• Informacje na temat:

  źródła energii odnawialnej w polsce

Artykuły na temat: źródła energii odnawialnej w polsce
 • "Zielone" miejsca pracy

  Do 2020 roku nasz kraj musi uzyskać 15 proc. udział OZE (Odnawialne Źródła Energii) w finalnym zużyciu energii. W 2006 roku wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 7,5 proc., zatem w ciągu kolejnych 14 lat powinien ulec podwojeniu. W przeciwnym wypadku spalanie szkodliwych substancji odczuje nie tylko planeta, ale również nasza kieszeń.

 • Odnawialne źródła energii coraz bardziej dostępne dla konsumentów

  Trwa rewolucja w branży energetycznej. Odnawialne źródła energii (OZE) są coraz bardziej dostępne dla konsumentów. Istotnych zmian oczekujemy także w Polsce.

 • Odnawialne źródła energii w twoim domu - co i za ile?

  Współcześnie na całym świecie, jak również w Polsce, odnawialne źródła energii są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Zielona energia to ekologia i ekonomia w jednym.

 • KE przygotowuje zmiany w funkcjonowaniu rynku energii elektrycznej

  KE przygotowuje zmiany dot. kształtu rynku energii elektrycznej w UE. Ma być więcej współpracy między krajami, swobodniejszy przepływ prądu ponad granicami, a także zachęty cenowe, by wspierać źródła odnawialne. Na niektórych rozwiązaniach Polska może stracić.

 • 1/4 Polaków rozważa inwestycję w odnawialne źródła energii. Większość z nich wybierze panele słoneczne

  22 proc. mieszkańców Polski rozważa inwestycję w odnawialne źródła energii - wynika z badania CBOS. Zdecydowana większość z nich skorzysta z ogniw fotowoltaicznych, tzw. paneli słonecznych. Jak wskazuje raport "Rynek fotowoltaiki w Polsce 2017", instalacje PV stanowią jedynie 2,3 proc. wszystkich odnawialnych źródeł energii w Polsce.

 • Chiński potentat rynku energii odnawialnej buduje globalne imperium

  Należąca do chińskich władz grupa China Three Gorges (CTG) inwestuje w sektor energii odnawialnej, kupuje na całym świecie, w tym w Polsce, firmy z tej branży - podała w zeszłym tygodniu agencja AP.

 • Kolejne gminy łączą siły. Będzie ekologicznie i tanio

  Ciepłowody, Stoszowice, Ziębice i Ząbkowice Śląskie powołały Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Ząbkowickiej. Do blisko 60 tys. osób popłynie tańsza energia. To kolejna tego typu inicjatywa - wcześniej klastry stworzyło 20 dolnośląskich samorządów. Na terenach wszystkich 25 gmin mieszka ponad 260 tys. osób.

 • Odnawialne źródła energii po nowemu

  Energetyka wiatrowa i fotowoltaika wyhamowały - z wielokrotnie opisywanych i znanych przyczyn. Rząd wyszedł z alternatywną koncepcją klastrów energii. Ministerstwo Energii liczy "na szereg pomysłów, na które urzędnik by nigdy nie wpadł".

 • Wzrost cen energii spowoduje rozwój przydomowych instalacji

  Polityka energetyczna rządu oparta na węglu spowoduje nieuchronny wzrost kosztów dla konsumentów, prognozowany na poziomie 4 proc. rocznie - szacują eksperci. To z kolei skłoni gospodarstwa domowe do inwestycji we własne źródła energii.

 • Ekspert: Prosumenci mogą przyczynić się spadku kosztu energii w Polsce

  Zdaniem prezesa Instytutu Energetyki Odnawialnej, Grzegorza Wiśniewskiego, rozwój energetyki prosumenckiej będzie prowadził do obniżenia kosztów energii w Polsce. Pozwoli to też zdemonopolizować rynek, którym dziś zarządzają duże koncerny.