Zabrzu i Bytomiu o ok. 25 procent

  ...efektywności produkcji energii elektrycznej oraz ciepła - napisano. Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata w Biznes INTERIA.PL Pod koniec ubiegłego roku fiński koncern energetyczny Fortum kupił od Skarbu Państwa elektrociepłownie w Zabrzu i Bytomiu za ponad 82 mln zł. Spółka planuje budowę w Zabrzu nowego źródła wytwórczego o mocy ok. 350 MW. Pobierz za darmo: program PIT...

 • KE przygotowuje zmiany w funkcjonowaniu rynku energii elektrycznej

  KE przygotowuje zmiany dot. kształtu rynku energii elektrycznej w UE. Ma być więcej współpracy między krajami, swobodniejszy przepływ prądu ponad granicami, a także zachęty cenowe, by wspierać źródła odnawialne. Na niektórych rozwiązaniach Polska może stracić.

 • KGHM wykorzysta własne źródła energii

  Po ogłoszeniu 20. stopnia zasilania, KGHM będzie wykorzystywał pełną moc własnych źródeł energii podała spółka w komunikacie.

 • Wzrost cen energii elektrycznej nieunikniony. Podwyżki sfinansują inwestycje konieczne dla stabilnych dostaw prądu

  W lipcu ceny energii elektrycznej wzrosły o 0,4 proc. To efekt wprowadzenia opłaty OZE, która ma sfinansować nowy system wsparcia dla tych źródeł. Mimo to ceny prądu były niższe o 1,5 proc. niż rok temu. W dłuższej perspektywie podwyżki cen są jednak nieuniknione - podkreśla Aleksander Śniegocki z WiseEuropa. W ten sposób trzeba sfinansować inwestycje w nowe elektrownie, które są konieczne do

 • Wzrost cen energii spowoduje rozwój przydomowych instalacji

  Polityka energetyczna rządu oparta na węglu spowoduje nieuchronny wzrost kosztów dla konsumentów, prognozowany na poziomie 4 proc. rocznie - szacują eksperci. To z kolei skłoni gospodarstwa domowe do inwestycji we własne źródła energii.

 • - Na odnawialne źródła energii trafia największa część środków, przeznaczanych przez kraje UE na wsparcie publiczne w sektorze energii - wynika z opublikowanego dziś raportu Komisji Europejskiej. Według tych danych z tradycyjnych technologii wytwarzania energii najbardziej dotowany był węgiel.

 • Ceny energii dla konsumentów będą niższe

  Ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych powinny w przyszłym roku nieco zmaleć.

 • Wzrost cen energii w Polsce największy w całej Europie

  Wzrost cen energii elektrycznej w Polsce jest największym wzrostem w całej Europie. Wszystkie kraje wybierają i dofinansowują odnawialne źródła energii, albo starają się chociaż ograniczać konwencjonalne paliwa kopalniane. Zarządzają miksem energetycznym w bardziej racjonalny i odpowiedzialny sposób przez stanowienie stabilnego prawa.